• 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości
     • 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

     • "11 listopada br. w Annopolu odbyły się jubileuszowe uroczystości 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

      Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie harcerze 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” przekazali na ręce proboszcza parafii Ogień Niepodległości, przywieziony z Wołynia. 
                 
      Mszę świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowali proboszcz parafii ks. kan. Krzysztofa Krzemiński, ks. kan. Antoni Bezpalko, ks. Łukasz Bzymek i ks. Rafał Olszówka. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe urzędu miejskiego, szkół z terenu miasta i gminy, organizacji kombatanckich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańcy gminy, kombatanci, radni powiatowi i radni rady miejskiej, komendant komisariatu policji, sołtysi, strażacy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedszkolacy, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz harcerze i zuchy. Po zakończeniu mszy świętej odbył się wzruszający Koncert Patriotyczny w wykonaniu kwartetu z Filharmonii Świętokrzyskiej. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na annopolski Rynek, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewany został hymn narodowy. Następnie głos zabrał Burmistrza Annopola Wiesław Liwiński, który przedstawił inicjatywy jakie zostały podjęte na terenie gminy w związku z jubileuszem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 
               
      Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie na ręce burmistrza Ognia Niepodległości przez harcerzy 20 ŚDH. Ogień ten zapalony na mogiłach legionistów w Polskim Lasku na Wołyniu od 16 lat towarzyszy obchodom rocznicowym 11 listopada. Następnie odbyło się składanie wieńców i wiązanek, przez przybyłe delegacje samorządowców, przedstawicieli kombatantów, instytucji działających na terenie gminy."

    • Sto dębów na stulecie Niepodległej
     • Sto dębów na stulecie Niepodległej

     • Sto dębów na stulecie odrodzonej Polski to akcja łącząca patriotyzm z proekologiczną postawą. Zasadzone drzewa to dęby, których sadzonki Szkoła Podstawowa w Grabówce otrzymało bezpłatnie od Nadleśnictwa Gościeradów w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę". Warunkiem ich otrzymania było wskazanie terenu, który umożliwi utworzenie z posadzonych drzew zwartego kompleksu. Dęby zasadzano na terenie przyszkolnym i ważnych miejscach dla wsi Grabówka. To żywy pomnik wystawiony z okazji wyjątkowej rocznicy. Innym z celów akcji jest poprawa warunków środowiskowych.

    • Ślubowanie klas pierwszych i patriotyczna akademia
     • Ślubowanie klas pierwszych i patriotyczna akademia

     • 09.11.2018 roku ślubowanie na szkolny sztandar złożyli uczniowie klasy pierwszej.

      Po ślubowaniu wszyscy pierwszoklasiści odebrali szkolne dyplomy z rąk pani dyrektor Ewy Mirosław oraz wychowawcy. W tym roku opiekunem klasy pierwszej jest pani Ewa Klimek.

      Ostatnim elementem uroczystości była akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przypomniała dzieje z okresu I wojny światowej związanych z dniem 11 listopada 1918 roku.