Strona główna

    • „Bezpieczne Wakacje 2026”

      Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Annopol przeprowadziła spotkanie i prelekcje o bezpieczeństwie na zbliżających się wakacjach. Aspirant Ewelina Kuś – dzielnicowa z Posterunku Policji w Annopol, jak każdego roku w okresie przedwakacyjnym spotyka się z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach aby porozmawiać z nimi na temat zagrożeń, do jakich może dojść w trakcie spędzania wolnego czasu w okresie letniego wypoczynku w miejscu zamieszkani
      Czytaj więcej
    • Dzień Dziecka

      Tak świętowaliśmy Dzień Dziecka! 5 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich uczniów przygotowano mnóstwo niezwykłych atrakcji i niespodzianek, które umiliły to radosne święto. Na uczestników czekały uwielbiane przez wszystkich przekąski. Dodatkowo uczniowie mogli uwolnić swoją energię, biorąc udział we wspólnych, pełnych radości zabawach.
      Czytaj więcej
    • Dzień Mamy

      Dnia 28 maja 2026 roku przedszkolaki zaprosiły swoje mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Słowami wierszy, piosenki oraz tańcem dzieci wyraziły swoim mamom jak bardzo je kochają i jak ważną rolę odgrywają w ich życiu. Dzień Mamy to wyjątkowy czas dla dziecka i mamy, to czas pełen wzruszeń, zwłaszcza kiedy widzi się dziecko pierwszy raz w roli aktora, który wyraża nam swoją miłość. Oprócz występów dzieci przygotowały swoim mamom własnoręcznie
      Czytaj więcej
    • XLVll Finał Wojewódzki Turnieju BRD za nami!!!

      20 maja 2026 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie odbył się XLVll Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W rywalizacji wzięło udział aż 40 drużyn z całego województwa lubelskiego, podzielonych na dwie grupy wiekowe.
      Czytaj więcej
    • Obchody Dnia Ziemi.

      Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi. Celem tegorocznych prelekcji było podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów oraz promowanie konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska w naszym otoczeniu. Kluczowym punktem programu była pogadanka dotycząca ekologii oraz zajęcia aktywne. Podczas wykładu poruszono następujące zagadnienia: segregacja odpadów, działania na rzecz środowiska, odpowiednie postwy człowieka wo
      Czytaj więcej
    • Dzień otwartych drzwi w Kraśniku

      Pokazy z fizyki, doświadczenia z chemii, zwiedzanie baz dydaktycznych szkół i wystawy - między innymi takie atrakcje przygotowano w ramach dni otwartych w szkołach ponadpodstawowych w Kraśniku. 18-19.03.2026 zarówno "Górka", czyli Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, "Rej" - Zespół Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja, jak i "Trójka" - Zespół Szkół nr 3 im. Juliusza Słowackiego zaprezentowały swoje oferty edukacyjne.
      Czytaj więcej
    • Skarby mórz i oceanów

      13 marca 2026 roku w naszej szkole gościliśmy prawdziwego pasjonata przyrody. Pan Stanisław Jantura wraz z córką zorganizowali dla nas bardzo ciekawą lekcję przyrody połączoną z niesamowitą wystawą „Skarby mórz i oceanów”.
      Czytaj więcej
    • 48 Gminny OTWP

      Eliminacje szkolne i gminne do 48 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” za nami. Ten trudny turniej nie ma tajemnic przed reprezentantami naszej szkoły:
      Czytaj więcej
    • W dniu 8 stycznia 2026r. naszą szkołę odwiedziła grupa ,,Zaelektryzowani". Prowadzący zaprezentował w niezwykle ciekawy sposób pokaz naukowy, łączący elementy fizyki, chemii oraz przyrody. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele doświadczeń, które w przystępny i widowiskowy sposób przybliżyły zjawiska znane z lekcji.
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      W dniu 12.12.2025 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nauczyciele, wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez UNICEF, przeprowadzili w klasach ciekawe zajęcia przybliżające uczniom Konwencję o prawach dziecka. Dzieci oglądały filmy o prawach dziecka, prezentacje oraz tworzyły prace plastyczne. Dzięki tym działaniom uczniowie w aktywny sposób utrwalili wiadomości na temat praw dziecka, a także zdobyli
      Czytaj więcej
    • Mikołaj

      Dnia 5 grudnia w naszej zerówce pojawił się długo oczekiwany gość święty Mikołaj. Pomimo braku śniegu we wczesnych godzinach rannych przybył do naszej szkoły. Powitaliśmy św. Mikołaja wierszem i piosenką. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie przedszkolaki prezentami. Cieszymy się, że Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.
      Czytaj więcej
    • „ZBIÓRKA DLA BURKA”

