• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości.
     • Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę na rzecz Przytuliska Dla Bezdomnych Psów w Rachowie Starym. W listopadzie wykonano plakaty informujące o zbiórce karmy, które zawisły na korytarzach szkolnych. Zbiórka trwała przez cały miesiąc grudzień. Zebraliśmy karmę suchą i mokrą oraz kasze i makarony. Przyniesione rzeczy zostały dostarczone 5 stycznia 2023 roku.
      • Jak co roku przed Bożym Narodzeniem na zajęciach języka angielskiego odbyły się lekcje kulturowe poświęcone tematyce świątecznej. Uczniowie poznawali słownictwo i zwyczaje świąteczne pochodzące z krajów anglojęzycznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło również popularnej świątecznej piosenki "Last Christmas".
       • Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym wzięło udział 2500 uczestników. W zlocie uczestniczyli również harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce przynależący do Hufca w Sandomierzu. Harcerze i harcerki zmienili zimową stolicę Polski, w stolicę harcerstwa. Uczestnicy Zlotu mieli okazję poznać w czasie gry terenowej historię Zakopanego, pochylić się nad ideą Betlejemskiego Ś
         • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki oraz uczniowie ze starszych klas aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta w naszej szkole, które miały miejsce 21 listopada.
          • Ponadczasową lekturą „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza społeczność naszej szkoły dołączyła 02 września 2022r. do akcji „Narodowe Czytanie”.

           Ala i Gabryś uczniowie klasy siódmej ,z wielkim zaangażowaniem przybliżyli uczniom naszej szkoły niezwykły klimat romantycznej poezji. Wspólna lektura utworów naszego wieszcza narodowego na nowo pokazała fenomen polskiego romantyzmu i zachęciła do kontaktu z mistrzowskimi utworami. Dziękujemy za udział w
           • Ktoś powie “ZNOWU jakieś święto!”. No, i ma racje! Bo to ZNOWU kolejna okazja do tego, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. By uczyć wrażliwości i krytycznego myślenia. 10 listopada to dzień, kiedy możemy uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.
            • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, w tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III, przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek i baśni, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Segregowały rekwizyty z bajek i przez chwilkę wcieliły się w rolę Kopciuszka – oddzielały ziarna od grochu. Była tez zabawa w teatr- naśladowanie zachowania się wy
             • W dniu 21.10.2022 roku uczniowie klasy III wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszka Frączek, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Uwielbia zwierzęta co przejawia się w jej twórczości. Pisarka opowiadała jak powstają książki oraz skąd czerpie inspiracje do ich pisania. Po ciekawym spotkaniu Pani Ag
              • Dnia 19.10.2022r. do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium "Mój Kosmos". Jest to nowoczesna forma edukacji pozwalająca na przeniesienie się w odległe galaktyki. Uczniowie przy pomocy innowacyjnego sprzętu wybrali się wina krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny. Seans dostarczył niezapomnianych przeżyć , pozwolił rozbudzić zainteresowania, poszerzył horyzonty wyobraźni.
               • 19 października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce wzięli udział w Pieszym Rajdzie organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. Dla naszej szkoły to już niemal tradycja. W ten sposób włączamy się w cykl obchodów Dnia Papieskiego i oddajemy cześć wielkiemu Polakowi.
                • „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci-

                 stara się zobaczyć ich dusze”

                 Barbara Cage

                 W dniu 12.10.2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor , która powitała wszystkich pracowników, uczniów i rodziców. Następnie przekazała głos uczniom, którzy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku. Wiele ciepłych i miły
                 • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

                  W związku z tym w naszej szkole przygotowaliśmy kilka aktywności, w których zachęcaliśmy społeczność szkolną do nauki języków obcych. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty z hasłami propagującymi poznawanie nowych słów.
                   • Dnia 30 września 2022 r jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy chłopcy otrzymali od dziewcząt z Samorządu drobne słodkości, okraszone spora dawką życzeń. Dodatkową atrakcją była fotobudka, gdzie każda klasa mogła wykonać pamiątkowe zdjęcia.
                    • W dniu 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej i publicznej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.
                     • Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od zapoznania się z informacjami, dotyczącymi historii Dnia Przedszkolaka. Życzenia złożyła nam Pani Dyrektor Ewa Mirosław, Pani Małgorzata Kuśmierczyk z Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki i oczywiście nasza Pani wychowawczyni Justyna Lachowska. Otrzymaliśmy symboliczne medale oraz inne upominki. Wiele radości dostarczyły nam tańce, przy największych przebojach muzyki dla dzieci. Wzięliśmy udział w pamiątkowej se
                      • "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
                       • 29 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Finał akcji przypada w dniach 16-18 września. W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kołsut w Grabówce również przystąpiła do tej ogólnopolskiej akcji. Uczniowie wszystkich klas w piątek 16 września z dużym zapałem włączyli się w tegoroczną akcję. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Plakat akcji, który jest zobrazowaniem myśli przewodniej danej edycji podobnie ja
                         • 31.05.2022 uczniowie kl.6 i kl.8 odwiedzili Źródliska na Łanach w gminie Gościeradów. Była to wycieczka rowerowa. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni ale w dobrych humorach.
                          • W środę, 1 czerwca 2022 roku będziemy obchodzić Dzień Dziecka! To święto nie tylko maluchów, ale i także nas dorosłych, którzy w oczach swoich rodziców nadal są małymi dziećmi.
                               • 25 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Bez Plecaka. Akcja polegała na tym, że zamiast swojego szkolnego plecaka trzeba było wziąć zamiennik, do którego można włożyć książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Uczniowie byli widziani z klatkami dla zwierząt, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, wózkami, legowiskami dla zwierząt, chlebakami, a nawet z oponą... W Dzień Bez Plecaka młodzież mogła więc dać upust swoje f
                                • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
                                 • „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

                                  Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”
                                  Tym wierszykiem uczniowie naszej szkoły powitali Panią Wiosnę. Na to spotkanie przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to przedszkolna klasa zaczął mienić się barwnymi pracami dzieci a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i prymulki.
                                  • 17 marca 2022 odbyło się podsumowanie X edycji Konkursu Plastycznego "BEZPIECZNA ZIMA 2022" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kraśniku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Mai Lachowskiej wyróżnienia. Jest to niemałe osiągnięcie ponieważ zostało złożonych ponad 500 prac i jak informowali organizatorzy wybór tych najlepszych był bardzo trudnym zadaniem.
                                   • Publiczna Szkoła im. Marii Kołsut w Grabówce w akcji „Pomagamy dzieciom z Ukrainy”.
                                    W dalszym ciągu zbieramy środki pierwszej pomocy w szczególności (bandaże, plastry, opaski elastyczne, gazy, gaziki, chusty trójkątne itp.).
                                    • W dniu 25 listopada 2021 roku nasza szkoła włączyła się do lokalnej kampanii pn. Gminny Dzień Przeciwdziałania Przemocy. W każdej klasie przeprowadzono pogadanki o tematyce przeciwdziałania agresji i przemocy i rozdano ulotki informacyjne przekazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
                                     • „Jestem dzieckiem - mam swoje prawa””, pod takim hasłem dnia 23 listopada 2021 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Praw Dziecka.

                                      W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa – Konwencję Praw Dziecka . Prawa te chronią dzieci oraz wspierają je w prawidłowym rozwoju. Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.
                                      • W dniu 5 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantaz
                                         • Na wspólnej drodze spotkali się wszyscy czujący potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi - św. Janowi Pawłowi II, który zmienił ludzi i świat. Podczas marszu był czas na modlitwę i aktywny wypoczynek. O bezpieczeństwo na trasie zadbali funkcjonariusze Policji w Annopolu i starsi uczniowie Zespołu Szkół w Annopolu.
                                          • Nowa galeria 60-lecie szkoły została dodana do albumu fotograficznegoSzkoła Podstawowa im. Marii Kołsut w Grabówce przeżywa Jubileusz 60-lecia szkoły.
                                           • Dnia 8 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie
                                            • Piękna pogoda sprzyjała śmiałkom, VII klasy naszej szkoły, którzy wybrali się na rajd rowerowy do Źródlisk w Łanach gmina Gościeradów. Uczestnicy – uczniowie i nauczyciele – mieli do pokonania trasę o łącznej długości 35 kilometrów. Trasa prowadziła w większości terenami leśnymi i polnymi. Dzięki temu można było podziwiać przepiękne panoramy okolic gminy Annopol i Gościeradów.
                                             • Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się. Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

                                              Dzień Przedszkolaka w naszej szkole upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu. Było wiele niespodzianek i jeszcze więcej radości.
                                              • Dnia 1 września 2021 r. po raz kolejny rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

                                               Po mszy świętej odbył się krótki apel w sali gimnastycznej. O godz. 8.00 spotkały się klasy 0 – 8. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli oraz przedstawiła zasady funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2021/2022.
                                               • Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół biorących udział w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem w ramach 10.,jubileuszowej już edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt: „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym z tej okazji do Polaków : „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzk
                                                 • Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas 1. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 22.09.2021 roku. A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, otrzymali pomocne dla nich instrukcje i pamiątkowe zakładki do książek. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się z
                                                  • Akcja „Sprzątanie Świata” odbywa się niezmiennie od 28 lat w trzeci weekend września.

                                                   Jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, mających na celu podnoszenie stanu świadomości ekologicznej młodych ludzi.
                                                   • Uczniowie klas I – III w dniu 16 września obchodzili w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentów i odwagi.

                                                    W tym dniu dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wystarczy tylko zaufać sobie, podjąć wyzwanie, a można osiągnąć sukces. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tej inspirującej historii, odpowiadali na pytan
                                                    • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

                                                     Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole przedszkolaki od samego rana cieszyły się tym dniem! Odbyła się pogadanka po obejrzeniu bajki edukacyjnej pt. "Kropka".
                                                     • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
                                                        • 21 i 22 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową. Podczas niego uczniowie, prezentowali swoje umiejętności w manewrach rowerowych i znajomość wiedzy o zachowaniu na drodze.
                                                         • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

                                                         • Dyrektor Ewa Mirosław powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców i przedstawiła zasady funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2021/2022.
                                                          • Wizyta w ZS Annopol
                                                           • Wizyta w ZS Annopol

                                                            We wtorek 26 marca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zespół Szkół w Annopolu w ramach otwartych drzwi dla gimnazjalistów i uczniów ósmych klas szkół podstawowych.

                                                            Mogliśmy uczestniczyć w pokazach z fizyki, obejrzeć eksponaty przy modulatorze, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wulkanach czy też wiadomościach bankowych, rozwiązać zagadki i łamigłówki logiczne. Uczennice ZS w Annopolu oprowadzający nas po budynku zapoznali nas także z możliwościami kształcenia w różnych zawodach.

                                                          • Pierwszy Dzień Wiosny
                                                           • Pierwszy Dzień Wiosny

                                                            Nareszcie, po tak długiej i smutnej zimie, nadszedł ten upragniony dzień - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY!!! W naszej szkole świętowaliśmy go uroczyście. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował konkursy i zabawy "Pierwszy dzień wiosny" - np. dzień pomysłowych strojów. Każda klasa miała możliwość wziąć udział w przygotowanych zadaniach, zabawach, przygotować pomysłowe stroje i wystąpić. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością i to dzięki nim, tego jednego dnia, szkoła mogła być kolorowa. Na koniec wszyscy mogi upiec na ognisku smaczną kiełbaskę. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy samych słonecznych, wiosennych dni !!!

                                                          • Malowanie
                                                           • Malowanie

                                                            Dyrektor PSP w Grabówce składa serdeczne podziękowania rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz innym ludziom, którym na sercu leży dobro szkoły i w czasie ferii, czynnie wzięli udział w malowaniu klas, szatni i łazienek.

                                                            „Dobre uczynki mają większą moc niż słowa,
                                                            bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie…”

                                                           • Choinka

                                                            W sobotę 09.02.2019r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy z wodzirejem. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w krainę pełną księżniczek, wróżek, biedronek, kotków, piratów, diabłów, policjantów oraz sportowców. Na początku prezentowaliśmy swoje kostiumy przed publicznością. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Potem zaczęła się prawdziwa zabawa. Tańczyliśmy w kole i tworzyliśmy fale, były zabawy z kolorowymi chusteczkami, a także z białymi i żółtymi kapeluszami. Trwały konkursy pomiędzy dziewczynkami i chłopcami, zabawy
                                                            w parach, pląsy i korowody. Wszyscy bawili się doskonale w rytmie znanych i lubianych przebojów. Było wesoło i radośnie. Wspólnie spędzony czas minął szybko, a nam pozostały niezapomniane wrażenia.

                                                           • Życzenia

                                                            Życzenia - Obrazek 1Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

                                                            przyniesie spokój i radość,

                                                            niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

                                                            żyje własnym pięknem,

                                                            a Nowy Rok obdaruje Was

                                                            pomyślnością i szczęściem.

                                                            Dyrekcja z całą społecznością

                                                            Szkoły Podstawowej w Grabówce

                                                          • Spotkanie opłatkowe
                                                           • Spotkanie opłatkowe

                                                            W dniu 20 grudnia 2018 roku odbyło się w Szkole Podstawowej w Grabówce spotkanie opłatkowe. Każdy, kto się na nim pojawił, został ciepło przyjęty i natychmiast mógł poczuć radosną, rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

                                                            Wśród uczestników znaleźli się przede wszystkim uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

                                                          • Zlot Betlejemski w Zakopanem
                                                           • Zlot Betlejemski w Zakopanem

                                                            W dniach 14-16 grudnia odbył się Zlot Betlejemski w Zakopanem. W tym roku hufiec ZHP w Sandomierzu już tradycyjnie reprezentowała również Drużyna Harcerska z Grabówki.

                                                            W trakcie zlotu nasza drużyna wzięła udział w grze miejskiej oraz warsztatach. Chcemy serdecznie podziękować całej drużynie za udział i reprezentowanie naszej szkoły we wspomnianej grze miejskiej! W niedzielę miał miejsce punkt kulminacyjny zlotu, podczas którego nasi druhowie odebrali Betlejemskie Światło Pokoju !!!

                                                          • Andrzejki
                                                           • Andrzejki

                                                            Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

                                                            30 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów szkoły.

                                                            W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "Salę Wróżb". Organizatorów przemieniła w prawdziwe Wróżbitki i Wróżbitów. Niezwykłe, magiczne damy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość, wróżyły również ze szklanej kuli, magicznych serc oraz kombinacji cyfr z daty urodzenia. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży przepowiednie.

                                                          • 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości
                                                           • 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości

                                                            "11 listopada br. w Annopolu odbyły się jubileuszowe uroczystości 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

                                                            Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie harcerze 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” przekazali na ręce proboszcza parafii Ogień Niepodległości, przywieziony z Wołynia.
                                                            Mszę świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowali proboszcz parafii ks. kan. Krzysztofa Krzemiński, ks. kan. Antoni Bezpalko, ks. Łukasz Bzymek i ks. Rafał Olszówka. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe urzędu miejskiego, szkół z terenu miasta i gminy, organizacji kombatanckich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańcy gminy, kombatanci, radni powiatowi i radni rady miejskiej, komendant komisariatu policji, sołtysi, strażacy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek or

                                                          • Sto dębów na stulecie Niepodległej
                                                           • Sto dębów na stulecie Niepodległej

                                                            Sto dębów na stulecie odrodzonej Polski to akcja łącząca patriotyzm z proekologiczną postawą. Zasadzone drzewa to dęby, których sadzonki Szkoła Podstawowa w Grabówce otrzymało bezpłatnie od Nadleśnictwa Gościeradów w ramach akcji „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę". Warunkiem ich otrzymania było wskazanie terenu, który umożliwi utworzenie z posadzonych drzew zwartego kompleksu. Dęby zasadzano na terenie przyszkolnym i ważnych miejscach dla wsi Grabówka. To żywy pomnik wystawiony z okazji wyjątkowej rocznicy. Innym z celów akcji jest poprawa warunków środowiskowych.

                                                          • Ślubowanie klas pierwszych i patriotyczna akademia
                                                           • Ślubowanie klas pierwszych i patriotyczna akademia

                                                            09.11.2018 roku ślubowanie na szkolny sztandar złożyli uczniowie klasy pierwszej.

                                                            Po ślubowaniu wszyscy pierwszoklasiści odebrali szkolne dyplomy z rąk pani dyrektor Ewy Mirosław oraz wychowawcy. W tym roku opiekunem klasy pierwszej jest pani Ewa Klimek.

