• Konwencja o prawach dziecka

• 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki oraz uczniowie ze starszych klas aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta w naszej szkole, które miały miejsce 21 listopada.

W tym dniu nasza szkoła stała się "niebieska" a to dlatego, że, UNICEF zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Dzieci miały okazję poznać swoje prawa w sposób przystępny za sprawą przygotowanych przez panie prezentacji multimedialnych, filmów edukacyjnych, zabaw i wspólnego śpiewania.

Został również zorganizowany happening podczas którego dzieci przypominały o swoich prawach i wartościach, które powinny przyświecać wszystkim dorosłym.

Dziękujemy za organizację SU pod opieką

Pani M. Rzepka - Majewskiej i M. Mysłowskiej oraz wychowawcy przedszkola J. Lachowskiej.

• Prosty sposób na rozpoczęcie przygody z programowaniem!

• Programowanie w szkole – zestaw dla początkujących objaśnia podstawy programowania, oparte na oprogramowaniu służącym programowaniu graficznemu Robo Pro Light, którego używa się do kontrolowania stacjonarnych i ruchomych modeli. Uczniowie mogą używać czujników i siłowników do budowy i kontrolowania modeli, których funkcjonowanie łatwo jest zrozumieć. Należą do nich suszarki do rąk, karuzela, szlaban, przenośnik taśmowy z wykrojnikiem lub pojazdy gąsienicowe.

• Egzamin próbny

• Od wtorku do czwartku nasi ósmoklasiści zmagali się z egzaminami próbnymi. Była to doskonała próba przed właściwymi majowymi egzaminami, które będą uwieńczeniem ich nauki na tym etapie edukacyjnym. Wierzymy, że świetnie im poszło i uzyskają jak najlepsze wyniki.

• "Mały przedszkolak wielkim patriotą"

• "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy w wykonaniu naszych przedszkolaków.

Wychowanie w miłości do Ojczyzny, kultywowaniu polskich tradycji i szacunku do twórców Niepodległej powinno być elementem nauki już na etapie edukacji przedszkolnej.

Dzieci z naszej zeróweczki biorą aktywny udział w działaniach kształtujących postawę patriotyczną.

J. Lachowska

• Święto Niepodległości

• Obchody 104. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości upłynęły w naszej szkole pod znakiem wierszy i pieśni patriotycznych. W czasie uroczystej akademii nasi uczniowie przypomnieli historię czasów zaborów oraz odzyskania niepodległości w 1918 roku. Opowiedziano o dziedzictwie, które zostało wywalczone i przekazane następnym pokoleniom, a które my musimy przekazać następnym .To wielka radość, że mogliśmy świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

• "Szkoła do hymnu"

• W przeddzień Święta Niepodległości, dnia 10 listopada 2022 roku, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie ze wszystkich klas wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.W ten sposób uczciliśmy pamięć o tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

• #SzkołaDoHymnu_Śpiewamy Hymn Polski - jesteśmy Polakami.

• Już po raz piąty dzieci z naszego przedszkola jak i uczniowie klas I - VIII w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewają „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to czwartek, 10 listopada. W ten sposób włączymy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, w  tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III, przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek i baśni, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Segregowały rekwizyty z bajek i przez chwilkę wcieliły się w rolę Kopciuszka – oddzielały ziarna od grochu. Była tez zabawa w teatr- naśladowanie zachowania się wybranych bohaterów.

To spotkanie sprawiło uczniom wiele radości, ale najważniejszym jego celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane.

• Narodowe czytanie 2022

• Ponadczasową lekturą „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza społeczność naszej szkoły dołączyła 02 września 2022r. do akcji „Narodowe Czytanie”.

Ala i Gabryś uczniowie klasy siódmej ,z wielkim zaangażowaniem przybliżyli uczniom naszej szkoły niezwykły klimat romantycznej poezji. Wspólna lektura utworów naszego wieszcza narodowego na nowo pokazała fenomen polskiego romantyzmu i zachęciła do kontaktu z mistrzowskimi utworami. Dziękujemy za udział w tym wyjątkowy przedsięwzięciu i zapraszamy za rok.