• Ślubowanie i DEN

• 14 października 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści w obecności wychowawcy, rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami.

Po uroczystym ślubowaniu uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy upominek. W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera. Po ceremonii nasi bohaterowie wraz z rodzinami i wychowawcą udali się na słodki poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Po ślubowaniu uczniowie z klasy 6 i 7 przedstawili ciekawą część artystyczną.

Dzień Edukacji Narodowej 2024/2025

Obchody Dnia Edukacji Narodowej to dzień szczególny w naszej szkole. Od godziny 910 uczniowie brali udział w uroczystej akademii na sali sportowej. Następnie Pani Dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom pracujących na rzecz oświaty.

Po wystąpieniu Pana Dyrektora życzenia nauczycielom jak i pracownikom złożyli przedstawiciele Rady Rodziców. Kolejnym punktem było wręczanie nagród przyznanych przez Panią Dyrektor nauczycielom i pracownikom obsługi.

• Informacja o porządku obchodów DEN 14.10.2024

• PLAN DNIA

1. Spotkania wychowawców z uczniami w klasach - 800
            2. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej - 830
            3. Uroczystość rozdania Nagród Dyrektora - 900
            4. Część artystyczna - 910
            5. Poczęstunek dla uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi - 950
            6. ODWOZY UCZNIÓW - 1100
        • Sprzątanie grobów żołnierskich przed Świętem Zmarłych

• W trosce o miejsca pamięci uczniowie V klasy wraz z opiekunem 8 października wzięli udział w corocznej akcji sprzątania obiektów historycznych. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w pracę, uprzątnęli gałęzie i jesienne liście. Usunęli stare doniczki z kwiatami, wypalone znicze, chcąc uczcić pamięć zmarłych.

Bardzo dziękuję za zaangażowanie się w akcję. Pamiętajmy słowa Wisławy Szymborskiej:
            Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.

• Wycieczka do Parku Trampolin - "Mania Skakania" - Lublin

• 3 października 2024r. klasa V wraz z opiekunami wybrała się do Mani Skakania – Parku Trampolin w Lublinie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, rozwijanie zainteresowania sportem, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, a co najważniejsze integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.

W strojach sportowych uzupełnionych o specjalne skarpetki weszliśmy do głównej hali. Naszym oczom ukazała się ogromna przestrzeń złożona z wielu trampolin.

Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorki korzystaliśmy z szeregu atrakcji m.in. trampolin akrobatycznych, ściany wspinaczkowej, koszów do koszykówki, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wszyscy z radością skakaliśmy na trampolinach na różne sposoby. Dużym zainteresowaniem cieszyły się skoki do basenu z gąbkami „FLY BAR”.

Bardzo aktywnie spędziliśmy te dwie godziny. Dobra zabawa, uśmiech na twarzy i pozytywna energia nie opuszczała nas nawet na sekundę. Wielu z nas ma zakwasy, ale było fajnie. Chcemy pojechać tam jeszcze!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Dnia 01.10.2024 r w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów w poczet czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Pani z biblioteki szkolnej odczytała list, który napisała do uczniów …książka . W liście prosiła o jej poszanowanie i częste wypożyczanie do domu, ponieważ lubi podróże. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.