• W naszej szkole się czyta !!!

• Uczniowie polecają:

My Hero Akademia”

Opowiada o losach chłopaka o imieniu Izuku Midoriya, który urodził się bez jakiejkolwiek super-mocy, w świecie w którym są one normą. Mimo przeciwności losu bardzo pragnie zostać superbohaterem.

Poleca: Karolina  klasa 7

Dziennik Cwaniaczka”

Opowiada o przygodach Grega. Chłopak właśnie zaczął pisać dziennik, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami. A tych jest wiele bo wżyciu chłopca dużo się dzieje. Na pierwszym planie jest oczywiście szkoła…..

Poleca : Mateusz  klasa 8

• Sprzątanie świata - Polska 2020

• Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Dzięki zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Zachęcaliśmy uczniów do włączenia rodziców w akcję poprzez posprzątanie swojego otoczenia.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję!

• Dzień Przedszkolaka

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki miały dziś wiele atrakcji z okazji swojego święta.

Było sportowo i aktywnie – tor przeszkód, zabawy z klałnem i karty z zadaniami. Aktywności te wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i zachęcały do dalszej zabawy. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz malowania farbami na foli. Dzieciaki były zachwycone, iż mogły zamienić się w malarzy i tworzyć dzieła sztuki.

Na koniec dzieci zostały nagrodzone słodyczami od pani dyrektor oraz dyplomami Wspaniałego Przedszkolaka!

• NARODOWE CZYTANIE 2020

• W dniu 8 września 2020 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w kolejnej już edycji Narodowego Czytania. W bieżącym roku prezentowana była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Czytający uczniowie klasy  VIII zaprezentowali  fragmenty książki, wcielając się w postaci dramatu.

Akcja "Narodowe Czytanie" jak co roku cieszyła się w naszej szkole dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Małgorzata Mysłowska

Iwona Siwek