• Wigilia w szkole

• Wigilia to szczególny dzień. Czas spokoju, jedności i pojednania. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców. Tworzy jedną wielką rodzinę.

Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem.

Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości, wzbogacone zostało krótką częścią artystyczną i śpiewem kolęd, które są nieodłącznym elementem świętowania. Dzięki tym akcentom wszyscy poczuli już klimat nadchodzących, najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

• Betlejemskie Światło Pokoju

• Betlejemskie Światło Pokoju dotarło w niedzielę do Kielc, Sandomierza a dzięki zaszym harcerzom i do Grabówki. Harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabówce pod opieką pani dyrektor Ewy Mirosław biorą już kolejny raz udział tym niecodziennym wydarzeniu.

W stolicy świętokrzyskiego regionu harcerze przekazali je podczas mszy świętej, która wieczorem odbyła się w katedrze. Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju w Polsce trwa już prawie trzy dekady. Zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem od skautów ze Słowacji.

Również sandomierscy harcerze Chorągwi Kieleckiej pod której skrzydłami są nasi harcerze, przekazali na ręce biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość odbyła się w kościele seminaryjnym św. Michała.

Harcerze z Komendy Hufca ZHP w Sandomierzu wnieśli do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju w dużym lampionie, po czym przekazali go na ręce biskupa. Harcerze i zuchy przywieźli symboliczny płomień z Zakopanego. W Sanktuarium Maryjnym na Krzeptówkach otrzymali go od słowackich skautów.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz powiedział, że Betlejemskie Światło Pokoju to symbol Chrystusa i Jego zbawczej myśli.

- Pokazuje, ile możemy uczynić, jeżeli zjednoczymy się z Jezusem. To światło pokazuje też olbrzymią mobilizację wielu różnych osób. Ten symboliczny płomień powinien być inspiracją do podejmowania cennych inicjatyw na rzecz braterstwa i jedności, pomagając osobom potrzebującym, niosąc radość i pokój w środowisku lokalnym. W tym świetle jest moc Jezusa Chrystusa, która zmienia nas samych i cały świat - dodał biskup Krzysztof Nitkiewicz

• BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

• Dnia 10.12.2019r. w szkole odbył się charytatywny kiermasz ciasta zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali uczniowie, rodzice  oraz nauczyciele. Dochód ze sprzedaży ciast został  przekazany na paczki bożonarodzeniowe dla  żołnierzy, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mam nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych.

• Zbiórka dla Burka

• Jak co roku w naszej szkole organizowana jest  zbiórka karmy dla psów z  przytuliska w Rachowie Starym ". W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy . Z zebranej ilości zwierzaki ze schroniska  na pewno będą miały świąteczną ucztę. I o to chodzi - by być WIELKIM i pomagać MAŁYM.

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom za udział w akcji. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.

• NOC Z JAPOŃSKĄ KUCHNIĄ

• "Kuchnia japońska jest lekka, w zasadzie pozbawiona tłuszczu i świeża. Japończycy przykładają również wielką wagę do prostoty i walorów zdrowotnych spożywanych potraw. Podstawą dziennego, japońskiego menu są dania z ryżu i zupa. Miskę z ryżem stawia się po lewej stronie talerza, bulion po prawej. Japończycy używają do jedzenia pałeczek, natomiast zupę wypijają z miseczki. Bardzo ważny jest również sposób podania."

O tym wszyskim mogli się przekonać harcerze z PSP w Grabówca, dzięki pani dyrektor Ewie Mirosław w piątkowy wieczór 29 listopada 2019 roku.

• Szkolna zabawa andrzejkowa

• 27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

Uczniowie klas 0 - VIII przeżyli radosny czas, pełen magii, wróżb i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Z każdą minutą zabawa stawała się coraz wspanialsza a jej uczestnikom nie brakowało sił, by wspólnie bawić się kultywując szkolną tradycję.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada w naszej szkole królował pluszowy miś. Dzieci z klas 0-III w uroczysty sposób świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego najmilszego misia. Dzieci wykonały różnymi technikami plastycznym misie, które następnie zostały umieszczone we wspólnej Galerii Prac. W zerówce to święto obchodzone jest bardzo szczególnie. W tym roku przedszkolaki bawiły się przy misiowych przebojach, oglądały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek oraz odgadywały misiowe zagadki. Wiele radości dostarczyły zabawy swoimi pluszakami z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zajęcia zakończone zostały słodkim smakołykiem.

Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez panią Justynę Lachowską misiowa fotobudka, w której wszystkie chętne dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia.