• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023-24

• „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia”, tak brzmiało motto uroczystości zakończenia nauki w szkole podstawowej przez uczniów klas ósmych, która odbyła się 21 czerwca 2024r. W tej szczególnej chwili towarzyszyli im nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, a także koledzy z młodszych klas. Pani dyrektor Ewa Mirosław, zgodnie z tradycją, przyjęła ósmoklasistów do grona absolwentów PSP im Marii Kołsut w Grabówce. Uczniowie przedstawili program artystyczny. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru młodszym koleżankom i kolegom. Uczniowie klasy siódmej przekazali upominki dla starszych kolegów. Życzyli powodzenia w nowych szkołach i zaśpiewali piosenkę pożegnalną dla absolwentów. Podczas uroczystości uczniowie klas ósmych odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a także szereg nagród i wyróżnień.

Absolwenci udali się na wakacje.

Życzymy im powodzenia i sukcesów w nauce w wybranych szkołach.

• BIWAK KL.III

• Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą i rodzicami ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce serdecznie dziękują za udostępnienie miejsca na biwak w siedzibie Koła Łowieckiego nr 32 "Zaborze" w Annopolu.

• Rajd rowerowy klasy IV do Dąbrowy

• Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą i opiekunem panią Anną Margiel Piątek w dniu wolnym od zajęć edukacyjnych zadbali o swoją kondycję fizyczną podczas rajdu rowerowego. Trasa prowadziła przez Grabówkę-Suchą Wólkę-Stary Rachów-Hutę-Dąbrowę-Gościeradów-Księżomierz-Aleksandrów-Grabówkę. Zdrowy styl życia przyświeca programom zdrowotnym realizowanym przez cały rok szkolny. Zaliczamy tu również podróże rowerem. Tym chętniej organizujemy takie przedsięwzięcia dla naszej młodzieży, która jest tuż po zdanym egzaminie na kartę rowerową.

• Kiermasz Rodzinny w Grabówce

• 16.06.2024r. braliśmy czynny udział w festynie. Nauczyciele prowadzili kiermasz ciast i sklepik , z których dochód stanowi małą cegiełkę w zbiórce na plac zabaw dla dzieci. Zajęli się także przeprowadzeniem zawodów sportowych i występów muzycznych uczennic z naszej szkoły.

Dziękujemy OSP Grabówka i Stowarzyszeniu Wschód Lubelskich Serc za wspólną doskonałą zabawę.

• Warsztaty kulinarne  w Klubie Seniora w Annopolu
          • Warsztaty kulinarne w Klubie Seniora w Annopolu

• W dniu 04.06.2024 roku uczniowie z naszej szkoły gościli w Klubie Seniora w Annopolu. Celem wizyty były warsztaty kulinarne. Uczniowie wspólnie z paniami z klubu i pod czujnym okiem Pani dietetyk – Marty Konopy uczyli się piec babeczki i przygotowali sałatki owocowe. W czasie przygotowań seniorzy opowiadali o smakach ze swojego dzieciństwa. To sympatyczne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Paniom: Urszuli Paćkowskiej i Patrycji Bieniek oraz naszym drogim Seniorom za tak miłe i serdeczne przyjęcie.

Małgorzata Mysłowska