• 22 marca 2024 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu odbyły się Gminne Zawody w piłkę nożną. Drużyny naszej szkoły zajęły w nich II miejsce (chłopcy) i IV (dziewczęta).
   • W dniu 21 marca wszyscy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tradycyjnym obrzędzie
    ,,pożegnania zimy- powitania wiosny”.

    Ogromne emocje wśród uczniów wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas spacerów uczniowie szukali oznak nowej pory roku, poznali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień. W tym dniu uczniowie wyruszyli barwnym koro
   • 6 marca w naszej szkole odbył się kiermasz wypieków zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Za symboliczną kwotę, można było kupić przeróżne ciasta i babeczki. Akcja odniosła ogromny sukces, nauczyciele, pracownicy i uczniowie z chęcią kupowali nasze słodkości. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony Hospicjum w Lublinie.
   • 17 lutego obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Kota. Dzień ten ma podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka oraz potrzebę niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom. Podczas organizowanych w świetlicy zajęć uczniowie zapoznali się z rasami kotów i ciekawostkami dotyczącymi życia kotów dzikich i domowych. Dzieci usłyszały kocie wierszyki oraz fragmenty książek, w których głównymi bohaterami były koty. Na zajęciach plastycznych powst
   • Dnia 14.02.2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii i przyjaźni.

    Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową.
   • Uczniowie naszej szkoły 25 stycznia br. mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności łyżwiarskich i aktywnego spędzania czasu w ramach lekcji wychowania fizycznego.
   • Uczniowie klas IV-VIII na wycieczce
   • 8 listopada odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Każdy chwat sprząta świat” zorganizowanego przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Z przyjemnością informujemy, że udokumentowane działania naszej szkoły zostały nagrodzone wyróżnieniem.
   • „Choć mówią, że nierasowy,
    to on ma w sobie ras wiele…
    nos mokry, czułe serce…
    najlepszym jest przyjacielem”

    DZIEŃ KUNDELKA W ŚWIETLICY

    W dniu 26.10.2020 w świetlicy szkolnej uczniowie świętowali Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych. W tym dniu odbyły się zajęcia na temat tych wspaniałych czworonogów. Uczniowie poznali rasy psów, wykonali prace plastyczne i śpiewali piosenki o pieskach. Opowiadali o swoi
   • Dnia 24 października 2023 roku nastąpiło przekazanie laptopów uczniom klas czwartych szkół podstawowych z terenu gminy Annopol. W Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabowce laptopy otrzymało 13 uczniów. Rodzicom uczniów po podpisaniu umowy laptopy wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Annopol pan Józef Paćkowski.
   • Gdy za oknem było szaro, buro i deszczowo, w naszej szkole królowały kolory. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do zabawy. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji i każdego dnia ubierali się w stroje w określonym kolorze. W poniedziałek był to czerwony, we wtorek pomarańczowy, w środę żółty, w czwartek zielony, a w piątek niebieski.
   • Po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół i instytucji kultury biorących udział w Narodowym Czytaniu. Tym razem w ramach 12. edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wspólne czytanie powieści odbyło się również w naszej szkole. Naszą szkołę reprezentowali: pani Iwona Siwek, uczennica Alicja Mitrut.
   • 4 września w naszej szkole nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

    Pani dyrektor Ewa Mirosław przywitała uczniów oraz Grono Pedagogiczne po wakacjach, a następnie przedstawiła wychowawców klas. Po uroczystej akademii uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
   • 23 czerwca 2023 roku nastąpiło uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023.

    Klasa siódma zaprezentowała krótkie przedstawienie, dołączyli się również uczniowie klasy ósmej, którzy żegnali się z naszą szkołą. Chwila ta okazała się wzruszająca szczególnie dla uczniów ostatni raz odbierających w naszej szkole świadectwa oraz ich wychowawców, rodziców, nauczycieli.
   • W dniu 13 czerwca 2023r. w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka. Inicjatywa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie przybory szkolne w dowolny, zabawny sposób.
   • 26 maja to święto każdej mamy. Przedszkolaki w tym dniu wyraziły swoją miłość i wdzięczność mamusiom poprzez wiersz, taniec i śpiew. Mamy otrzymały również piękne prezenty wykonane przez dzieci oraz dużo, dużo uścisków i całusów
   • Biblioteka szkolna, podejmuje różnorakie działania aby szerzyć czytelnictwo, zainteresować dzieci i młodzież literaturą. Spotkania autorskie „czyli twarzą w twarz” z pisarzem jest jedną z form propagowania czytania książek, które nie są obowiązkowe, nie są lekturami. W dniu 26 maja bieżącego roku biblioteka szkolna zorganizowała takie spotkanie z pisarką – Teresą Mazur – autorką wierszy i powieści dla dzieci i dorosłych. Pisarka opowiadała o s
   • ​​​​Święto Konstytucji 3 Maja, jak wskazuje sama nazwa święta, przypada na majówkę, tj. na 3 maja. Jest to święto państwowe, ustawowo uznane za dzień wolny od pracy. Obchody związane ze świętem nawiązują do wydarzeń z 1791 r. w Warszawie, kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję.
   • W dniu 29 Ill 2023 r. uczniowie kl. 0-3 były w Kraśniku na musicalu profilaktycznym "Dzwonnik z Notre Dame". Spektakl uczy, że każdy z nas jest ważny, mimo swojej inności, jest wartościowy i kochany. Dzięki przyjaźni można przezwyciężyć nawet największe trudności. Po spektaklu udaliśmy się na małe co nieco do Mc Donald. Posileni odwiedziliśmy Komendę Policji w Kraśniku. Tam dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta, zobaczyły jak wyg
   • W dniach 4 i 5 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się przedświąteczny, ciasteczkowym kiermasz charytatywny. Cała szkoła przez dwa dni pachniała słodyczami. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli udało nam sie zebrać kwotę 700 zł., która w całości zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Lenki Chmury.
   • 04.04.2023 w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolnego Turnieju BRD. Do turnieju zgłosili się uczniowie młodszych i starszych klas. Uczestnicy zmagali się z testem z przepisów ruchu drogowego.
   • 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, który połączyliśmy ze Światowym Dniem Wody jako, że jest on obchodzony 22 marca. Były konkursy, zabawa a także happening nad stawem. Razem z nami w uroczystościach brali udział uczniowie ze szkoły w Dąbrowie. Zwieńczeniem naszych uroczystości był wspólny posiłek w stołówce szkolnej. Wszyscy byli bardzo radośni i zadowoleni.
   • ,,Bezpieczni w szkole, bezpieczni w życiu” – pod takim hasłem odbył się w ZS w Solcu nad Wisłą Dzień otwartych drzwi, który miał miejsce we wtorek 21 marca. Nasi ósmoklasiści wraz z kolegami z PSP w Kosinie mogli tego dnia zwiedzić budynek liceum oraz zapoznać się z proponowanymi na rok szkolny 2023/24 kierunkami kształcenia. Rolę gospodarzy pełnili tego dnia uczniowie klas licealnych, którzy z życzliwością witali nas w progach swojej szkoły. Pre
   • 17 marca w naszej szkole odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w których wzieili udział wszyscy uczniowie. Poprowadziły je uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki z Ożarowa.
   • 21 lutego odwiedził naszą szkołę Pan Ryszard Stabach przeprowadzając prezentację z cyklu: "Spotkania z podróżnikiem". Tematem spotkania była Namibia.
   • Dnia 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten na stałe wpisał się w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.
   • Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości.
   • Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował zbiórkę na rzecz Przytuliska Dla Bezdomnych Psów w Rachowie Starym. W listopadzie wykonano plakaty informujące o zbiórce karmy, które zawisły na korytarzach szkolnych. Zbiórka trwała przez cały miesiąc grudzień. Zebraliśmy karmę suchą i mokrą oraz kasze i makarony. Przyniesione rzeczy zostały dostarczone 5 stycznia 2023 roku.
   • Jak co roku przed Bożym Narodzeniem na zajęciach języka angielskiego odbyły się lekcje kulturowe poświęcone tematyce świątecznej. Uczniowie poznawali słownictwo i zwyczaje świąteczne pochodzące z krajów anglojęzycznych. Dzieci wykonywały prace plastyczne i pozowały do pamiątkowych zdjęć. Nie zabrakło również popularnej świątecznej piosenki "Last Christmas".
   • Przybycie Betlejemskiego Światła Pokoju do Polski poprzedził Betlejemski Zlot, w którym wzięło udział 2500 uczestników. W zlocie uczestniczyli również harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce przynależący do Hufca w Sandomierzu. Harcerze i harcerki zmienili zimową stolicę Polski, w stolicę harcerstwa. Uczestnicy Zlotu mieli okazję poznać w czasie gry terenowej historię Zakopanego, pochylić się nad ideą Betlejemskiego Ś
   • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Przedszkolaki oraz uczniowie ze starszych klas aktywnie uczestniczyli w obchodach tego święta w naszej szkole, które miały miejsce 21 listopada.
   • Ponadczasową lekturą „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza społeczność naszej szkoły dołączyła 02 września 2022r. do akcji „Narodowe Czytanie”.

    Ala i Gabryś uczniowie klasy siódmej ,z wielkim zaangażowaniem przybliżyli uczniom naszej szkoły niezwykły klimat romantycznej poezji. Wspólna lektura utworów naszego wieszcza narodowego na nowo pokazała fenomen polskiego romantyzmu i zachęciła do kontaktu z mistrzowskimi utworami. Dziękujemy za udział w
   • Ktoś powie “ZNOWU jakieś święto!”. No, i ma racje! Bo to ZNOWU kolejna okazja do tego, by w głowach kilkulatków zaszczepić ciekawość do poznawania otaczającego ich świata. By uczyć wrażliwości i krytycznego myślenia. 10 listopada to dzień, kiedy możemy uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.
   • Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji, w tym wyjątkowym dniu uczniowie klas I-III, przybyli do szkoły przebrani w bajkowe stroje. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek i baśni, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Segregowały rekwizyty z bajek i przez chwilkę wcieliły się w rolę Kopciuszka – oddzielały ziarna od grochu. Była tez zabawa w teatr- naśladowanie zachowania się wy
   • W dniu 21.10.2022 roku uczniowie klasy III wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszka Frączek, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Uwielbia zwierzęta co przejawia się w jej twórczości. Pisarka opowiadała jak powstają książki oraz skąd czerpie inspiracje do ich pisania. Po ciekawym spotkaniu Pani Ag
   • Dnia 19.10.2022r. do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium "Mój Kosmos". Jest to nowoczesna forma edukacji pozwalająca na przeniesienie się w odległe galaktyki. Uczniowie przy pomocy innowacyjnego sprzętu wybrali się wina krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny. Seans dostarczył niezapomnianych przeżyć , pozwolił rozbudzić zainteresowania, poszerzył horyzonty wyobraźni.
   • 19 października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce wzięli udział w Pieszym Rajdzie organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. Dla naszej szkoły to już niemal tradycja. W ten sposób włączamy się w cykl obchodów Dnia Papieskiego i oddajemy cześć wielkiemu Polakowi.
   • „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci-

    stara się zobaczyć ich dusze”

    Barbara Cage

    W dniu 12.10.2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor , która powitała wszystkich pracowników, uczniów i rodziców. Następnie przekazała głos uczniom, którzy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku. Wiele ciepłych i miły
   • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

    W związku z tym w naszej szkole przygotowaliśmy kilka aktywności, w których zachęcaliśmy społeczność szkolną do nauki języków obcych. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty z hasłami propagującymi poznawanie nowych słów.
   • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w 2022/2023 roku biorą udział w projekcie edukacyjnym „Mysia w Europie". Projekt ma na celu przybliżyć dziedzictwo cywilizacyjne Europy i wartość zabytkową niektórych obiektów oraz promować wartości europejskie.
   • Dnia 30 września 2022 r jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy chłopcy otrzymali od dziewcząt z Samorządu drobne słodkości, okraszone spora dawką życzeń. Dodatkową atrakcją była fotobudka, gdzie każda klasa mogła wykonać pamiątkowe zdjęcia.
   • W dniu 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej i publicznej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej.
   • Świętowanie tego dnia rozpoczęliśmy od zapoznania się z informacjami, dotyczącymi historii Dnia Przedszkolaka. Życzenia złożyła nam Pani Dyrektor Ewa Mirosław, Pani Małgorzata Kuśmierczyk z Filii Miejsko-Gminnej Biblioteki i oczywiście nasza Pani wychowawczyni Justyna Lachowska. Otrzymaliśmy symboliczne medale oraz inne upominki. Wiele radości dostarczyły nam tańce, przy największych przebojach muzyki dla dzieci. Wzięliśmy udział w pamiątkowej se
   • "Międzynarodowy Dzień Kropki" obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.
   • 29 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Finał akcji przypada w dniach 16-18 września. W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Kołsut w Grabówce również przystąpiła do tej ogólnopolskiej akcji. Uczniowie wszystkich klas w piątek 16 września z dużym zapałem włączyli się w tegoroczną akcję. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”. Plakat akcji, który jest zobrazowaniem myśli przewodniej danej edycji podobnie ja
   • 31.05.2022 uczniowie kl.6 i kl.8 odwiedzili Źródliska na Łanach w gminie Gościeradów. Była to wycieczka rowerowa. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni ale w dobrych humorach.
   • W środę, 1 czerwca 2022 roku będziemy obchodzić Dzień Dziecka! To święto nie tylko maluchów, ale i także nas dorosłych, którzy w oczach swoich rodziców nadal są małymi dziećmi.
   • 4 maja uczciliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy szóstej wierszem i piosenką przybliżyli nam tak ważną dla nas Polaków rocznicę.
   • Dnia 25 kwietnia 2022 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Annopolu odbył się turniej halowej piłki nożnej o puchar Starosty Kraśnickiego. Turniej był jednym z punktów harmonogramu Dnia Otwartego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu.
   • 25 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Bez Plecaka. Akcja polegała na tym, że zamiast swojego szkolnego plecaka trzeba było wziąć zamiennik, do którego można włożyć książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Uczniowie byli widziani z klatkami dla zwierząt, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, wózkami, legowiskami dla zwierząt, chlebakami, a nawet z oponą... W Dzień Bez Plecaka młodzież mogła więc dać upust swoje f
   • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
   • „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

    Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”
    Tym wierszykiem uczniowie naszej szkoły powitali Panią Wiosnę. Na to spotkanie przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to przedszkolna klasa zaczął mienić się barwnymi pracami dzieci a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i prymulki.
   • 17 marca 2022 odbyło się podsumowanie X edycji Konkursu Plastycznego "BEZPIECZNA ZIMA 2022" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kraśniku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Mai Lachowskiej wyróżnienia. Jest to niemałe osiągnięcie ponieważ zostało złożonych ponad 500 prac i jak informowali organizatorzy wybór tych najlepszych był bardzo trudnym zadaniem.
   • Publiczna Szkoła im. Marii Kołsut w Grabówce w akcji „Pomagamy dzieciom z Ukrainy”.
    W dalszym ciągu zbieramy środki pierwszej pomocy w szczególności (bandaże, plastry, opaski elastyczne, gazy, gaziki, chusty trójkątne itp.).
   • W dniu 25 listopada 2021 roku nasza szkoła włączyła się do lokalnej kampanii pn. Gminny Dzień Przeciwdziałania Przemocy. W każdej klasie przeprowadzono pogadanki o tematyce przeciwdziałania agresji i przemocy i rozdano ulotki informacyjne przekazane przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
   • „Jestem dzieckiem - mam swoje prawa””, pod takim hasłem dnia 23 listopada 2021 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Praw Dziecka.

    W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa – Konwencję Praw Dziecka . Prawa te chronią dzieci oraz wspierają je w prawidłowym rozwoju. Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.
   • W dniu 5 listopada 2021 roku w naszej szkole obchodzono Światowy Dzień Postaci z Bajek. To dobry pretekst, aby powrócić wspomnieniami do swoich ulubionych bajek z dzieciństwa, przypomnieć sobie ich treść oraz doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wszyscy doskonale wiemy, że wartościowe książki, a takimi niewątpliwie są bajki i baśnie, kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantaz
   • Nowa galeria Pamiętamy o Was została dodana do albumu fotograficznego
   • Na wspólnej drodze spotkali się wszyscy czujący potrzebę oddania kolejny raz hołdu wielkiemu człowiekowi - św. Janowi Pawłowi II, który zmienił ludzi i świat. Podczas marszu był czas na modlitwę i aktywny wypoczynek. O bezpieczeństwo na trasie zadbali funkcjonariusze Policji w Annopolu i starsi uczniowie Zespołu Szkół w Annopolu.
   • Nowa galeria 60-lecie szkoły została dodana do albumu fotograficznegoSzkoła Podstawowa im. Marii Kołsut w Grabówce przeżywa Jubileusz 60-lecia szkoły.
   • Dnia 8 października 2021r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie
   • Piękna pogoda sprzyjała śmiałkom, VII klasy naszej szkoły, którzy wybrali się na rajd rowerowy do Źródlisk w Łanach gmina Gościeradów. Uczestnicy – uczniowie i nauczyciele – mieli do pokonania trasę o łącznej długości 35 kilometrów. Trasa prowadziła w większości terenami leśnymi i polnymi. Dzięki temu można było podziwiać przepiękne panoramy okolic gminy Annopol i Gościeradów.
   • Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień już kończy się. Od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

    Dzień Przedszkolaka w naszej szkole upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu. Było wiele niespodzianek i jeszcze więcej radości.
   • Dnia 1 września 2021 r. po raz kolejny rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

    Po mszy świętej odbył się krótki apel w sali gimnastycznej. O godz. 8.00 spotkały się klasy 0 – 8. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów i nauczycieli oraz przedstawiła zasady funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2021/2022.
   • Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, po raz kolejny dołączyliśmy do grona szkół biorących udział w akcji Narodowe Czytanie. Tym razem w ramach 10.,jubileuszowej już edycji Para Prezydencka zaprosiła do lektury dramatu Gabrieli Zapolskiej pt: „Moralność pani Dulskiej”. Jak napisał Pan Prezydent w liście wystosowanym z tej okazji do Polaków : „ To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzk
   • Nowa galeria Spotkanie z panem policjantem została dodana do albumu fotograficznegoSpotkanie z panem policjantem, naszym dzielnicowym.
   • Tradycją szkolnej biblioteki jest przyjęcie do grona czytelników uczniów klas 1. To uroczyste wydarzenie miało miejsce 22.09.2021 roku. A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, otrzymali pomocne dla nich instrukcje i pamiątkowe zakładki do książek. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się z
   • Akcja „Sprzątanie Świata” odbywa się niezmiennie od 28 lat w trzeci weekend września.

    Jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Celem akcji jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, mających na celu podnoszenie stanu świadomości ekologicznej młodych ludzi.
   • Uczniowie klas I – III w dniu 16 września obchodzili w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentów i odwagi.

    W tym dniu dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzyła we własne możliwości. Nauczycielka plastyki przekonała ją, że wystarczy tylko zaufać sobie, podjąć wyzwanie, a można osiągnąć sukces. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali tej inspirującej historii, odpowiadali na pytan
   • 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

    Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole przedszkolaki od samego rana cieszyły się tym dniem! Odbyła się pogadanka po obejrzeniu bajki edukacyjnej pt. "Kropka".
   • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
   • Zespół AMINO
   • 21 i 22 czerwca odbył się w naszej szkole egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową. Podczas niego uczniowie, prezentowali swoje umiejętności w manewrach rowerowych i znajomość wiedzy o zachowaniu na drodze.
   • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022
   • Dyrektor Ewa Mirosław powitała wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców i przedstawiła zasady funkcjonowania szkoły w roku szkolnym 2021/2022.
  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Herb Polski
  • Logowanie

  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Godziny dzwonków

   Poniedziałek 15.04.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Galeria zdjęć

    brak danych