• PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE

     • W dniu 21 października 2020 roku  odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Celem spotkania było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się  jak należy dbać o książki oraz  odgadywali  bajkowe i baśniowe zagadki.

        Mam  nadzieję, że młodzi czytelnicy będą częstymi gośćmi naszej szkolnej biblioteki.

                                                              Małgorzata Mysłowska

     • Zmiana w dowozach

     • Zmiana w dowozach w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania
      dla klas IV-VIII

      Od poniedziałku 02 listopada

      Kurs do PSP Grabówka 

      • Annopol - 6.20
      • Sucha W - 6.30
      • Anielin - 6.35

      Grabówka - 6.45

      • Baraki - 6.55
      • Natalin - 7.00
      • Zastocze  - 7.10
      • Aleksandrów - 7.20
      • Grabówka Kol. - 7.25

      Grabówka - 7.30

      --------------------------------------------------

      Odwóz PSP Grabówka

      Grabówka - 13.15

      • Sucha W -13.20
      • Anielin - 13.30

      Annopol - 13.40

     • NAUKA ZDALNA

     • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

      Od poniedziałku 26 października rozpoczynamy naukę zdalną dla uczniów klas  od IV do VIII. Lekcje realizujemy zgodnie z planem zajęć.

      Wzorem lekcji zdalnych prowadzonych od marca do czerwca tego roku informacje od nauczycieli i wychowawców otrzymujecie na grupach, poprzez pocztę elektroniczną lub w rozmowie telefonicznej. Komunikujecie się z nauczycielami za pomocą sprawdzonych komunikatorów.

      Wszystkie informacje techniczne otrzymacie od nauczycieli na pierwszym spotkaniu podczas zdalnej nauki począwszy od 26.10.2020r.

      Gorąco apeluję aby każdy uczeń zrozumiał, że lekcje zdalne są tak samo traktowane, jak lekcje w trybie stacjonarnym. Nieobecność na lekcji zdalnej jest odnotowywana w dzienniku szkolnym.

      Obecnie decyzja o zdalnym nauczaniu obejmuje okres 2 tygodni jednak nie oznacza to, że po tym czasie wrócimy do szkoły. Wszystko uzależnione jest od rozwoju epidemii.

      Nie traktujcie proszę tych 2 tygodni jako przerwę w nauce.

      Szczególnie apeluję do uczniów klasy ósmej.

      Przed Wami egzamin ósmoklasistów i wybór dalszej drogi rozwoju.

      Bardzo proszę rodziców o cierpliwość i wyrozumiałość a przede wszystkim o współpracę. Liczymy na Państwa pomoc szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie technicznej bazy do realizacji lekcji.

      Wszystkich rodziców, którzy będą mieli trudności w zapewnieniu dziecku możliwości korzystania ze zdalnych zajęć proszę o kontakt z wychowawcą lub bezpośrednio z dyrektorem szkoły telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej:

      Telefon 15 86 13 231

      Poczta : psp.grabowka@wp.pl

      Informacja dla uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego

      Od poniedziałku 26.10.2020r. uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego uczą się w szkole w trybie stacjonarnym.

      Uczniowie, którzy przyjeżdżają do szkoły autobusem szkolnym w poniedziałek dowozy są takie jak do tej pory.

      Zmiana dowozów dopiero od wtorku tj. 27.10.2020r. Informacja o zmianie pojawi się na stronie szkoły oraz otrzymają ją bezpośrednio uczniowie w szkole.
      Dożywianie dla uczniów klas 0-III tak, jak dotychczas.

      Życzę powodzenia i wytrwałości:

      Dyrektor szkoły: Ewa Mirosław

     • Dzień Edukacji Narodowej 2020

     • 15 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta polskiej oświaty oraz dnia upamiętniającego powołanie Komisji Edukacji Narodowej.

      Uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji lekcji w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie pani dyrektor Ewa Mirosław powitała nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów.

      Pani dyrektor Ewa Mirosław w swoim wystąpieniu odniosła się do historii powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej jako pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce i pierwszej tego typu instytucji w Europie. Podkreśliła rolę oświaty w budowaniu przyszłości naszego kraju. Zaznaczyła, że praca nas wszystkich ma jeden cel: ukształtować młodych Polaków na światłych obywateli, rozsądnych i twórczych, a w efekcie – szczęśliwych. Pani dyrektor zaakcentowała, że edukacja młodego pokolenia jest szczególnym zadaniem, ponieważ dobrze wychowana i wykształcona młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności.

      Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W czasie akademii pani dyrektor Ewa Mirosław wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżnionym nauczycielom i pracownikom: pani Ewie Klimek, pani Iwonie Siwek, pani Małgorzacie Mysłowskiej, pani Annie Strąk, pani Wiesławie Klimek, pani Ewelinie Kwiatkowskiej, pani Renacie Kasperek oraz panu Wiesławowi Wołos.

      Na zakończenie uroczystości pani dyrektor jeszcze raz pogratulowała nagrodzonym nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała pani W. Słabek i J. Klimek za przygotowanie uroczystości, młodzieży za wspaniały występ oraz wszystkim uczniom za przybycie na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

         W poniedziałek 05.10.2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klasy drugiej i trzeciej. Głównymi celami konkursu była promocja czytelnictwa oraz rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania wartościową literaturą.
      Do konkursu przystąpiło 8 uczniów . Każdy uczestnik losował tekst, po czym prezentował swoje umiejętności w czytaniu.

      Komisja w składzie: M. Mysłowska i E. Klimek, biorąc pod uwagę interpretację, płynność, bezbłędność, wyrazistość oraz dykcję czytanego tekstu, przyznała następujące miejsca:

      • I miejsce w kategorii klasy 2 – Wiktoria Gwóźdź
      • I miejsce w kategorii klasy 3 – Wiktoria Chruściel
     • To już Jesień

     • Za oknem pogoda przypomina nam, że to już Jesień. Przedszkolaki prezentują pomysł na wykorzystanie darów jesieni. Układanie kompozycji z materiałów przyrodniczych rozwija wyobraźnię i jest znakomitym sposobem na wspólne spędzanie czasu.

     • W naszej szkole się czyta !!!

     • Uczniowie polecają:

      My Hero Akademia”

         Opowiada o losach chłopaka o imieniu Izuku Midoriya, który urodził się bez jakiejkolwiek super-mocy, w świecie w którym są one normą. Mimo przeciwności losu bardzo pragnie zostać superbohaterem.

                                                                    Poleca: Karolina  klasa 7

      Dziennik Cwaniaczka”

        Opowiada o przygodach Grega. Chłopak właśnie zaczął pisać dziennik, w którym dzieli się swoimi przemyśleniami. A tych jest wiele bo wżyciu chłopca dużo się dzieje. Na pierwszym planie jest oczywiście szkoła…..

                                                              Poleca : Mateusz  klasa 8

     • Sprzątanie świata - Polska 2020

     • Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna akcja Sprzątania świata przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Dzięki zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Zachęcaliśmy uczniów do włączenia rodziców w akcję poprzez posprzątanie swojego otoczenia.

      Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję!

     • Dzień Przedszkolaka

     • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki miały dziś wiele atrakcji z okazji swojego święta.

      Było sportowo i aktywnie – tor przeszkód, zabawy z klałnem i karty z zadaniami. Aktywności te wywoływały uśmiech na twarzach dzieci i zachęcały do dalszej zabawy. Nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu oraz malowania farbami na foli. Dzieciaki były zachwycone, iż mogły zamienić się w malarzy i tworzyć dzieła sztuki.

      Na koniec dzieci zostały nagrodzone słodyczami od pani dyrektor oraz dyplomami Wspaniałego Przedszkolaka!

     • NARODOWE CZYTANIE 2020

     • W dniu 8 września 2020 roku uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w kolejnej już edycji Narodowego Czytania. W bieżącym roku prezentowana była „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Czytający uczniowie klasy  VIII zaprezentowali  fragmenty książki, wcielając się w postaci dramatu.

            Akcja "Narodowe Czytanie" jak co roku cieszyła się w naszej szkole dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

                                                                             Małgorzata Mysłowska

                                                                              Iwona Siwek

     • Informacja

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

      1 września 2020 r. godz. 800

      Uczniowie do szkoły przychodzą bez rodziców.

      Wyjątek stanowią tylko rodzice uczniów klasy O i 1.

      Wymagamy posiadania maseczki.

