• Gminny Dzień Przeciwdziałania Przemocy
     • Gminny Dzień Przeciwdziałania Przemocy

     • W dniu 25 listopada 2021 roku nasza szkoła włączyła się do lokalnej kampanii pn. Gminny Dzień Przeciwdziałania Przemocy. W każdej klasie przeprowadzono pogadanki o tematyce przeciwdziałania agresji i przemocy i rozdano ulotki informacyjne przekazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.  

      W świetlicy  szkolnej uczniowie wykonali plakaty i układali hasła przeciw przemocy. Młodsi uczniowie wysłuchali opowieści pt. „I co z tą złością zrobić?” a także brali udział grach i zabawach przeciw agresji tkj. „Ręka nie musi bić”, „Bez złości mamy więcej radości”.  

      Akcję uświetniła inscenizacja „Kopciuszka”, przygotowana przez uczennice klasy ósmej.

      Dzień ten uświadomił wszystkim, że bez przemocy i agresji życie jest piękniejsze.

           

      Małgorzata Mysłowska

    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • „Jestem dzieckiem  - mam swoje prawa””, pod takim  hasłem dnia 23 listopada 2021 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Praw Dziecka.

      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa – Konwencję Praw Dziecka . Prawa te chronią  dzieci oraz wspierają je w prawidłowym rozwoju. Dzień Praw Dziecka  to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

      Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka i zrealizowała ciekawe wydarzenia.  Wszystkie klasy wraz z wychowawcami poznały prawa dzieci na lekcjach w oparciu o przygotowane przez UNICEF scenariusze i materiały edukacyjne.

      Samorząd Uczniowski przygotował na tę uroczystość specjalne spotkanie z klasami, w czasie którego uczniowie zostali zaznajomieni z prawami dziecka opisanymi w poszczególnych Artykułach Konwencji. Spotkanie uatrakcyjnił również teatrzyk  pt. „Kopciuszek’ przygotowany przez  uczennice klasy ósmej .

      Społeczność szkolna wzięła udział w akcji - na niebiesko - każdy pamiętał o kolorze niebieskim we wszelkich działaniach podejmowanych tego dnia np.: ubiór, przystrojenie sal lekcyjnych, gazetek i korytarzy szkolnych.

      W świetlicy szkolnej uczniowie wykonali prace plastyczne o tematyce praw dzieci oraz obejrzeli film edukacyjny pt.” Karolek oraz prawa i obowiązki dziecka”.

       

      Rzecznik Praw Ucznia Małgorzata Mysłowska

     • ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW

     • „Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie” (George G. Vest)

      Podobnie jak w ubiegłych latach, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w zbiórce karmy dla bezdomnych psów ze Schroniska w Rachowie Starym. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

      Samorząd Uczniowski

     • "Szkoła do Hymnu"

     • Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "SZKOŁA DO HYMNU". Dnia 10 listopada o godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami, w trakcie lekcji wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

      Dzięki łączeniu internetowemu. hymn odśpiewalismy razem z uczniami ze szkoły w Lublinie.

    • Światowy Dzień Postaci z Bajek
     • Światowy Dzień Postaci z Bajek

     • W dniu 5 listopada 2021 roku w naszej szkole  obchodzono  Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. W tym dniu w naszej szkole było jak w bajce. Po korytarzu co jakiś czas wędrowały księżniczki, królewny,  rycerze, biedronki itp. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym.

      Małgorzata Mysłowska

    • Pamiętamy o Was ...
     • Pamiętamy o Was ...

     • W ramach akcji "Szkoła Pamięta" harcerze i uczniowie z klas VI-VIII odwiedzili miejscowy cmentarz, posprzątali zapomniane i opuszczone groby. Szczególną uwagę poświęcili Pani Zofii Plate - nauczyciele, poetce i przyjaciółce Naszej Patronki.Po uprzatnięciu uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicz.

      Nowa galeria Pamiętamy o Was została dodana do albumu fotograficznego

     • Kondolencje

     • Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałej osoby

      Pani prof. dr hab. Aleksandry Bubicz-Mojsa.

      Trudno wyrazić słowa, bo żadne słowa nie oddadzą uczuć i myśli ….
      Chwile spędzone wspólnie z Panią Aleksandrą  pozostaną w naszej pamięci i w naszych  sercach na zawsze.
      Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny Bubiczów i Mojsa.