• XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kraśnickiego
     • XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kraśnickiego

     • 26 października 2021r. w hali sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu odbył się XVI Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kraśnickiego dla uczniów szkół podstawowych - rocznik 2007 i młodszych.

      Rywalizacja w pierwszej fazie turnieju toczyła się w dwóch grupach.

      Grupa "A"

      PSP Opoka – ZS Annopol                          9 : 0

      PSP Dąbrowa – PSP Opoka                      2 : 7

      ZS Annopol – PSP Dąbowa                       2 : 1

      Grupa "B"

      PSP Grabówka - PSP Annopol                   4 : 3

      PSP Annopol - PSP Kosin                          1 : 2

      PSP Grabówka - PSP Kosin                       3 : 3

      PSP Kosin - ZPO Gościeradów                   0 : 2

      PSP Grabówka - ZPO Gościeradów            0 : 4

      PSP Annopol - ZPO Gościeradów               5 : 4

      W drugiej grupie przy jednakowej liczbie punktów o walce w finale zadecydował wynik niezwykle zaciętego i wyrównanego spotkania pomiędzy zespołami PSP Annopol a ZPO Gościeradów - 5 : 4.

      W finale PSP w Opoce zwyciężyła z PSP w Annopolu -

      7 : 0

      Walka o III miejsce pomiędzy ZPO w Gościeradowie

      a ZS w Annopolu zakończyła się wynikiem -

      4 : 1

       

      Końcowa klasyfikacja turnieju

      I miejsce – PSP Opoka

      II miejsce – PSP Annopol

      III miejsce – ZPO Gościeradów

      IV miejsce - ZS Annopol

      V miejsce - PSP Kosin

      VI miejsce - PSP Grabówka

      VII miejsce – PSP Dąbrowa

       

      Oprócz nagród zespołowych w postaci pucharów i medali dla trzech najlepszych zespołów przyznane były także indywidualne wyróżnienia.

      Królem strzelców turnieju został Kacper Romański z dorobkiem 10 bramek (PSP Opoka), a najlepszym bramkarzem – Mikołaj Rozmus – 2 stracone bramki (PSP Opoka).

      Publiczną Szkołę Podstawową im. Marii Kołsut w Grabówce reprezentowali:

      1. Liliana Wojewoda
      2. Michał Szustakowski
      3. Oskar Sokal
      4. Dawid Kasperek
      5. Ernest Dacka
      6. Paweł Bownik
      7. Igor Wiesiołek
      8. Dominik Rzęsa
      9. Marcin Dul

      Dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego i zawodnikom za udział w rozgrywkach

    • X Pieszy Rajd Papieski do Księżomierzy
     • X Pieszy Rajd Papieski do Księżomierzy

     •   Na wspólnej drodze spotkali się wszyscy czujący potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi - św. Janowi Pawłowi II, który zmienił ludzi i świat. Podczas marszu był czas na modlitwę i aktywny wypoczynek. O bezpieczeństwo na trasie zadbali funkcjonariusze Policji w Annopolu i starsi uczniowie Zespołu Szkół w Annopolu.

        W rajdzie wzięli udział m.in. uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu, Szkoły Podstawowej im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu, uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Annopol – z Kosina, Opoki Dużej, Janiszowa, Grabówki, Dąbrowy z opiekunami, mieszkańcy okolicznych wsi.

        Na Polu Zjawienia w Księżomierzu dołączyli zaproszeni goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kraśniku, podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie im. hr. Eligiusza Suchodolskiego z opiekunami.

        Uroczystej mszy świętej przewodził proboszcz parafii ks. Kanonik Krzysztof Krzemiński. Tematem kazania było pytanie zadane młodzieży – „Czy Ty umiesz się modlić…?”. Mszę świętą koncelebrował: ks. Rafał Olszówka. Oprawę modlitewną i muzyczną rajdu zapewnili uczniowie Zespołu Szkół z katechetami. Na zakończenie wspólnie odśpiewano barkę - ukochaną pieśń Świętego Jana Pawła II.

         Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu Pan Zbigniew Siewierski podziękował uczestnikom rajdu - młodzieży,  nauczycielom, opiekunom za trud wędrowania, za wspólne uczczenie pamięci Wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II.

         Rajd Papieski jest szczególnym czasem, który poświęcamy Bogu, pokazując tym samym, że ważne są nie tylko rzeczy materialne, ale i duchowe.

      Do zobaczenia za rok.

    • Jubileusz 60-lecia
     • Jubileusz 60-lecia

     • Nowa galeria 60-lecie szkoły została dodana do albumu fotograficznego

          Dnia 15 października 2021r. Szkoła Podstawowa im. Marii Kołsut w Grabówce obchodziła Jubileusz 60-lecia jej powstania. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji pracowników i absolwentów Szkoły. Dalsza część uroczystości miała miejsce w murach szkoły, gdzie wszystkim gościom dedykowany był koncert w wykonaniu wnuczki Patronki Szkoły pani Aleksandry Bubicz-Mojsy i jej przyjaciół pani Marioli Zagojskiej i Alesji Aleksandrowicz. Następnie w krótkiej część artystycznej przedstawiono odległe czasy, kiedy to grabowiecka placówka zaczynała swoje istnienie. Występ zakończono uroczystym polonezem w wykonaniu uczniów. Wszyscy goście w geście podziękowania otrzymali kwiaty i zbiór wierszy Zofii Plate byłej nauczycielki Grabowieckiej Szkoły.

      W uroczystości udział wzięli:, Sekretarz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Róża Dyrka, Wicekurator Eugeniusz Pelak oraz Wizytator Wioletta Czochór, Dyrektor Biura Poselskiego Michał Stawiarski-w imieniu Posła na Sejm RP Kazimierza Chomy, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Radny Powiatu kraśnickiego Krzysztof Skórski, Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kraśniku Stefan Skórski, Przedstawiciel Nadleśnictwa Gościeradów Katarzyna Pochodyła, Zbigniew Partyka. drużynowy 54 Drużyny Harcerskiej im. Kochana, Stalowa Wola Zastępca Burmistrza Annopola Józef Paćkowski, Sekretarz Annopola Marian Bącal, Przewodnicząca Rady Miasta Annopol Zenobia Jarmuła, Radny Rady Miasta Annopol Grzegorz Tęcza rodzina Patronki w osobach: Pani  Profesor Maria Bubicz, Pani Aleksandra Bubicz-Mojsa, Pan Sławomir Bubicz, Dyrektorzy i Kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Annopol, Sołtysi, Emerytowani i obecni Nauczyciele i pracownicy Szkoły, Rodzice, Absolwenci i uczniowie.

      Wszyscy zaproszeni goście , Dyrektorowi Szkoły Ewie  Mirosław  wręczyli: pamiątkowe Grawertony oraz listy gratulacyjne. Z rąk Starosty Kraśnickiego Andrzeja Roli Dyrektor Ewa Mirosław otrzymała Medal Starosty.

      Szkoła Podstawowa im. Marii Kołsut w Grabówce przeżywa Jubileusz 60-lecia szkoły.

      W uroczystości wzięli udział: Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Lubelski Wicekurator Oświaty Eugeniusz Pelak, Dyrektor Biura Poselskiego Michał Stawiarski - w imieniu Posła na Sejm RP Kazimierz Choma, Kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kraśniku Stefan Skórski.

    • Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego
     • Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

     •  Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego /kliknij w tekst/

      Szanowni Rodzice

      Poniżej zamieszczam treść komunikatu Lubelskiego Kuratora Oświaty w Lublinie Pani Teresy Misiuk: 

       "Szanowni Państwo Dyrektorzy, Przekazuję w załączeniu Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, z prośbą o solidarność, przychylność i współpracę w rozpropagowaniu go w jak najszerszym kręgu odbiorców. Inicjatywa ta pojawiła się w związku ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19 w naszym województwie.

      Dziękuję za współpracę. Z poważaniemTeresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty"

       Proszę Państwa o zapoznanie się z treścią Apelu Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

      Dyrektor

      Ewa Mirosław

       Zadbajmy o nasz region, przerwijmy łańcuch zakażeń!

      Nasze województwo, Lubelszczyzna, to nasz dom, miejsce w którym żyjemy, uczymy się, mamy rodziny, znajomych, pracę… Dziś to miejsce wyróżnia się na tle kraju, dając nam duże powody do niepokoju. Statystyki zakażeń bezwzględnie obnażają nasze słabości. Nie pozwólmy, aby postrzegano nas jako społeczność, która nie ma zaufania do nauki:

      • nie stosuje się do obowiązujących zaleceń!,
      • nie zachowuje zasad higienicznych i sanitarnych!,
      • lekceważy obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych!,
      • nie zachowuje dystansu społecznego!,
      • a przede wszystkim, nie stosuje szczepień ochronnych!

      Na tle kraju województwo lubelskie jest jednym z najsłabiej zaszczepionych przeciw COVID-19 regionem w Polsce. I równocześnie na czele statystyk zakażeń.

      Nagminnie rośnie liczba placówek, w których uczniowie częściowo lub w całości przechodzą na naukę zdalną, rośnie liczba kwarantann, a rodzice muszą w tym czasie zapewnić dzieciom opiekę i pozostać w domu. Z powodu ognisk w zakładach pracy pracodawcy zmagają się z różnymi problemami. Podmioty medyczne, w których zdarzają się zakażenia nie mogą bezpiecznie udzielać pomocy pacjentom, a zakażenia w obrębie ognisk domowych paraliżują życie rodzinne, często przekreślając zaplanowane atrakcje i destabilizując codzienne plany… Za to, co się dzieje wokół, odpowiada każdy z nas, w każdej chwili, gdy wykazujemy odpowiedzialność i w każdej chwili, gdy lekkomyślność bierze przewagę nad rozsądkiem. Często za tą lekkomyślność wysoką ceną muszą zapłacić inni, nasi bliscy, lub osoby których nie znamy.

      RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ!

      Razem możemy sprawić, aby nasze województwo, miejsce, w którym żyjemy było wolne od ograniczeń, wolne od zapełnionych szpitali, dzieci przebywających w domach na nauce zdalnej, zamkniętych zakładów pracy, odwołanych wydarzeń kulturalnych…

      Dlatego apeluję, do każdego z osobna o odpowiedzialność i o zaufanie nauce: zaszczepienie się przeciw COVID - 19 i przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Szczepienia w wielu krajach zminimalizowały liczbę zgonów i hospitalizacji. W znacznej mierze szczepienia ograniczyły ryzyko transmisji wirusa i rozwoju choroby COVID - 19, równocześnie osłabiając jej przebieg i negatywne skutki.

      W sposób szczególny zwracam się do:

      • Rodziców – nie posyłajcie dzieci z infekcjami do żłobka/przedszkola/szkoły,
      • Rektorów uczelni i szkół wyższych, dyrektorów i nauczycieli o szybką reakcję na pojawiające się symptomy infekcji u studentów, podopiecznych jak i kadry pedagogicznej. W przypadku objawów chorobowych należy pozostać w domu i skonsultować się z lekarzem,
      • Seniorów o unikanie skupisk, ludzi. bezpieczne zachowania,
      • Uczniów, młodzieży i studentów o odpowiedzialne zachowanie w każdych okolicznościach i bezpieczne postępowanie w warunkach pandemii oparte o zdobycze nauki,
      • Organizatorów spotkań i imprez masowych o przestrzeganie wymagań p/pandemicznych.

