• Zmiana w dowozach

     • Zmiana w dowozach w związku z wprowadzeniem zdalnego nauczania
      dla klas IV-VIII

      Od poniedziałku 02 listopada

      Kurs do PSP Grabówka 

      • Annopol - 6.20
      • Sucha W - 6.30
      • Anielin - 6.35

      Grabówka - 6.45

      • Baraki - 6.55
      • Natalin - 7.00
      • Zastocze  - 7.10
      • Aleksandrów - 7.20
      • Grabówka Kol. - 7.25

      Grabówka - 7.30

      --------------------------------------------------

      Odwóz PSP Grabówka

      Grabówka - 13.15

      • Sucha W -13.20
      • Anielin - 13.30

      Annopol - 13.40

     • NAUKA ZDALNA

     • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE

      Od poniedziałku 26 października rozpoczynamy naukę zdalną dla uczniów klas  od IV do VIII. Lekcje realizujemy zgodnie z planem zajęć.

      Wzorem lekcji zdalnych prowadzonych od marca do czerwca tego roku informacje od nauczycieli i wychowawców otrzymujecie na grupach, poprzez pocztę elektroniczną lub w rozmowie telefonicznej. Komunikujecie się z nauczycielami za pomocą sprawdzonych komunikatorów.

      Wszystkie informacje techniczne otrzymacie od nauczycieli na pierwszym spotkaniu podczas zdalnej nauki począwszy od 26.10.2020r.

      Gorąco apeluję aby każdy uczeń zrozumiał, że lekcje zdalne są tak samo traktowane, jak lekcje w trybie stacjonarnym. Nieobecność na lekcji zdalnej jest odnotowywana w dzienniku szkolnym.

      Obecnie decyzja o zdalnym nauczaniu obejmuje okres 2 tygodni jednak nie oznacza to, że po tym czasie wrócimy do szkoły. Wszystko uzależnione jest od rozwoju epidemii.

      Nie traktujcie proszę tych 2 tygodni jako przerwę w nauce.

      Szczególnie apeluję do uczniów klasy ósmej.

      Przed Wami egzamin ósmoklasistów i wybór dalszej drogi rozwoju.

      Bardzo proszę rodziców o cierpliwość i wyrozumiałość a przede wszystkim o współpracę. Liczymy na Państwa pomoc szczególnie jeśli chodzi o zapewnienie technicznej bazy do realizacji lekcji.

      Wszystkich rodziców, którzy będą mieli trudności w zapewnieniu dziecku możliwości korzystania ze zdalnych zajęć proszę o kontakt z wychowawcą lub bezpośrednio z dyrektorem szkoły telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej:

      Telefon 15 86 13 231

      Poczta : psp.grabowka@wp.pl

      Informacja dla uczniów klas I-III i oddziału przedszkolnego

      Od poniedziałku 26.10.2020r. uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego uczą się w szkole w trybie stacjonarnym.

      Uczniowie, którzy przyjeżdżają do szkoły autobusem szkolnym w poniedziałek dowozy są takie jak do tej pory.

      Zmiana dowozów dopiero od wtorku tj. 27.10.2020r. Informacja o zmianie pojawi się na stronie szkoły oraz otrzymają ją bezpośrednio uczniowie w szkole.
      Dożywianie dla uczniów klas 0-III tak, jak dotychczas.

      Życzę powodzenia i wytrwałości:

      Dyrektor szkoły: Ewa Mirosław

     • Dzień Edukacji Narodowej 2020

     • 15 października w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta polskiej oświaty oraz dnia upamiętniającego powołanie Komisji Edukacji Narodowej.

      Uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji lekcji w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie pani dyrektor Ewa Mirosław powitała nauczycieli, pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów.

      Pani dyrektor Ewa Mirosław w swoim wystąpieniu odniosła się do historii powstania i działalności Komisji Edukacji Narodowej jako pierwszego ministerstwa oświaty publicznej w Polsce i pierwszej tego typu instytucji w Europie. Podkreśliła rolę oświaty w budowaniu przyszłości naszego kraju. Zaznaczyła, że praca nas wszystkich ma jeden cel: ukształtować młodych Polaków na światłych obywateli, rozsądnych i twórczych, a w efekcie – szczęśliwych. Pani dyrektor zaakcentowała, że edukacja młodego pokolenia jest szczególnym zadaniem, ponieważ dobrze wychowana i wykształcona młodzież stanowi o wartości lokalnej społeczności.

      Pani dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W czasie akademii pani dyrektor Ewa Mirosław wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżnionym nauczycielom i pracownikom: pani Ewie Klimek, pani Iwonie Siwek, pani Małgorzacie Mysłowskiej, pani Annie Strąk, pani Wiesławie Klimek, pani Ewelinie Kwiatkowskiej, pani Renacie Kasperek oraz panu Wiesławowi Wołos.

      Na zakończenie uroczystości pani dyrektor jeszcze raz pogratulowała nagrodzonym nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowała pani W. Słabek i J. Klimek za przygotowanie uroczystości, młodzieży za wspaniały występ oraz wszystkim uczniom za przybycie na uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

     • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

         W poniedziałek 05.10.2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klasy drugiej i trzeciej. Głównymi celami konkursu była promocja czytelnictwa oraz rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania wartościową literaturą.
      Do konkursu przystąpiło 8 uczniów . Każdy uczestnik losował tekst, po czym prezentował swoje umiejętności w czytaniu.

      Komisja w składzie: M. Mysłowska i E. Klimek, biorąc pod uwagę interpretację, płynność, bezbłędność, wyrazistość oraz dykcję czytanego tekstu, przyznała następujące miejsca:

      • I miejsce w kategorii klasy 2 – Wiktoria Gwóźdź
      • I miejsce w kategorii klasy 3 – Wiktoria Chruściel
     • To już Jesień

     • Za oknem pogoda przypomina nam, że to już Jesień. Przedszkolaki prezentują pomysł na wykorzystanie darów jesieni. Układanie kompozycji z materiałów przyrodniczych rozwija wyobraźnię i jest znakomitym sposobem na wspólne spędzanie czasu.