• Dzień przedszkolaka
     • Dzień przedszkolaka

     • Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się. Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

      Dzień Przedszkolaka w naszej szkole upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu. Było wiele niespodzianek i jeszcze więcej radości.

      Podsumowaniem tych wspaniałych chwil były pamiątkowe zdjęcia, medale i słodki poczęstunek.

    • Spotkanie z panem policjantem
     • Spotkanie z panem policjantem

     • Spotkanie z panem policjantem 

      W piątek 24 września  odwiedził nas policjant, nasz dzielnicowy aspirant sztabowy  Sławomir Okulus. Uczniowie klas IV-VII mieli sposobność porozmawiać na temat postępowania w sprawach nieletnich. Omówione zostały czyny karalne, odpowiedzialność cywilna nieletnich i ich opiekunów, formy i przejawy demoralizacji oraz formy zapobiegania agresji i przemocy rówieśniczej. Uczniowie obejrzeli również film pokazujący skutki zażywania dopalaczy. Policjant  spotkał się także z uczniami klas 0 – III. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Spotkanie było bardzo ciekawe, dzieci miały możliwość wspólnej dyskusji i wymiany spostrzeżeń. Dziękujemy za bardzo pouczającą lekcję.

       

    • NARODOWE CZYTANIE 2021
     • NARODOWE CZYTANIE 2021

     • Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół biorących udział w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem w ramach 10.,jubileuszowej już edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt: „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym  z tej  okazji do Polaków : „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło”.  

      Uczniowie klasy VIII w mistrzowski sposób przybliżyli naszej społeczności ten utwór. Każda z wybranych scen z dramatu została pokazana w wersji oryginalnej, a następnie dostosowana do czasów współczesnych.  W role bohaterów wcieliły się uczennice: Karolina Wiesiołek, Oliwia Kapica, Maria Baran i  Daria Kwiatkowska. Dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym przedsięwzięciu i zapraszamy za rok .

    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2021 r.
     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2021 r.

     •    Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona  czytelników uczniów klas 1. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 22.09.2021 roku. A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, otrzymali pomocne dla nich instrukcje i pamiątkowe zakładki do książek. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, z czym poradzili sobie wyśmienicie.

         Nasi nowi czytelnicy mają już na swoim koncie pierwsze wypożyczone samodzielnie książki.

                                                                                         Małgorzata Mysłowska

    • Akcja „Sprzątanie Świata”
     • Akcja „Sprzątanie Świata”

     • Akcja „Sprzątanie Świata” odbywa się niezmiennie od 28 lat w trzeci weekend września.

      Jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, mających na celu podnoszenie stanu świadomości ekologicznej młodych ludzi.

      Nie ulega bowiem wątpliwości, że odpady porzucone w naturze to nie tylko zagrożenie dla bioróżnorodności, ale i dla naszego zdrowia.

      Jak co roku, w akcję „Sprzątanie Świata” włączyła się również społeczność naszej szkoły.

      Ponownie uczniowie pod opieką nauczycieli wyszli w teren - posprzątali plac szkolny  i  najbliższą okolicę.

      Mając na uwadze tegoroczne hasło: „Myślę, więc nie śmiecę’’ szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych odpadów. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które, wielokrotnie powtarzane, w perspektywie czasu stają się wielkie.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję!

    • DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY
     • DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY

     • Uczniowie klas I – III  w dniu 16  września obchodzili w świetlicy  Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest  to święto kreatywności, talentów i odwagi.

      W tym dniu dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wystarczy tylko zaufać sobie, podjąć wyzwanie, a można osiągnąć sukces. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tej inspirującej historii, odpowiadali na pytania związane z lekturą i odkrywali swoje talenty oraz mocne strony.

      Uczniowie tego dnia mieli okazję wykonać liczne zadania takie jak: poszukiwanie kropek, tworzenie kreatywnych obrazków,  wykonanie prac plastycznych przy pomocy rozmaitych technik .  

           Dzień Kropki staje się dla każdego ucznia okazją do rozbudzania wyobraźni, wiary w siebie i uczy, że każdy z nas może wiele osiągnąć, jeśli tylko trochę uwierzy w siebie.

                                                                                                                                      

                                                                                               Małgorzata Mysłowska

       

     • Dzień Kropki.

     • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

      Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole przedszkolaki od samego rana cieszyły się tym dniem! Odbyła się pogadanka po obejrzeniu bajki edukacyjnej pt. "Kropka". Następnie dzieci bawiły się przy muzyce, śpiewały piosenki ("Kropka" "Biedroneczki są w kropeczki") tańczyły z chusteczką haftowaną w kropki, brały udział w zbieraniu kropek na czas, wykonywały kropkowane prace plastyczne i ozdabiały swoje ubrania kropkami!

      To był wspaniały i niezapomniany dzień!

     • Zebranie z rodzicami/prawnymi opiekunami

     • Szanowni Państwo!

      Serdecznie zapraszamy 

      Rodziców i Prawnych opiekunów na zebrania informacyjne.

      Zebrania odbędą się 14 WRZEŚNIA 2021 roku, godzina 1600.

      Na zebranich przekażemy istotne informacje oraz odpowiemy na Państwa pytania.

      Przypominamy, że zebrania odbywać się będą w reżimie sanitarnym, dlatego Wszystkich Rodziców prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku,  dystans społeczny).

      Informujemy, że ze względu na wagę poruszanych zagadnień obecność na zebraniu jednego z rodziców jest obowiązkowa.

      Z uwagi na sprawy organizacyjne prosimy o zabranie własnego długopisu.

      Na zebranie zapraszamy wyłącznie osoby dorosłe (rodziców i opiekunów).

     • INFORMACJA

     •  Zmiana dzwonków od poniedziałku

      1. 705 -750
      2. 755 – 840
      3. 845 – 930
      4. 935 – 1020
      5. 1025 – 1110 (OBIAD)
      6. 1125 – 1210 (OBIAD)
      7. 1225 – 1310
      8. 1315 – 1400
      9. 1405– 1450
    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

     • Dnia 1 września 2021 r. po raz kolejny rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

      Po mszy świętej odbył się krótki apel w sali gimnastycznej. O godz. 8.00 spotkały się klasy 0 – 8. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli oraz przedstawiła zasady funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2021/2022.

      Rozpoczęcie roku szkolnego przypada w rocznicę wybuchu II wojny światowej, o tragicznych wydarzeniach 1939 roku przypomniała pani Dyrektor. 

      Nasza szkoła jest dobrze przygotowana do nowej rzeczywistości związanej z pandemią. Z optymizmem i nadzieją wracamy do szkoły. Cytując Panią Dyrektor: „Nowy rok szkolny 2021/2022 uważam za rozpoczęty.”