• DZIEŃ KUNDELKA W ŚWIETLICY

     • „Choć mówią, że nierasowy,
      to on ma w sobie ras wiele…
      nos mokry, czułe serce…
      najlepszym jest przyjacielem”     

      DZIEŃ KUNDELKA W ŚWIETLICY

      W dniu 26.10.2020 w świetlicy szkolnej uczniowie świętowali Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych. W tym dniu odbyły się zajęcia na temat tych wspaniałych czworonogów. Uczniowie poznali rasy psów, wykonali prace plastyczne i śpiewali piosenki o pieskach.  Opowiadali  o swoich pupilach oraz obowiązkach związanych z posiadaniem psa. Była to świetna okazja, aby porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy.

          Małgorzata Mysłowska

    • Laptopy dla uczniów klas czwartych
     • Laptopy dla uczniów klas czwartych

     • Dnia 24 października 2023 roku nastąpiło przekazanie laptopów uczniom klas czwartych szkół podstawowych z terenu gminy Annopol. W Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabowce laptopy otrzymało 13 uczniów. Rodzicom uczniów po podpisaniu umowy laptopy wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Annopol pan Józef Paćkowski.

      Zarówno pan Burmistrz jak i Dyrektor Szkoły wyrazili nadzieję, że komputery będą pomocne uczniom w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności oraz będą rozwijać u nich kompetencje cyfrowe jakże niezbędne we współczesnym świecie.

      "Laptop dla ucznia" to program rządowy, który ma na celu wyrównanie szans dzieci i młodzieży w ich rozwoju. Zakłada on, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej otrzyma do końca roku bezpłatny laptop.

      Zgodnie z Ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, laptopy - począwszy od roku szkolnego 2023/2024 - będą przekazywane wszystkim kolejnym rocznikom uczniów klas IV szkół podstawowych. Przekazanie laptopa następuje po podpisaniu umowy między organem prowadzącym szkołę a rodzicem ucznia. Laptop staje się wówczas własnością rodzica, który bierze za niego odpowiedzialność. Zgodnie z umową podpisywaną przez rodziców, beneficjenci nie mogą podjąć żadnych czynności rozporządzających takich jak sprzedaż, zastaw sprzętu itp. przez okres 5 lat. Rodzic zobowiązuje się także do nieusuwania wzorów graficznych, logo i symboli dotyczących promocji programu.

    • Ślubowanie Pierwszaków i Dzień Edukacji Narodowej
     • Ślubowanie Pierwszaków i Dzień Edukacji Narodowej

     • ​​​​​​​​​​​​​​17 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania Pierwszoklasistów.

      Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego ministerstwa oświaty powołanego przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W bieżącym roku przeżywamy 250-lecie powołania wspomnianej komisji. Z okazji święta uroczystą akademię w naszej szkole przygotowali uczniowie klasy I i IV z wychowawcami.

      Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli i pracowników obsługi. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili obrazki z życia szkoły. 

      Podziękowania nauczycielom za prowadzenie dzieci do źródeł wiedzy na ręce Pani Dyrektor przekazała również przewodnicząca Rady Rodziców. Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor, która życzyła pracownikom wytrwałości, cierpliwości i wiele radości w tym wyjątkowym zawodzie a pierwszakom samych sukcesów.

    • KOLOROWY TYDZIEŃ
     • KOLOROWY TYDZIEŃ

     • Gdy za oknem było szaro, buro i deszczowo, w naszej szkole królowały kolory. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zabawy. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji i każdego dnia ubierali się w stroje w określonym kolorze. W poniedziałek był to czerwony, we wtorek pomarańczowy, w środę żółty, w czwartek zielony, a w piątek niebieski.

      Było wesoło i kolorowo!!!!.

      Samorząd Uczniowski

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W dniu 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do tej akcji. Przez cały dzień czytaliśmy różne książki  a czyniliśmy to w różnych miejscach: w świetlicy szkolnej, w salach lekcyjnych, przed budynkiem szkoły.

            Warto zaznaczyć, że celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy , do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.