• Laboratoria Przyszłości

• Nasza szkoła przystąpiła do rządowego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach Programu nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Nasza szkoła wzbogaciła się o następujący sprzęt:

• Drukarka 3D z filamentami oraz laptopem do jej obsługi
          • Aparat fotograficzny z akcesoriami
          • Statyw fotograficzny z głowicą kulową i funkcją monopodu
          • Oświetlenie do realizacji nagrań
          • Mikrofon kierunkowy Boya
          • Mikroport Kimafun
          • Gimbal (stabilizator do kamery lub aparatu fotograficznego)
          • Stacja lutująco - rozlutowująca
          • Mikrokontroler - zestaw startowy Arduino
          • Instrukcja BHP
          • Pracownia CoolTool - 8 stanowisk UNIMAT 1
          • Polydron Mix - zestaw klsowy
          • System dziesiętny 0-999
          • Ułamkowe listwy
          • Odczarować algebrę - komplet klasowy A i B

Zakupione wyposażenie wykorzystamy w kolejnych, co najmniej pięciu latach szkolnych, podczas zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.