• Konwencja o prawach dziecka
     • Konwencja o prawach dziecka

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki oraz uczniowie ze starszych klas aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta w naszej szkole, które miały miejsce 21 listopada.

      W tym dniu nasza szkoła stała się "niebieska" a to dlatego, że, UNICEF zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

      Dzieci miały okazję poznać swoje prawa w sposób przystępny za sprawą przygotowanych przez panie prezentacji multimedialnych, filmów edukacyjnych, zabaw i wspólnego śpiewania.

      Został również zorganizowany happening podczas którego dzieci przypominały o swoich prawach i wartościach, które powinny przyświecać wszystkim dorosłym.

      Dziękujemy za organizację SU pod opieką

      Pani M. Rzepka - Majewskiej i M. Mysłowskiej oraz wychowawcy przedszkola J. Lachowskiej.

    • Prosty sposób na rozpoczęcie przygody z programowaniem!
     • Prosty sposób na rozpoczęcie przygody z programowaniem!

     • Programowanie w szkole – zestaw dla początkujących objaśnia podstawy programowania, oparte na oprogramowaniu służącym programowaniu graficznemu Robo Pro Light, którego używa się do kontrolowania stacjonarnych i ruchomych modeli. Uczniowie mogą używać czujników i siłowników do budowy i kontrolowania modeli, których funkcjonowanie łatwo jest zrozumieć. Należą do nich suszarki do rąk, karuzela, szlaban, przenośnik taśmowy z wykrojnikiem lub pojazdy gąsienicowe.

    • Egzamin próbny
     • Egzamin próbny

     • Od wtorku do czwartku nasi ósmoklasiści zmagali się z egzaminami próbnymi. Była to doskonała próba przed właściwymi majowymi egzaminami, które będą uwieńczeniem ich nauki na tym etapie edukacyjnym. Wierzymy, że świetnie im poszło i uzyskają jak najlepsze wyniki.

     • "Mały przedszkolak wielkim patriotą"

     • "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy w wykonaniu naszych przedszkolaków.

      Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców Niepodległej powinno być elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej.

      Dzieci z naszej zeróweczki biorą aktywny udział w działaniach kształtujących postawę patriotyczną.

      J. Lachowska

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

     • Obchody 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości upłynęły w naszej szkole pod znakiem wierszy i pieśni patriotycznych. W czasie uroczystej akademii nasi uczniowie przypomnieli historię czasów zaborów oraz odzyskania niepodległości w 1918 roku. Opowiedziano o dziedzictwie, które zostało wywalczone i przekazane następnym pokoleniom, a które my musimy przekazać następnym .To wielka radość, że mogliśmy świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • "Szkoła do hymnu"

     • W przeddzień Święta Niepodległości, dnia 10 listopada 2022 roku, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie ze wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.W ten sposób uczciliśmy pamięć o tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

     • #SzkołaDoHymnu_Śpiewamy Hymn Polski - jesteśmy Polakami.

     • Już po raz piąty dzieci z naszego przedszkola jak i uczniowie klas I - VIII w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to czwartek, 10 listopada. W ten sposób włączymy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

    • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
     • DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

     • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, w  tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III, przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek i baśni, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Segregowały rekwizyty z bajek i przez chwilkę wcieliły się w rolę Kopciuszka – oddzielały ziarna od grochu. Była tez zabawa w teatr- naśladowanie zachowania się wybranych bohaterów.

      To spotkanie sprawiło uczniom wiele radości, ale najważniejszym jego celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

    • Szkoła pamięta!!!
     • Szkoła pamięta!!!

     • #Szkoła Pamięta to kontynuacja inicjatywy MEN, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły ze swoimi opiekunami odwiedzili miejsca pamięci, porządkowali groby, zapalili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej wspólnoty. 

      #Szkoła Pamięta celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      Źródło zamieszczonych powyżej informacji:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta--zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-akcji-men

      W nawiązaniu do idei akcji #Szkoła Pamięta oraz z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych uczniowie z klasy 3 i 6 oraz nauczyciele zapalili znicze przy tablicy patrona szkoły przed gmachem naszej szkoły. Oddali w ten sposób cześć pedagogom zamordowanym i poległym podczas II wojny światowej jak również pracującym w naszej szkole. Dodatkowo dzieci podczas zajęć świetlicowych wykonały prace plastyczne nawiązujące do tradycji Dnia Wszystkich Świętych.

    • SPOTKANIE AUTORSKIE
     • SPOTKANIE AUTORSKIE

     •     W dniu 21.10.2022 roku uczniowie klasy III wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszka Frączek, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Uwielbia zwierzęta co przejawia się w jej twórczości. Pisarka opowiadała jak  powstają  książki oraz skąd czerpie inspiracje do ich pisania. Po ciekawym spotkaniu Pani Agnieszka  z chęcią rozdawała autografy – nowe  książki można było kupić na miejscu.

