Nawigacja

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej
  14.10.2019

  Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 15 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  Na uroczystość przybył Sekretarz Gminy Annopol Pan Marian Bącal, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

  W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Mirosław, która powitała zebranych i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleńoraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej uczniowie z klasy VI pod kierunkiem pani Anny Strąk i pani Marzeny Majewskiej śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Ważnym elementem naszych uroczystości było ślubowanie uczniów z klasy I. Pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Krystyny Dąbrowskiej zaprezentowali swoje umiejętności i zostali pasowani na uczniów.

  Życzymy im sukcesów w nauce.

 • Dzień Patrona

  7 października 2019 uczestniczyliśmy w wycieczce do Lublina. W programie mieliśmy ciekawe punkty - wizytę w Teatrze Muzycznym, spotkanie z Panią Profesor Marią Bubicz (córką naszej Patronki) i wizytę w Muzeum Wsi Lubelskiej. Miło będziemy wspominać ten dzień. Jako jedyni z widowni zostaliśmy zaproszeni na scenę gdyż w obsadzie spektaklu "Nie taki Straszny Dwór" występowali Państwo Aleksandra i Robert Mojsa - córka i zięć Pani Marii.

  Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie !!!

  Następnie odwiedziliśmy grób naszej Patronki. Po obiedzie udaliśmy się do Skansenu, gdzie zwiedziliśmy dawne chaty i zagrody. Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  03.10.2019r. reprezentancji szkół:

  • PSP z Annopola
  • PSP z Kosina
  • PSP z Opoki
  • PSP z Grabówki

  wzieli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Obchody te były poprzedzone tygodniowymi przygotowaniami, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia zarówno w szkole jak i w domu z rodzicami. Uczniowie poznawali technikę mnożenia „na palcach” przez liczby 6, 7, 8, 9 oraz 10. Po wzajemnym przepytaniu i powtórzeniu tabliczki przystąpiliśmy do egzaminu. Podczas zabawa swoją wiedzę sprawdzali kolejno wszyscy uczniowie. Oczekując natomiast na spotkanie z Egzaminatorami rozwiązywali Oni różnorodne łamigłówki, w których należało wykazać się oczywiście… znajomością tabliczki mnożenia. Większość z nich zdała egzamin pozytywnie. Do zabawy włączyła się również Pani Dyrektor wraz z Nauczycielami.

 • Dzień Chłopaka

  Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczyny z naszej szkoły wraz z opiekunem SU p. Małgorzatą Masłowską przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę - zorganizowały ciekawe zabawy, konkursy i smakołyki. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

 • Akcja sprzątania świata

  Akcja sprzątanie świata to Wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się Nasz negatywny wpływ na środowisko. Dzieci oraz młodzieżą ze Szkoły Podstawowej z Grabówki wzięła udział w takiej lekcji poprzez rozmowy, dyskusje w trakcie akcji sprzątania świata. Odpady były zbierane selektywnie i przekazane firmie odbierającej śmieci z terenu Gminy Annopol.

 • Narodowe Czytanie 2019

  W piątek 6 września 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku przedsięwzięcie to odbyło się pod hasłem „Nowele polskie”.

  Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

  Uczniowie naszej szkoły z klas I, II, III i VII, pod opieką nauczycieli, przeczytali utwór „Katarynka” Bolesława Prusa. Było to ciekawe i uwrażliwiające na literaturę polską przeżycie i doświadczenie.

 • Spotkanie z druhem.

  18 września gościliśmy Drużynowego 54 SDH - Zbigniewa Partykę, który w ciekawy sposób opowiadał o historii harcerstwa oraz udziale harcerzy w walkach o wolność naszej Ojczyzny.Dziękujemy za lekcję historii.

 • W Hołdzie Mieszkańcom Grabówki

 • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019-2020

  Wypoczęci, z wakacyjną opalenizną, pełni wrażeń i energii do pracy powróciliśmy do szkoły. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się tradycyjnie na hali sportowej – o godzinnie 8.00.

  Pierwszą część rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólny śpiew hymnu państwowego a następnie minutą ciszy uczczono 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Pani dyrektor w kilku słowach podkreśliła jak wielu Polaków oddało życie na wszystkich frontach tej najstraszniejszej wojny XX wieku i jak ważnym dla każdego człowieka jest pokój, prawo do życia w wolnej, niepodległej Ojczyźnie.

   Następnie powitała gości przybyłych na inaugurację roku szkolnego. Zapoznała wszystkich z ofertą edukacyjno – opiekuńczo – wychowawczą szkoły.

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabówce po raz ostatni przed wakacjami zebrali się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pani Ewa Mirosław pogratulowała uczniom uzyskanych wyników w nauce i wielu sukcesów w konkursach i zawodach.

  Uczniowie wszystkich klas, złożyli podziękowania dyrektorowi i gronu pedagogicznemu za przekazaną wiedzę, opiekę i troskliwość. 

  Podziękowania otrzymali również rodzice uczniów, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły poprzez pracę w Radzie Rodziców.

  Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

  Na zakończenie apelu dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły oraz wszystkim którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali.

  Uroczystość zakończyła pani dyrektor szkoły, która życzyla uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

  Po ostatnich spotkaniach z wychowawcami i odebraniu świadectw w szkole zrobiło się cicho i pusto.

 • Międzyszkolny Dzień Sportu

   11.06.2019 odbył się w naszej szkole międzyszkolny dzień sportu. Tego dnia wszystkie dzieci, uczniowie i ich wychowawczynie  przyszły do szkoły w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ale też integrowanie się grup szkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w grupach wiekowych. Każda grupa przygotowała i podczas zawodów na boisku prezentowała sportowe hasła. Każdy uczeń bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. 

 • Dzień Mamy

  Dnia 27 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Grabówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Dyrektor szkoły p. Ewa Kwitek powitała zebrane Mamy i złożyła im serdeczne życzenia, pogratulowała pociech oraz zaprosiła na bogatą część artystyczną i słodki poczęstunek.

  Na początku odświętnie ubrane dzieci z oddziału Przedszkolnego wyrażały miłość i wdzięczność swoim mamusiom. Uczniowie starszych klas wystąpili w przedstawieniu słowno-muzycznym. Całość uroczystości przeplatana była piosenkami i tańcem. Po występach wszyscy uczniowie wręczyli Mamom upominki i kwiaty. Na twarzach mam malowało się wzruszenie, oraz duma ze swoich pociech. Nad całością części artystycznej czuwały nauczycielki klas 0-III.

 • Eliminacje Powiatowe Turnieju BRD

  9 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach powiatowych biorą udział trzyosobowe drużyny reprezentujące miasta i gminy powiatu kraśnickiego. Uczestnicy tego konkursu muszą się wykazać wiedzą z zakresu prawa o ruchu drogowym, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem po torze przeszkód.

  Turniej organizowany jest dla osiągnięcia celu jakim jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży, poprzez popularyzowanie zasad i przepisów poruszania się po drogach.

  W ramach turnieju zostały rozegrane następujące konkurencje:

  - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,

  - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

  - jazda rowerem po torze przeszkód,

  - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

 • 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki
  10.05.2019

  W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej.

  Dorobek kompozytorski Stanisława Moniuszki, składający się z oper, pieśni, kantat, utworów religijnych, symfonicznych, kameralnych i solowych, a także operetek, baletów i muzyki do dramatów, imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Jego twórczość operowa i pieśniarska stanowi trzon polskiego repertuaru wokalnego i niejednokrotnie jest osią zainteresowań artystycznych najwybitniejszych polskich śpiewaków.

  Był twórcą „Śpiewnika domowego” obejmującego ponad 200 pieśni. Określenie „domowy” miało głębsze znaczenie, aby uniknąć rosyjskiej cenzury, w zawoalowany sposób, podkreślało narodowy charakter zawartych w śpiewniku pieśni.

  Kompozytor w swej twórczości chętnie sięgał do elementów folkloru i ludowych obyczajów. Nadawanie utworom lokalnego kolorytu poprzez odwoływanie się w nich do tradycji i muzyki ludowej wpłynęło na popularność zakładanych ówcześnie tzw. szkół narodowych, czyli grup kompozytorów jednej narodowości tworzących muzykę opartą na elementach własnej kultury – tradycyjnych melodiach, rytmach tańców narodowych i z tekstem w języku ojczystym.

  Z dorobu tego kmpozytora mogli również skorzystać uczniowie nasze szkoły.

 • Uroczystości trzeciomajowe w gminie
  06.05.2019

  228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

  To wydarzenie co roku uroczyście upamiętniane jest w gminie Annopol.

