• WALENTYNKI

• Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni.

Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową.

Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano balonami i czerwonymi serduszkami.

Pamiętajmy, aby okazywać sobie serce każdego dnia, a nie tylko od święta.

• Bezpieczne ferie zimowe – film edukacyjny dla dzieci

• Zima jest dla dzieci, ale należy zachować zdrowy rozsądek i ostrożność. Tym razem Mama Kazia opowie wam o bezpiecznych zabawach zimowych. Poznamy sporty zimowe dla dzieci takie jak jazda na łyżwach, czy nartach. Nauczymy się numerów alarmowych i wielu innych ważnych rzeczy. Bezpieczne ferie zimowe to film przeznaczony głównie dla nauczycieli klas 1-3 i przedszkoli.

• Wyjazd na łyżwy do Bałtowa

• Uczniowie naszej szkoły 25 stycznia br. mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzania czasu w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Zajęcia na lodowisku stanowiły nie lada atrakcję i uczniowie chętnie w nich uczestniczyli.  Sprawiły one wiele radości nawet tym uczniom, którzy nie przepadają za ćwiczeniami fizycznymi. Na lodowisku mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy, a także podziwiać dobrze dających sobie radę. Wyjazd na łyżwy jest przede wszystkim zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.

• Dowozy na sobotę 27.01.2024r

• Sobota 27 stycznia

KURS

PSP Grabówka.

Annopol 13.15

Baraki – 13.10

Natalin -13.15

Zastocze  -13.25

Aleksandrów 13.35

Grabówka Kol.– 13.40

Grabówka 13.45

Sucha W 13.50

Anielin 13.55

Grabówka 14.05

Odwóz ok godz. 20.30

• Wigilia szkolna

• Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wszyscy zasiadamy do szkolnej Wigilii. I tej tradycji nie zabrakło również w tym roku. Był opłatek, życzenia oraz kolędy.

Na początku uczniowie klasy III przypomnieli nam w montażu słowno - muzycznym ten magiczny czas narodzin Jezusa. Ksiądz Proboszcz Marcin Rola odczytał ewangelię, zaśpiewaliśmy kolędy i zgodnie z tradycją łamaliśmy się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Dziękujemy uczniom i wychowawczyni Pani Ewie Klimek za przygotowanie tej uroczystości

• Wycieczka do Kraśnika - Wznieś się  na wyżyny!

• Wznieś się  na wyżyny!

Poczuj ducha rywalizacji, pokonaj swoje słabości. Wspinaczka to jeden z najbardziej efektywnych sportów wyczynowych, dzięki któremu wzmocnisz mięśnie ramion, klatki piersiowej, brzucha, ud oraz pośladków.

Wspinaczka to także rodzaj treningu w pokonywaniu trudności, lęków i świetne przygotowanie do trudniejszych, realnych przepraw.

Mierz wysoko!

• Kiermasz Świąteczny

• W niedzielę 17 grudnia odbył się kiermasz z którego dochód został przeznaczony na Dom Dziecka w Ożarowie. Dziękujemy członkiniom KGW w Grabówce, druhom strażakom z OSP w Grabówce za pomoc w organizacji kiermaszu, rodzicom za ciasta, nauczycielom i wszystkim innym osobom za pomoc. Oczywiście dziękujmy także Pani Dyrektor za inicjatywę i wielkie zaangażowanie w organizację kiermaszu.

• Zabawa andrzejkowa

• 29 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Razem z nami bawili się uczniowie ze szkół w Świeciechowie, Dąbrowie i Kosinie. Dziękujemy za wspólną zabaw.

• Przytulisko dla Psów w Rachowie

• Dnia 26.11. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili Przytulisko dla Psów w Rachowie. Zawieźli karmę dla psów uzbierana w czasie akcji "Pomoc dla psów"

• Wyróżnienie  w powiatowym konkursie ekologicznym
          • Wyróżnienie w powiatowym konkursie ekologicznym

• 8 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Każdy chwat sprząta świat” zorganizowanego przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Z przyjemnością informujemy, że udokumentowane działania naszej szkoły zostały nagrodzone wyróżnieniem.

Dyplom i bon o wartości 100 zł w imieniu społeczności szkolnej odebrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Michał Zarzycki i Gabriel Dusza. Wszystkim uczniom kl.0-8 oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

• 105 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

• Akademia składała się z spektaklu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów różnych klas oraz przedstawicieli SU klas 4-8.

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji #SzkołaDoHymnu, śpiewając o godzinie 11.11 Mazurka Dąbrowskiego. To projekt MEiN, który uświetnia, począwszy od 2018 roku, już szósty raz, kolejne rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości. Biorą w nim udział tysiące szkół w naszym kraju oraz placówek polonijnych za granicą.

Apel niepodległościowy jest tradycją naszej szkoły. To okazja zjednoczyć uczniów wszystkich klas we wspólnej refleksji o dziejach naszego narodu oraz Polski, która jest dla nas i minionych walczących o nią pokoleń, największą wartością.

• Wszystkich Świętych

• Przypominamy, że w najbliższą środę 1 listopada 2023 roku przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten jest ustawowo wolny od zajęć dydaktyczno–wychowawczych.

Ponadto zgodnie z  z §5.1. i §5.2 Rozporządzeniem MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 oraz z 2019 r. poz. 318 i 1093) i Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce z dnia 12 września 2023 roku ustalono 02 – 03 listopada 2023 roku (czwartek/piątek) dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.