• Życzenia świąteczne Dyrektora Szkoły

• Szanowni Państwo!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wspólnie spędzonych chwil, dodających otuchy i pozwalających przezwyciężyć wszelkie trudności, a także wiele radości, nadziei oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych.

Zdrowych, ciepłych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym, w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce.

• Międzyszkolne zawody w piłkę nożną.

• 22 marca 2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu odbyły się Gminne Zawody w piłkę nożną. Drużyny naszej szkoły zajęły w nich II miejsce (chłopcy) i IV (dziewczęta).

• Pożegnanie zimy-powitanie wiosny!

• W dniu 21 marca wszyscy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie
            ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”.

Ogromne emocje wśród uczniów wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów uczniowie szukali oznak nowej pory roku, poznali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. W tym dniu uczniowie wyruszyli barwnym korowodem i wspólnie świętowali ,,Powitanie wiosny”. Uczniowie z radością maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego maszerowała zimowa, słomiana panna - Marzanna. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, śpiewając piosenki oraz wykrzykując słowa rymowanki:

,,Marzanno, Marzanno, odpływaj prosimy!

Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!!!"

Jesteśmy pewni, że nasze starania sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

• KIERMASZ CIAST

• 6 marca w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Za symboliczną kwotę, można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony Hospicjum w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za upieczenie wspaniałych ciast.

• DZIEŃ KOTA W ŚWIETLICY

• 17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Dzień ten ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie zapoznali się z rasami kotów i ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych. Dzieci usłyszały kocie wierszyki oraz fragmenty książek, w których głównymi bohaterami były koty. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne prace – kocie maski. Celem zajęć była integracja w grupie świetlicowej, rozwijanie empatii na potrzeby zwierząt, wyrabianie szacunku do zwierząt oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci.

• WALENTYNKI

• Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano balonami i czerwonymi serduszkami.

Pamiętajmy, aby okazywać sobie serce każdego dnia, a nie tylko od święta.

• Bezpieczne ferie zimowe – film edukacyjny dla dzieci

• Zima jest dla dzieci, ale należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność. Tym razem Mama Kazia opowie wam o bezpiecznych zabawach zimowych. Poznamy sporty zimowe dla dzieci takie jak jazda na łyżwach, czy nartach. Nauczymy się numerów alarmowych i wielu innych ważnych rzeczy. Bezpieczne ferie zimowe to film przeznaczony głównie dla nauczycieli klas 1-3 i przedszkoli.

• Wyjazd na łyżwy do Bałtowa

• Uczniowie naszej szkoły 25 stycznia br. mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzania czasu w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.  Sprawiły one wiele radości nawet tym uczniom, którzy nie przepadają za ćwiczeniami fizycznymi. Na lodowisku mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy, a także podziwiać dobrze dających sobie radę. Wyjazd na łyżwy jest przede wszystkim zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.

• Dowozy na sobotę 27.01.2024r

• Sobota 27 stycznia

KURS

PSP Grabówka.

Annopol 13.15

Baraki – 13.10

Natalin -13.15

Zastocze  -13.25

Aleksandrów 13.35

Grabówka Kol.– 13.40

Grabówka 13.45

Sucha W 13.50

Anielin 13.55

Grabówka 14.05

Odwóz ok godz. 20.30

• Wigilia szkolna

• Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy zasiadamy do szkolnej Wigilii. I tej tradycji nie zabrakło również w tym roku. Był opłatek, życzenia oraz kolędy.

Na początku uczniowie klasy III przypomnieli nam w montażu słowno - muzycznym ten magiczny czas narodzin Jezusa. Ksiądz Proboszcz Marcin Rola odczytał ewangelię, zaśpiewaliśmy kolędy i zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Dziękujemy uczniom i wychowawczyni Pani Ewie Klimek za przygotowanie tej uroczystości

• Wycieczka do Kraśnika - Wznieś się  na wyżyny!

• Wznieś się  na wyżyny!

Poczuj ducha rywalizacji, pokonaj swoje słabości. Wspinaczka to jeden z najbardziej efektywnych sportów wyczynowych, dzięki któremu wzmocnisz mięśnie ramion, klatki piersiowej, brzucha, ud oraz pośladków.

Wspinaczka to także rodzaj treningu w pokonywaniu trudności, lęków i świetne przygotowanie do trudniejszych, realnych przepraw.

Mierz wysoko!

• Kiermasz Świąteczny

• W niedzielę 17 grudnia odbył się kiermasz z którego dochód został przeznaczony na Dom Dziecka w Ożarowie. Dziękujemy członkiniom KGW w Grabówce, druhom strażakom z OSP w Grabówce za pomoc w organizacji kiermaszu, rodzicom za ciasta, nauczycielom i wszystkim innym osobom za pomoc. Oczywiście dziękujmy także Pani Dyrektor za inicjatywę i wielkie zaangażowanie w organizację kiermaszu.

• Zabawa andrzejkowa

• 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Razem z nami bawili się uczniowie ze szkół w Świeciechowie, Dąbrowie i Kosinie. Dziękujemy za wspólną zabaw.