      Małgorzata Mysłowska

       

    • "Mój Kosmos"
     • "Mój Kosmos"

     • Dnia 19.10.2022r. do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium "Mój Kosmos". Jest to nowoczesna forma edukacji pozwalająca na przeniesienie się w odległe galaktyki. Uczniowie przy pomocy innowacyjnego sprzętu wybrali się wina krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny. Seans dostarczył niezapomnianych przeżyć , pozwolił rozbudzić zainteresowania, poszerzył horyzonty wyobraźni.

    • Wydruki 3D
     • Wydruki 3D

     • W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” odbyły się zajęcia dla uczniów kl. IV, VI  i VIII dotyczące obsługi i użytkowania drukarki 3D.

    • Pieszy Rajd Papieski 2022
     • Pieszy Rajd Papieski 2022

     • 19 października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce wzięli udział w Pieszym Rajdzie organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. Dla naszej szkoły to już niemal tradycja. W ten sposób włączamy się w cykl obchodów Dnia Papieskiego i oddajemy cześć wielkiemu Polakowi.

      Celem rajdu jest podtrzymywanie pamięci o patronie Zespołu Szkół w Annopolu, Św. Janie Pawle II, który znany był ze swego zamiłowania do natury i aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody.

      Uczniowie z klas VI i VIII Szkoły Podstawowej w Grabówce pod opieką pani Wiolety Słabek i pana Stanisława Wojewody udali się na trasę przemarszu o godzinie 11.00 spod budynku szkoły w Grabówce. 

      Do pokonania mieli trasę o długości ponad 4 km.

      Na Polu Zjawienia w Księżomierzu uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, której przewodził Proboszcz naszej parafii ks. Adam Pudło. Kazanie wygłosił  Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Księżomierzu jednocześnie kustosz sanktuarium. Przedstawił zebranym historię Pola Zjawienia „…według tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, przeszło 400 lat temu za wsią na polu przy drodze do Annopola, zauważono płaczącą Matkę Bożą. Maryja nie była ubrana w piękne szaty, ale w strój zwykłej chłopki. Siedziała na przydrożnym kamieniu i płakała. Wywołało to ogromne poruszenie wśród ludzi. Na miejsce objawień zaczęły przybywać tłumy…”

      Oprawę modlitewną i muzyczną rajdu zapewnili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu z katechetami. Na zakończenie wspólnie odśpiewano Barkę - ukochaną pieśń Świętego Jana Pawła II.

      Rajd przysporzył uczestnikom wielu wrażeń.

      Wszyscy wrócili zmęczeni, ale radośni ze wspólnego wędrowania.

      Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny rajd.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci-

      stara się zobaczyć ich dusze”

                                                                 Barbara Cage

      W dniu 12.10.2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor , która powitała wszystkich pracowników, uczniów i rodziców. Następnie przekazała głos uczniom, którzy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

               Wspomniano także o naszej Patronce – Marii Kołsut , która miała duży wkład w istnienie naszej szkoły.

                                                                                  Małgorzata Mysłowska

    • W dniu 28 października 2022 roku
     • W dniu 28 października 2022 roku

     • Fundacja Ronalda McDonalda oraz Burmistrz Annopola Pan Mirosław Gazda zapraszają na profilaktyczne bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat.

      Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut. 

      Po zakończeniu badań Rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie.

      ZAPISY

      Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

      zapisy prowadzone będą w dniach 24 - 25 października w godzinach 8.00 - 15.00

      tel. do zapisu: 158613063 wew. 222

      Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

       

      MIEJSCE BADAŃ

      Lekarz będzie przyjmował w ambulansie fundacji.

      Plac przy Przedszkolu w Annopolu, ul. Leśna 2

    • Dzień Gier Planszowych
     • Dzień Gier Planszowych

     • W 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Gier Planszowych. W tym roku również nasza szkoła postanowiła włączyć się do tej akcji i 10.10. o godzinie 10.10 uczniowie rozpoczęli rozgrywki w różnorodne gry planszowe. Uczniom bardzo podobał się tak spędzony czas, który był nie tylko zabawą, ale także nauką. Gry to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie i wzmacnianie więzi między ludźmi. Gry planszowe uczą pracy zespołowej i cierpliwości i wyciągają ludzi ze świata cyfrowego.
      Sami zobaczcie jak świetnie spędziliśmy ten czas

      .
                              Małgorzata Mysłowska
       

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniu 7 października 2022 obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności sprawnego mnożenia i dzielenia. Tego dnia najlepsi matematycy mogli zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia oraz uzyskać specjalny certyfikat. Rozwiązywane były różnego rodzaju zagadki, łamigłówki i zadania pozwalające w ciekawy sposób uczyć matematycznego myślenia.