• Informacje o przetwarzaniu danych osobowych – obowiązek informacyjny RODO (monitoring)

• Zgodnie z wymogami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – dalej również jako „RODO”):

1. Informujemy, że Pani/Pana dane osobowe w postaci wizerunku będą przetwarzane przez Publiczną Szkołę Podstawową im. M. Kołsut w Grabówce, z siedzibą: Grabówka 67, 23-235 Grabówka, jako Administratora (ADO) danych osobowych.

2. Celem monitoringu jest zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników oraz ochrony mienia, a podstawą jego funkcjonowania jest art. 108a ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe.

3. Monitoring obejmuje zapis wideo na obszarze: wejście i wyjście ze szkoły, plac zabaw, boisko szkolne, siłownia oraz tereny bezpośrednio do nich przyległe

4. Nagrania obrazu zawierające Pani/Pana dane osobowe przetwarza się wyłącznie do celów dla których zostały zebrane i przechowuje przez okres nieprzekraczający 30 dni od daty nagrania, o ile przepisy odrębne nie stanowią inaczej.

5. Odbiorcą Pani/Pana danych mogą być: a) organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa; b) inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z ADO przetwarzają dane osobowe dla których administratorem danych osobowych jest ADO.

6. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych - po spełnieniu określonych w RODO przesłanek, a także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego właściwego w sprawach ochrony danych osobowych (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych).

7. Dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu przetwarzaniu. …...............................................................