      Msza Święta o godz. 730

      Rozpoczęcie roku szkolnego ma nieco inną formę.

      Nie ma spotkania ogólnego. Spotykamy się tylko w klasach z wychowawcami o godz. 800 wg harmonogramu.

      Kl."0"- spotkanie w sali gimnastycznej (z dzieckiem może przyjść jedna osoba dorosła zachowując reżim sanitarny - maseczka i rękawiczki)

      Kl. I.- sala nr 13 ( z dzieckiem może przyjść jedna osoba dorosła zachowując reżim sanitarny - maseczka i rękawiczki)

      Kl. II - sala nr 6

      Kl. III - sala nr 11

      Kl. IV - sala nr 16

      Kl. V - sala nr 10

      Kl. VI - sala nr 14

      Kl. VII - sala nr 7

      Kl. VIII - sala nr 12

      Dowóz uczniów zgodnie z podanym wcześniej rozkładem oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego (uczniowie przebywają w autobusie w maseczkach).

      .

     • Ministerstwo Edukacji Narodowej

     • List Ministra Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski do dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów:

      – Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny. Po przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć podjęliśmy po wielu rozmowach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.

      - U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.

      Więcej https://bit.ly/3hFM0In #BezpiecznyPowrótDoSzkoły #bezpieczeństwo

     • Koniec wakacji!!!

     • Podajemy dowozy na 1.09.2020r. PSP Grabówka

      1. Anielin 6.50
      2. Sucha W 7.00
      3. Grabówka 7.05
      4. Baraki 7.15
      5. Natalin 7.20
      6. Zastocze 7.30
      7. Grabówka Kol 7.40
      8. Grabówka 7.45
      9. Odwóz 9.30

      Szczegóły dotyczące rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek.

      Miłego ostatniego wakacyjnego weekendu!!!

     • Informacja od Pani Justyny Lachowskiej do rodziców 6-latków i 5-latków.

     • Proszę o zakup pakietów dla dzieci, które będą uczęszczały do "zerówki" w roku szkolnym 2020/2021.

      Dla dzieci sześcioletnich - Wydawnictwo Podręcznikarnia "Trefliki w przedszkolu" sześciolatek.

      Dla 5 latków to samo - Wydawnictwo Podręcznikarnia "Trefliki w przedszkolu" sześciolatek.

      W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod nr 781144537- p. Justyna Lachowska.

     • Informacja dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w kl.I

     • Informacja dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w kl.I

      Proszę o zakup przyborów i pomocy dla dzieci.

      1. Blok rysunkowy biały i kolorowy format A
      2. Blok techniczny biały i kolorowy format A4
      3. Kredki ołówkowe, pastele olejne i suche
      4. Klej w sztyfcie
      5. Papier kolorowy
      6. Nożyczki
      7. Trzy ołówki
      8. Podkładkę do prac technicznych i malowani łatwo ścieralna o wymiarach co najmniej 30x40 cm
      9. Plastelina
      10. Dwa zeszyty 16-kartkowe w kratkę i dwa w trzy linie
      11. Dwie teczki biurowe z gumką
      12. Strój gimnastyczny (biała koszulka i czarne lub granatowe spodenki)

      Wszystkie przybory proszę podpisać.W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt z wychowawcą.

      Wychowawca klasy: Beata Wójcik (tel.726 429 727)

     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     • 26 czerwca 2020 r. kończymy jakże inny od poprzednich rok szkolny - rok, w którym koronawirus zmienił sposób nauczania a także zdominował nasze życie. Dlatego nie możemy spotkać się ze wszystkimi w szkole na tradycyjnym zakończeniu roku. Tego dnia będziemy spotykać się według przedstawionego harmonogramu.

      Będą to spotkania tylko z wychowawcami z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

      Harmonogram odbioru świadectw w dniu 26.06.2020r

      1. kl. 8 godz. 800
      2. kl. 7 godz. 830
      3. kl. 6 godz. 900
      4. kl. 5 godz. 930
      5. kl. 4 godz. 1000
      6. kl. 3 godz. 1030
      7. kl. 2 godz. 1040
      8. kl. 1 godz. 1050
      9. kl. "0" godz. 1110

      W razie jakichkolwiek pytań proszę kontaktować się z wychowawcami.Pozdrawiamy - Dyrektor i Nauczyciele