• Życzenia

     • Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

      przyniesie spokój i radość,

      niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

      żyje własnym pięknem,

      a Nowy Rok obdaruje Was

      pomyślnością i szczęściem.

       

      Dyrekcja z całą społecznością

      Szkoły Podstawowej w Grabówce

    • Spotkanie opłatkowe
     • Spotkanie opłatkowe

     • W dniu 20 grudnia 2018 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Grabówce spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

      Wśród uczestników znaleźli się przede wszystkim uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

      Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Mirosław, która pięknymi słowami o nieprzemijającej wartości Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich w podniosły i wzruszający nastrój. Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Na scenę wkroczyli młodzi artyści, którzy z wielkim zaangażowaniem wczuwali się w swoje role. Ich wystąpienia wzruszyły, ale także zastanowily każdego z obecnych. Pomiędzy wiersze wplecione były wspólnie odśpiewane kolędy i wzruszające słowa, oddające prawdę o niezwykłości grudniowych Świąt, kiedy to w stajence na świat przyszedł Zbawiciel.

      Po zakończeniu części artystycznej Pani Anna Wąsik, Przewodnicząca Komisji Oświaty złożył życzenia świąteczne zgromadzonym na sali. Zwróciła też uwagę na ogromną wartość takich spotkań opłatkowych opartych na ciepłej rozmowie, wspólnym śpiewaniu kolęd oraz bliskiej obecności drugiego człowieka.

      Kulminacyjny punkt uroczystości stanowiła wspólna modlitwa zainicjowana przez ks. mgr Adama Arkadiusza Pudło oraz łamanie się opłatkiem. Wszyscy przekazali sobie ciepłe, szczere i pełne wzajemnej sympatii życzenia.

    • Betlejemskie Światło Pokoju w Grabówce
     • Betlejemskie Światło Pokoju w Grabówce

     • Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Jego idea narodziła się w Austrii w 1986 r. - wtedy światełko przywieziono z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem dla tamtejszych niewidomych dzieci. Dwa lata później austriaccy skauci po raz pierwszy pojechali po ogień do Betlejem, aby przekazać go skautom z całej Europy. 

      Polscy harcerze Betlejemskie Światło Pokoju odbierają od 1991 roku od słowackich kolegów, a następnie przekazują je do Rosji, na Ukrainę, Litwę i Białoruś, a także do Niemiec i do Danii. 

      Płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafi na wigilijne stoły w Polsce oraz do kościołów, szkół, urzędów i szpitali. 

    • Zlot Betlejemski w Zakopanem
     • Zlot Betlejemski w Zakopanem

     • W dniach 14-16 grudnia odbył się Zlot Betlejemski w Zakopanem. W tym roku hufiec ZHP w Sandomierzu już tradycyjnie reprezentowała również Drużyna Harcerska z Grabówki.

      W trakcie zlotu nasza drużyna wzięła udział w grze miejskiej oraz warsztatach. Chcemy serdecznie podziękować całej drużynie za udział i reprezentowanie naszej szkoły we wspomnianej grze miejskiej! W niedzielę miał miejsce punkt kulminacyjny zlotu, podczas którego nasi druhowie odebrali Betlejemskie Światło Pokoju !!!

      Po weekendzie pełnym wrażeń, przygód oraz świetnych chwil z harcerzami z całej Polski bezpiecznie ze Światłem harcerze z opiekunami wrócili do domu. 

    • Andrzejki
     • Andrzejki

     • Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

      30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów szkoły.

      W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "Salę Wróżb". Organizatorów przemieniła w prawdziwe Wróżbitki i Wróżbitów.  Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie.

     • Konkurs plastyczny - etap powiatowy

     • W dniu 15.11.2018r. podsumowany został konkurs plastyczny na etapie powiatowym pod hasłem "Zdrowy, wolny od dymu tytonowego styl życia", w ramach kampanii społecznej "Rzuć palenie razem z nami". 

      Celem konkursu było zwiększenie wiedzy nt. szkodliwości palenia wyrobw tytoniowych.

      Wyróżnione zostały prace uczennic z kl. IV

      • Martyny Niezabitowskiej
      • Karoliny Wiesiołek

      oraz

      • Julii Słabek

      uczennicy kl. VI.

      Opiekun p. Sylwia Ćwik