      Z tego względu apeluję o:

      • pozostanie w domu gdy pojawiają się objawy infekcji dróg oddechowych!
      • zakrywanie nosa i ust, szczególnie we wspólnie uczęszczanych przestrzeniach zamkniętych, tj. galeriach handlowych, sklepach, kościołach, a także podczas imprez masowych, spotkań okolicznościowych,
      • higieniczne zachowania pracownika w każdym zakładzie pracy i instytucji,
      • szczególną troskę w przestrzeganiu zasad DDM przez organizatorów i uczestników imprez masowych, kierownictwo podmiotów medycznych, aby pacjenci i personel medyczny mogli czuć się bezpiecznie.
      • rozwagę i odpowiedzialności osób szczepionych. Pomimo wysokiej skuteczności szczepionek zdarzają się zakażenia osób zaszczepionych. Celem szczepienia jest przede wszystkim ochrona przed ciężkim przebiegiem choroby i powikłaniami, których nie da się przewidzieć.

      Bądźmy rozsądni, korzystajmy z informacji ze sprawdzonych źródeł. Słuchajmy autorytetów medycznych. Nie ulegajmy manipulacji środowisk, których celem jest dezinformacja.

      Tylko solidarnie, ufając sobie nawzajem z dbałością o najwyższe dobro - ZDROWIE KAŻDEGO Z NAS możemy poczuć się bezpieczni, uniknąć ograniczeń i wielu innych problemów powodowanych przez pandemię i poprawić wizerunek naszego regionu.

       

                Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

                dr n. med. Maria Jolanta Korniszuk

     • DOWOZY - Piątek 15.10.2021

     • KURS

      PSP Grabówka

      Annopol 10.50

      Sucha W 11.00

      Anielin 11.05

      Grabówka 11.10

      Baraki 11.15

      Natalin 11.20

      Zastocze 11.30

      Grabówka Kol 11.40

      Grabówka 11.45

      Annopol 12.00

      ODWOZY

      PSP Grabówka

      Grabówka 14.55

      Sucha W 15.05

      Anielin15.15

      Grabówka 15.20

      Grabówka Kol. 15.25

      Zastocze 15.35

      Natalin 15.45

      Baraki 15.50

      Annopol 16.15

    • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
     • Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

     • Dnia 8 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na pytania. Po zakończonej prezentacji zebrani zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię Panią Ewę Klimek.

      Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców

    • Rajd rowerowy
     • Rajd rowerowy

     • Piękna pogoda sprzyjała śmiałkom, VII klasy naszej szkoły, którzy wybrali się na rajd rowerowy do Źródlisk w Łanach gmina Gościeradów. Uczestnicy – uczniowie i nauczyciele – mieli do pokonania trasę o łącznej długości 35 kilometrów. Trasa prowadziła w większości terenami leśnymi i polnymi. Dzięki temu można było podziwiać przepiękne panoramy okolic gminy Annopol i Gościeradów.

      Celem rajdu, był bardzo ciekawy pomnik przyrody nieożywionej potocznie nazywany ,,Źródliskami”.

      Źródlisko w Łanach jest to źródło wywierzyskowe uznane jako pomnik przyrody nieożywionej w 1996 roku. Zajmuje obszar kilkudziesięciu metrów kwadratowych, a strefa ochronna wynosi około 5 arów.

      Pomnik przyrody nieożywionej „Źródliska” to jeden z wyróżniających się obszarów w Gminie Gościeradów. Wypływająca pod ciśnieniem hydrostatycznym woda, uruchamiająca warstwę luźnych piasków tworzy zjawisko bijących „gejzerów”. Ciekawostką jest fakt, że temperatura wody utrzymuje się na stałym poziomie i niezależnie od pory roku wynosi 10,20C– 10,30C.

      Dla relaksu i odnowienia sił, uczestnicy rajdu delektowali się pizzą i pieczoną na ognisku kiełbaską.

      5 października 2021 roku długo zostanie w pamięci uczestników.