• Życzenia świąteczne Dyrektora Szkoły

• Szanowni Państwo!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wspólnie spędzonych chwil, dodających otuchy i pozwalających przezwyciężyć wszelkie trudności, a także wiele radości, nadziei oraz czasu spędzonego w gronie najbliższych.

Zdrowych, ciepłych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym, w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce.

• Międzyszkolne zawody w piłkę nożną.

• 22 marca 2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu odbyły się Gminne Zawody w piłkę nożną. Drużyny naszej szkoły zajęły w nich II miejsce (chłopcy) i IV (dziewczęta).

• Pożegnanie zimy-powitanie wiosny!

• W dniu 21 marca wszyscy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie
            ,,pożegnania zimy - powitania wiosny”.

Ogromne emocje wśród uczniów wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów uczniowie szukali oznak nowej pory roku, poznali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. W tym dniu uczniowie wyruszyli barwnym korowodem i wspólnie świętowali ,,Powitanie wiosny”. Uczniowie z radością maszerowali w wiosennym pochodzie, na czele którego maszerowała zimowa, słomiana panna - Marzanna. Wszystkich ogarnęła spontaniczna radość, śpiewając piosenki oraz wykrzykując słowa rymowanki:

,,Marzanno, Marzanno, odpływaj prosimy!

Nie chcemy już więcej żadnych śladów zimy!!!"

Jesteśmy pewni, że nasze starania sprawią, że Wiosna zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

• KIERMASZ CIAST

• 6 marca w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Za symboliczną kwotę, można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony Hospicjum w Lublinie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za upieczenie wspaniałych ciast.

• DZIEŃ KOTA W ŚWIETLICY

• 17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Dzień ten ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie zapoznali się z rasami kotów i ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych. Dzieci usłyszały kocie wierszyki oraz fragmenty książek, w których głównymi bohaterami były koty. Na zajęciach plastycznych powstawały piękne prace – kocie maski. Celem zajęć była integracja w grupie świetlicowej, rozwijanie empatii na potrzeby zwierząt, wyrabianie szacunku do zwierząt oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci.

• WALENTYNKI

• Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano balonami i czerwonymi serduszkami.

Pamiętajmy, aby okazywać sobie serce każdego dnia, a nie tylko od święta.