• Turniej powiatowy BRD 2024

• Tegoroczny, powiatowy turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kraśniku. Do rywalizacji stanęło 10 szkół podstawowych z powiatu kraśnickiego.

Po teście wiedzy i zadaniach z pierwszej pomocy, przyszedł czas na część praktyczną, którą stanowi zawsze tor przeszkód. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności. Suma punktów zdobytych w części teoretycznej i praktycznej zadecydowała o punktacji końcowej turnieju.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Terpentynie. Drugie miejsce zajęła SP ze Stróży, a na trzecim uplasowała się SP z Gościeradowa. Nasza drużyna zdobyła nowe doświadczenia i szóste miejsce.

Po zakończeniu zmagań nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, wręczyli: przewodniczący Rady Powiatu Jacek Dubiel, dyrektor SP 5 Grażyna Hołota i przedstawiciele policji.

• Turniej gminny BRD 2024

• W tym roku eliminacje gminne pod patronatem Pana Mirosława Gazdy – Burmistrza Annopola, zorganizowano 18 kwietnia 2024r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grbaówce.

W  eliminacjach wzięły udział 3 drużyny w grupie I z: PSP Annopol, PSP Grabówka i PSP Janiszów oraz 8 drużyn w grupie II z: PSP Annopol, PSP Borów, PSP Dąbrowa, PSP Grabówka, PSP Janiszów, PSP Kosin, PSP Opoka, PSP Świeciechów.

Rywalizacja przebiegała w podziale na trzy konkurencje: zmagania testowe, tor przeszkód i pierwsza pomoc przedmedyczna. Tor przeszkód sprawiał  większości zawodnikom spore trudności.

Ostatecznie wyniki  przedstawiają się następująco:

Grupa I młodsza:

I miejsce – drużyna z Annopola

II miejsce – drużyna z Grabówki

III miejsce - drużyna z Janiszowa

Grupa II starsza:

I miejsce – drużyna z Grabówka

II miejsce – drużyna z Dąbrowa

III miejsce - drużyna z Annopola

Indywidualnie:

• w grupie I najlepszy był Mateusz Kwieciński - PSP Annopol
            • w grupie II najlepszy był Antoni Jabłoński - PSP Annopol

Opiekunkami zwycięskich drużyn są pani Dorota Liwińska PSP Annopol oraz pan Stanisław Wojewoda PSP Grabówka.

Podsumowanie eliminacji gminnych, wręczenie nagród i dyplomów nastąpiło w obecności Pana Józefa Paćkowskiego – Zastępcy Burmistrza Annopola. Dyrektor Szkoły Pani Ewa Mirosław pogratulowała zwycięzcom sukcesów, wiedzy i umiejętności. Dyrektor podziękowała sponsorowi - Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu za ufundowanie nagród.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zaangażowanych w organizację eliminacji gminnych BRD.