• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

• 20 września – to dzień ważny dla wszystkich Przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Dlatego i w naszym Oddziale Przedszkolaki obchodziły ten dzień bardzo hucznie. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy muzyce, co miało służyć również integracji. Następnie zaznajomiły się z „Hymnem Przedszkolaka” oraz otrzymały certyfikaty.

• DZIEŃ JABŁKA W ŚWIETLICY

• W dniu 28 września 2023 roku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Jabłka. Obchody Dnia Jabłka rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, koloru, kształtu oraz smaku. Dzieci  poszerzały wiedzę o jabłku, poznawały różne gatunki tego owocu, a także zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Przygotowały też prace plastyczne, których bohaterem było jabłko.

Świętowanie tego dnia miało na celu promowanie zdrowego odżywiania się oraz zachęcanie do codziennego spożywania jabłek.

Małgorzata Mysłowska

• Eko bohaterowie ♻️ Sprzątanie Świata

• Gdy rano słońce świeci,

Wybiegają na dwór dzieci.

Miotły, szczotki idą w ruch,

Bo dokoła wielki brud.

Śmieci precz, brudzie precz!

Ład, porządek dobra rzecz!

Tu papierek od cukierka.

Tak po soku jest butelka.

Ówdzie puszka po napoju.

I pudełko może twoje.

Żyć nie można w bałaganie.

Więc się bierzmy za sprzątanie.

Zmykaj śmieciu do śmietnika.

Bałaganie, brudzie znikaj!

Dziś klasa 4 połączyła przyjemne z pożytecznym i zajęcia z wychowawcą spędziła na powietrzu, biorąc udział w akcji Sprzątania Świata. Zebrane śmieci zostały umieszczone w odpowiednich pojemnikach, a dzieci z takim samym zaangażowaniem, jak na zajęciach realizowały się przy sprzątaniu naszej małej ojczyzny. Wszystkie zuchy szczęśliwe wróciły do szkoły.

Do akcji przyłączyły się również klasy 8, 7 i 6.

Uczniowie z klas 0, 1, 2 i 3 ruszyli choć trochę uporządkować świat. Każdy z zapałem sprzątał teren wokół szkoły.

Oby porządek wokół nas stał się codziennym nawykiem.

• DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY

• W piątek  15 września   świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To „Kropka” (w oryginale The dot) Petera Reynoldsa zapoczątkowała ten dzień, obchodzony na całym świecie jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Uczniowie obejrzeli film „Gdzie spotykamy kropki?” a następnie wykonali wiele kolorowych i bardzo oryginalnych prac plastycznych związanych z kropką.

• Wycieczka rowerowa klasy VIII

• 12 września uczniowie klasy 8 pod opiekę pań Anny Strąk i Jadwigi Klimek wyruszyli na wycieczkę rowerową na trasie Grabówka - Boiska - Mazanów- Prawno- Grabówka. W miłych nastrojach przemierzyliśmy wyznaczoną trasę. Podziwialiśmy widoki i jesienne krajobrazy pól i lasów. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

• Narodowe czytanie

• Po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach 12. edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wspólne czytanie powieści odbyło się również w naszej szkole. Naszą szkołę reprezentowali: pani Iwona  Siwek, uczennica Alicja Mitrut.

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna organizowane przez Prezydenta RP od 2012 roku,  propagująca czytelnictwo i znajomość literatury narodowej. Nad Niemnem to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości.

• Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024

• 4 września w naszej szkole nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

Pani dyrektor Ewa Mirosław przywitała uczniów oraz Grono Pedagogiczne po wakacjach, a następnie przedstawiła wychowawców klas. Po uroczystej akademii uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Życzymy wszystkim, aby nowy rok szkolny był spokojny i bezpieczny oraz obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze!