Zmiana dowozów
Poniedziałek, środa, piątek
- Anielin – 6 40
- Sucha W – 6 45
- Grabówka - 6 55
- Baraki – 7 10
- Natalin - 7 15
- Zastocze - 7 25
- Aleksandrów - 7 35
- Grabówka Kol. – 7 40
- Grabówka - 7 45
Wtorek, czwartek
- Baraki – 6 30
- Natalin - 6 40
- Zastocze - 6 50
- Aleksandrów - 7 05
- Grabówka Kol.– 7 10
- Gra
"BEZPIECZNA ZIMA 2020"
W dniu 20.02.2020 nasza pięciolatka z oddziału przedszkolnego Maja Lachowska odebrała z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku Pana nadkom. Jacka Dzikowskiego wyróżnienie i upominki za udział w konkursie plastycznym "BEZPIECZNA ZIMA 2020". Konkurs jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Kraśniku oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Tematem konkursu było bezpieczeństwo podczas zabaw zimowych. Gratulujemy i zachęcamy dzieci do udziału w kolejnych akcjach konkursowych.
"Nasza cegiełka dla Asi"
"Nasza cegiełka dla Asi" - pod takim hasłem przeprowadziliśmy charytatywną akcję dla chorej na nowotwór Asi.
6
Walentynki !!!
Walentynki świętowały nie tylko przedszkolaki ale także uczniowie pozostałych klas.Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.
Zabawa karnawałowa
7 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, tradycyjnie kończąca pierwsze półrocze nauki. Uczniowie bawili się na niej wraz ze swoimi nauczycielami, rodzicami i rówieśnikami. Na zabawie obecni byli również zaproszeni goście.
Zabawę karnawałową przygotowała Rada Rodziców we współpracy z nauczycielami i uczniami szkoły. Pięknie udekorowana sala była sceną tańców, zabaw i swawoli uczestników tej lubianej i wyczekiwanej imprezy.
Wigilia w szkole
Wigilia to szczególny dzień. Czas spokoju, jedności i pojednania. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców. Tworzy jedną wielką rodzinę.
Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem.
Betlejemskie Światło Pokoju
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło w niedzielę do Kielc, Sandomierza a dzięki zaszym harcerzom i do Grabówki. Harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabówce pod opieką pani dyrektor Ewy Mirosław biorą już kolejny raz udział tym niecodziennym wydarzeniu.
W stolicy świętokrzyskiego regionu harcerze przekazali je podczas mszy świętej, która wieczorem odbyła się w katedrze. Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju w Polsce trwa już prawie trzy dekady. Zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem od skautów ze Słowacji.
BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA
Dnia 10.12.2019r. w szkole odbył się charytatywny kiermasz ciasta zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Dochód ze sprzedaży ciast został przekazany na paczki bożonarodzeniowe dla żołnierzy, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mam nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych.
Zbiórka dla Burka
Jak co roku w naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla psów z przytuliska w Rachowie Starym ". W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy . Z zebranej ilości zwierzaki ze schroniska na pewno będą miały świąteczną ucztę. I o to chodzi - by być WIELKIM i pomagać MAŁYM.
NOC Z JAPOŃSKĄ KUCHNIĄ
"Kuchnia japońska jest lekka, w zasadzie pozbawiona tłuszczu i świeża. Japończycy przykładają również wielką wagę do prostoty i walorów zdrowotnych spożywanych potraw. Podstawą dziennego, japońskiego menu są dania z ryżu i zupa. Miskę z ryżem stawia się po lewej stronie talerza, bulion po prawej. Japończycy używają do jedzenia pałeczek, natomiast zupę wypijają z miseczki. Bardzo ważny jest również sposób podania."
Szkolna zabawa andrzejkowa
27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.
Uczniowie klas 0 - VIII przeżyli radosny czas, pełen magii, wróżb i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Z każdą minutą zabawa stawała się coraz wspanialsza a jej uczestnikom nie brakowało sił, by wspólnie bawić się kultywując szkolną tradycję.
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada w naszej szkole królował pluszowy miś. Dzieci z klas 0-III w uroczysty sposób świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego najmilszego misia. Dzieci wykonały różnymi technikami plastycznym misie, które następnie zostały umieszczone we wspólnej Galerii Prac. W zerówce to święto obchodzone jest bardzo szczególnie. W tym roku przedszkolaki bawiły się przy misiowych przebojach, oglądały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek oraz odgadywały misiowe zagadki. Wiele radości dostarczyły zabawy swoimi pluszakami z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zajęcia zakończone zostały słodkim smakołykiem.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
30 lat temu – 20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło najważniejszy dokument określający prawa dziecka – Konwencję o Prawach Dziecka.
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna na temat znajomości i przestrzegania Praw Dziecka. Uczniom zostały przypomniane ich prawa w formie pogadanek, prezentacji i filmu. Młodsze klasy uczestniczyły w happeningu z niebieskimi balonami i transparentami. Odbył się także konkurs na plakat o prawach dziecka.
Stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, sportowe i naukowe.
15 listopada, podczas obchodzonego rokrocznie cyklu „Śladami Edwarda Stachury”, Burmistrz Annopola Mirosław Gazda wręczył uczniom stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, sportowe i naukowe. Nasi uczniowie: Klimek Natalia, Religa Kamil, Religa Daniel, Wiesiołek Igor, Rzęsa Damian także zostali nagrodzeni. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć.Gratulujemy!!!
Akademia - 11 listopada
Uroczysty charakter miała akademia z Okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ze sceny dobiegały nuty patriotycznych, narodowych i regionalnych pieśni, Recytowano wiersze i przedstawiano scenki historyczne, Wystąpili uczniowie z klasy siódmej i ósmej.
Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn państwowy.
Praktyczne ćwiczenia ewakuacji z budynku szkoły
W trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniu 08.11.2019r.o godz.11.00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji z budynku szkoły. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności i właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej paniki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Po przeprowadzonej ewakuacji strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku ocenił akcję i jeszcze raz przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.
Godzina 11.11
Dziś tj.08 listopada 2019r. o symbolicznej godzinie 11.11 włączyliśmy się w akcję "Szkoła do Hymnu" i odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.
Yerba i Baron
Dnia 4.11.2019r. Pani Zosia wraz z Yerbą oraz Baronem poprowadziła warsztaty w naszej szkole. Pokazała dzieciom jak bezpiecznie i prawidłowo witać się z psami, jakie sygnały do nas wysyłają i „co mówią” swoją mową ciała oraz dlaczego spacery w życiu psów są tak ważne. Przy okazji zobaczyliśmy kilka sztuczek i trening posłuszeństwa.Dziękujemy za ciekawe spotkanie
Lekcja historii
Dnia 5.11.2019r. w naszej szkole mieliśmy niezwykła lekcje historii. Dzięki życzliwości druha Zbigniewa gościliśmy w naszych progach Pana Zbigniewa Paszkiewicza - człowieka, który przeżył zesłanie na Sybir, poprzez własne przeżycia przybliżył uczniom znaczenie słowa Wolność i Ojczyzna. Opowieści Pana Paszkiewicza, jego wielki patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny wywarły na uczniach niezapomniane wrażenia. Serdecznie dziękujemy.
Pamiętamy!!!
16W ramach programu „Szkoła pamięta” harcerze i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce, wraz z wychowawcami, sprzątali groby zasłużonych nauczycieli i miejsca Pamięci Narodowej.
Godziny dzwonków
Środa 08.02.2023Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danychAlergeny
Nasze media społecznościowe
Logowanie