• Spotkanie opłatkowe

• 22 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uroczystość poprowadził KS. Proboszcz Adam Pudło. Uczniowie kl. III razem z Panią Beatą Wójcik odśpiewali kolędy z całą społecznością szkoły.

• Z Bożym Narodzeniem na zajęciach języka angielskiego

• Jak co roku przed Bożym Narodzeniem na zajęciach języka angielskiego odbyły się lekcje kulturowe poświęcone tematyce świątecznej. Uczniowie poznawali słownictwo i zwyczaje świąteczne pochodzące z krajów anglojęzycznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło również popularnej świątecznej piosenki "Last Christmas".

• UWAGA RODZICE!!!

• RODZICE, KTÓRZY KORZYSTAJĄ Z DOFINANSOWANIA OBIADÓW

- proszę zgłosić się do OPS w Annopolu z dokumentami potwierdzającymi dochody (koniecznie w okresie przedświątecznym, przed nowym rokiem aby uzyskać dofinansowanie na drugie półrocze roku szkolnego 2022/23).

• Harcerze odebrali w Popradzie Betlejemskie Światełko Pokoju

• Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym wzięło udział 2500 uczestników. W zlocie uczestniczyli również harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce przynależący do Hufca w Sandomierzu.

Harcerze i harcerki zmienili zimową stolicę Polski, w stolicę harcerstwa. Uczestnicy Zlotu mieli okazję poznać w czasie gry terenowej historię Zakopanego, pochylić się nad ideą Betlejemskiego Światła Pokoju, oraz wziąć udział w koncertach czy spektaklu.

W tym roku wydarzeniu towarzyszy przesłanie „Światło dla Ciebie”. ZHP zwraca uwagę, że Betlejemskie Światło Pokoju jest płomieniem „dla Ciebie”, a dzięki Tobie, płomieniem dla innych. Chcemy, aby każdy zaopiekował się wewnętrznym Światłem troskliwie. Tylko dzięki byciu obecnym, rozważnym i ostrożnym — Światło będzie mogło ciągle świecić i zmieniać Świat.

• Wizyta Świętego Mikołaja

• Fotorelacja ze spotkania przedszkolaków z Mikołajem

Wtorek… szóstego grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu.

Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

• W  NASZEJ  ŚWIETLICY

• W świetlicy jest bardzo ciekawie,

w świetlicy czas płynie zabawniej.

Kto często przebywa w świetlicy,

nie snuje się sam po ulicy.

Tu czeka Cię przygód wiele.

Tu wokół są przyjaciele.

Tu bawisz się , uczysz , grasz

Co dzień wiele przygód masz…

• PRÓBNA EWAKUACJA W SZKOLE

• W piątek o godzinie 10.00 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Brali w niej udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Ewakuacja przebiegła sprawnie wg określonych procedur.

Nad jej przebiegiem czuwała pani dyrektor, wyznaczeni nauczyciele i pracownicy szkoły.

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od ponad 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać ciężkie chwile.

Obchody tego święta w naszej zerówce odbyły się 28 listopada 2022.

Przedszkolaki miały dzień pełen misiowych atrakcji. Dzieci poznały historię pluszowego misia, rozwiązywały zagadki i śpiewały piosenki.

Wiele emocji dostarczył konkurs w zlizywanie miódu na czas oraz zawody drużynowe.

W ramach współpracy z filią Biblioteki Publicznej w Grabówce wszystkie przedszkolaki miały okazję posłuchać opowieści o najbardziej znanym misiu - Kubusiu Puchatku.

Maluchy kolorowały kartki z portretami misiów, a na koniec otrzymały misiowe baloniki.

J. Lachowska