• Dzień Dziecka

• Dnia 31 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce odbył się piknik rodzinny. Podczas pikniku uczniowie uroczyście dziękowali swoim Mamom, z okazji Ich majowego święta, za całe dobro, którym jest Mama. W  występach artystycznych wyrecytowali i zaśpiewali serdeczne życzenia dla swoich mam. Kolejnym punktem w spotkaniu były zawody sportowe oraz konkurs plastyczny na temat szkodliwości picia alkoholu, w którym  uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe.

Atrakcją dnia był przyjazd jednostki OSP z Annopola i pokazy ratownictwa medycznego oraz prezentacja wyposażenia i umiejętności strażaków, jak również zjazdy na „Dmuchańcu”.

Podczas trwania pikniku przeprowadzone zostały warsztaty na temat szkodliwości picia alkoholu i ulegania  innym szkodliwym nałogom. Piknik zakończyło wspólne zajadanie gorących kiełbasek pieczonych na ognisku. Uroczystość odbyła się w bezpiecznych warunkach bez konieczności korzystania z umiejętności i sprzętu strażaków.

Pogoda i humory dopisywały.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu za sfinansowanie zakupu nagród.

• Egzamin ósmoklasisty

• 24.05.2022 ósmoklasiści zmagali się z zadaniami egzaminacyjnym z języka polskiego. Wierzymy, że ich praca będzie owocna.

Matematyka za nami.

Język angielski i po stresie egzaminacyjnym!!!

• TYDZIEŃ CZYTANIA BAJEK

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
            jaką sobie ludzkość wymyśliła”

W. Szymborska

W dniach 9-13  maja 2022r  biblioteka szkolna i   publiczna wzięły  udział w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek. Akcja  miała na celu promocję czytelnictwa, bibliotek jak również podkreślenie roli czytania w edukacji i zainteresowanie książką już od najmłodszych lat. Wykorzystując różne formy promocji czytelnictwa bibliotekarki zorganizowały Tydzień Czytania Bajek dla młodszych uczniów szkoły. Literaturę  czytali pani Dyrektor, nauczyciele ,rodzice oraz sami uczniowie. W podsumowaniu uczniowie narysowali portrety swoich pań bibliotekarek.

Małgorzata Mysłowska

• Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

• 4 maja uczciliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy szóstej wierszem i piosenką przybliżyli nam tak ważną dla nas Polaków rocznicę.

• III edycja "Sprzątamy Dla Polski" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

• Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. Nie ma jednak lepszej okazji niż 22 kwietnia, który jest Międzynarodowym Dniem Ziemi. Z tej okazji, Stowarzyszenie "Dla Polski" przygotowało ogólnopolską inicjatywę "Sprzątamy Dla Polski", której celem jest wspólne, międzypokoleniowe i zorganizowane oczyszczanie terenów zielonych ze śmieci. Jest to już 3. odsłona tej cyklicznej akcji - w tym roku objęta została ona honorowym Patronatem  Prezesa Rady Ministrów, Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu “Czyste Powietrze”, Fundacji Grupy PKP, PGW Wody Polskie, Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.