  Już od godziny 9:30 strażacy, harcerze, uczniowie, nauczyciele i społeczność formowali szyki, by w galowych mundurach przemaszerować ze sztandarami do Kościoła Pod Wezwaniem Św. Joachima i Anny w Annopolu. Tutaj ks. Kanonik Krzysztof Krzemiński – odprawił w intencji ojczyzny mszę św.

  Po mszy uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Siwek przedstawili spektakl słowno-muzyczny o uchwaleniu ustawy zasadniczej.

  Dalsza część uroczystości odbywała się przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudzkiego.Tu głos zabrał burmistrz Annopola Pan Mirosław Gazda. W swoim wystąpieniu nawiązał do 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przedstawił tło historyczne i nastroje społeczne, które towarzyszyły uchwaleniu ustawy zasadniczej.

  Na pamiątkę tego chwalebnego wydarzenia delegacje szkół, przedszkola, delegaci różnych placówek oraz przedstawiciele samorządu gminnego i strażaków złożyli pod pomnikiem wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

 • GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
  10.04.2019

  26 marca 2019 roku w PSP w Dąbrowie zostały przeprowadzone gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali Test Wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz Test Skrzyżowania, który dotyczył ustalania prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania różnego typu.  

  W drugiej części konkursu uczniowie prezentowali umiejętność jazdy rowerem po torze sprawnościowym.
   

  Wyniki konkursu:

  I grupa wiekowa ( 10 – 12 lat )

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Annopolu

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Janiszowie

  IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Grabówce

  V miejsce – Szkoła Podstawowa w Świeciechowie

   II grupa wiekowa ( powyżej 12 lat )

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Grabówce

  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Janiszowie

  IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Świeciechowie

  V miejsce – Szkoła Podstawowa w Annopolu

   Gratulujemy zwycięzcom.

 • Wizyta w ZS Annopol

  We wtorek 26 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół w Annopolu w ramach otwartych drzwi dla gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych.

  Mogliśmy uczestniczyć w pokazach z fizyki, obejrzeć eksponaty przy modulatorze, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wulkanach czy też wiadomościach bankowych, rozwiązać zagadki i łamigłówki logiczne. Uczennice ZS w Annopolu oprowadzający nas po budynku zapoznali nas także z możliwościami kształcenia w różnych zawodach.

 • Pierwszy Dzień Wiosny
  15.03.2019

  Nareszcie, po tak długiej i smutnej zimie, nadszedł ten upragniony dzień - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!!! W naszej szkole świętowaliśmy go uroczyście. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował konkursy i zabawy "Pierwszy dzień wiosny" - np. dzień pomysłowych strojów. Każda klasa miała możliwość wziąć udział w przygotowanych zadaniach, zabawach, przygotować pomysłowe stroje i wystąpić. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością i to dzięki nim, tego jednego dnia, szkoła mogła być kolorowa. Na koniec wszyscy mogi upiec na ognisku smaczną kiełbaskę. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy samych słonecznych, wiosennych dni !!!

 • Malowanie
  26.02.2019

  Dyrektor PSP w Grabówce składa serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz innym ludziom, którym na sercu leży dobro szkoły i w czasie ferii, czynnie wzięli udział w malowaniu klas, szatni i łazienek.

  „Dobre uczynki mają większą moc niż słowa,
  bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie…” 

  Autor nieznany

  Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim osobom pracującym przy remoncie i sprzątaniu szkoły.

     Dyrektor szkoły: Ewa Mirosław

 • 11.02.2019

  W sobotę 09.02.2019r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy z wodzirejem. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w krainę pełną księżniczek, wróżek, biedronek, kotków, piratów, diabłów, policjantów oraz sportowców. Na początku prezentowaliśmy swoje kostiumy przed publicznością. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Potem zaczęła się prawdziwa zabawa. Tańczyliśmy w kole i tworzyliśmy fale, były zabawy z kolorowymi chusteczkami, a także z białymi i żółtymi kapeluszami. Trwały konkursy pomiędzy dziewczynkami i chłopcami, zabawy
  w parach, pląsy i korowody. Wszyscy bawili się doskonale w rytmie znanych i lubianych przebojów. Było wesoło i radośnie. Wspólnie spędzony czas minął szybko, a nam pozostały niezapomniane wrażenia.

Aktualności

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Kołsut w Grabówce
  Grabówka 67
  23-235 Annopol
 • 15 861 32 31

Galeria zdjęć