                                                            Ostatnim elementem uroczystości była akademia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przypomniała dzieje z okresu I wojny światowej związanych z dniem 11 listopada 1918 roku.

                                                          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
                                                           • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                                                            Dzień Edukacji Narodowej – potocznie zwany Dniem Nauczyciela - to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

                                                            W tym roku akademia z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się w czwartek 11 października. Jak co roku, gościliśmy w progach naszej szkoły nauczycieli i pracowników. W części oficjalnej, swoje przemówienie – wygłosiła: Pani Dyrektor Ewa Mirosław.

                                                          • Wizyta policjanta
                                                           • Wizyta policjanta

                                                            W wtorek 9 pażdziernika, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z panem policjantem. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację w tym kierunku. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Pan Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz stosowanie się do znaków. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, na które pan policjant wyczerpująco odpowiadał.

                                                          • Próbna ewakuacja
                                                           • Próbna ewakuacja

                                                            W przypadku wystąpienia zagrożenia powodującego konieczność przeprowadzenia ewakuacji osób i mienia z budynku szkoły, decyzję o podjęciu ewakuacji podejmuje Dyrektor lub osoby upoważnione przez dyrektora.

                                                            Ewakuację należy przeprowadzić w przypadku wystąpienia

                                                            zagrożenia pożarowego obie
                                                          • Cyrk w szkole
                                                           • Cyrk w szkole

                                                            2 października naszą szkołę odwiedził cyrk. Artyści zaprezentowali pokazy żonglerki, tresury zwierząt, akrobatyki. Uczniowie mieli również możliwość stać się przez chwilę artystami cyrkowymi. Wszyscy i dzieci, i dorośli bawiliśmy się świetnie.

                                                          • Sprzątanie Świata
                                                           • Sprzątanie Świata

                                                            W dniu 25 września 2018 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabówce uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata” pod hasłem „Akcja segregacja 2x więcej , 2x czyściej ” . Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” jest rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i odpowiedzialności za środowisko naturalne. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska.

                                                          • „Drogi do niepodległości-historia pisana życiorysem”
                                                           • „Drogi do niepodległości-historia pisana życiorysem”

                                                            „Drogi do niepodległości-historia pisana życiorysem” to przewodnie hasło uroczystości, która miała miejsce 16 września br. w naszej szkole. Z uwagi na to, że rok 2018 wyznacza szczególny moment w historii naszego kraju – przypada w nim bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szczególną uwagę poświęcono najwyższym wartościom w życiu każdego Polaka. Człowiek, instytucja, a przede wszystkim współczesna szkoła potrzebuje wzorca, który wskazywałby, jakimi drogami kroczyć, aby doskonalić siebie w trudnej i mozolnej drodze ku ideałom. Jesteśmy dumni, że w progi naszej szkoły zawitała Maria Kołsut, która przez całe swoje życie wpajała młodzieży i dorosłym najwyższe wartości tj. miłość do Ojczyzny, umiłowanie pracy i życzliwość dla ludzi. Wychowana w tradycjach patriotycznych. była żywym świadkiem toczącej się historii, w której bezpośrednio uczestniczyli jej najbliżsi. 16

                                                          • Pokazy z fizyki
                                                           • Pokazy z fizyki

                                                            Od roku 1953, obecnie corocznie we wrześniu, Instytut Fizyki UMCS oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują Pokazy z fizyki. Jest to impreza o najdłuższej tradycji w kraju wśród sobie podobnych. Jej inicjatorem był profesor Wacław Staszewski. Pokazy są przeznaczone głównie dla uczniów, nauczycieli a także dla wszystkich innych osób zainteresowanych fizyką.
                                                            Ideą Pokazów z fizyki jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, interesujących, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Pokazywane są zarówno eksperymenty trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu.

                                                        • Partnerzy

                                                         • {#1508} 1
                                                         • {#1508} 2
                                                         • {#1508} 3
                                                         • {#1508} 4
                                                        • Herb Polski
                                                        • Biuletyn informacji publicznej
                                                        • Godziny dzwonków

                                                         Środa 08.02.2023
                                                        • Kalendarz

                                                          brak danych
                                                        • Galeria zdjęć

                                                          brak danych
                                                        • Alergeny

                                                        • Nasze media społecznościowe

                                                        • Logowanie