      Społeczność naszej szkoły po raz kolejny zaangażowała się w pomoc bezdomnym pieskom przebywającym w schronisku w Rachowie Starym. Celem akcji było przede wszystkim kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Zbieraliśmy: m.in. suchą i mokrą karmę oraz różnego rodzaju „przysmaki” dla piesków. Zbiórka miała również uświ
      Czytaj więcej
    • 11 LISTOPADA

      7 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 107 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczciliśmy ją uroczystą akademią, na którą składał się montaż słowno-muzyczny. Uczniowie klasy V poprzez recytacje wierszy patriotycznych wyrazili hołd wszystkim, którzy walczyli i oddali życie za wolną Polskę.
      Czytaj więcej
    • Warsztaty fotograficzne

      Dnia 30 października w naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne. Dzięki nim dzieciom został przybliżony zawód fotografa. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się, jak wyglądały pierwsze aparaty fotograficzne, w jaki sposób kiedyś wywoływano zdjęcia oraz jak bardzo zmieniła się fotografia na przestrzeni lat. Następnie dzieci miały okazję same spróbować swoich sił w roli fotografów – robiły sobie nawzajem zdjęcia, ucząc się przy tym, jak p
      Czytaj więcej
    • „Rekonstrukto”

      29 października 2025r. byliśmy uczestnikami pokazu historycznego obejmującego zagadnienia z epoki polskiego sarmatyzmu w wykonaniu grupy „Rekonstrukto”.
      Czytaj więcej
    • XVIII Rajd Papieski

      Rocznica wyboru naszego wielkiego rodaka Kardynała Karola Wojtyły na Papieża, jest w szczególny sposób czczona przez uczniów i pracowników Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. My uczniowie szkoły podstawowej w Grabówce korzystają z zaproszenia dołączyliśmy tradycyjnie do tego wydarzenia. Raj został zorganizowany już XVIII raz.
      Czytaj więcej
    • Witaj Jesień

      Uczniowie ze świetlicy szkolnej meldują wykonanie kolejnych zadań z projektu Witaj Jesień. Tym razem sztuka z warzyw - ziemniaczane stempelki
      Czytaj więcej
    • Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w naszej zerówce

      W tym dniu dzieci mają okazję poczuć się wyjątkowo, świętować swoje małe i duże sukcesy, a także integrować się w gronie rówieśników. Dzień Przedszkolaka został ustanowiony, by popularyzować edukację przedszkolną oraz podkreślić jej znaczenie dla rozwoju najmłodszych.
      Czytaj więcej
    • NARODOWE CZYTANIE

      W pierwszych dniach września nasza szkoła, zgodnie z coroczną tradycją, uczestniczyła w akcji Narodowego Czytania, organizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach tegorocznej, 14. edycji wydarzenia, lekturą wiodącą była poezja Jana Kochanowskiego, uznawanego za jednego z filarów literatury polskiej.
      Czytaj więcej
    • Międzynarodowy Dzień Kropki

      15 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki Święto kreatywności i talentów, które każdy z nas posiada. Dzieci poznały historię święta, oglądały bajkę edukacyjną , klasyfikowały i liczyły kropki, słuchały wierszyka, wykonywały pracę plastyczną oraz brały udział w zabawach ruchowych. Było radośnie i kreatywnie.
      Czytaj więcej
    • Bezpieczny wypoczynek wakacyjny

      Bezpieczny wypoczynek wakacyjny wymaga odpowiedniego przygotowania i świadomości zagrożeń. Należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Ważne jest, aby informować bliskich o planach, dbać o higienę i bezpieczeństwo nad wodą, a także unikać nieznajomych i niebezpiecznych sytuacji.
      Czytaj więcej
    • "Mamusiu, kiedyś cud się stał...” takie hasło towarzyszyło uroczystym obchodom Dnia Matki w naszym oddziale przedszkolnym. Dla Mam naszych przedszkolaków był to dzień wyjątkowy, pełny radości ale także wzruszeń. Dzieci przygotowały zabawną inscenizację, złożyły życzenia i wręczyły laurki . Ciepłe słowa wszystkim obecnym przekazała również Pani Dyrektor Ewa Mirosław. Zakończeniem uroczystości był wspólny słodki poczęstunek.
      Czytaj więcej
    • BRD - Turniej powiatowy

      Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im Marii Kołsut w Grabówce zajęli II (Grupa Starsza) i III (Grupa Młodsza) miejsce w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym, który odbył się w dniach
      Czytaj więcej
    • Światowy Dzień Wody

      W dniu 24 marca obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Wody. Ma on na celu zwrócić uwagę ludzi na zmniejszające się zasoby wody pitnej na świecie, i co za tym idzie, konieczność dbania o nie. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o sposobach oszczędzania wody. Filmy podkreślały, że woda to zdrowie i życie. Dzieci poznały właściwości wody, jej znaczenie, obieg wody w przyrodzie, zanieczyszczenie wody, występowanie wody w przyrodzie.
      Czytaj więcej
    • Gminny Turniej Piłki Nożnej klas VI i młodszych

      28 marca 2025r w Szkole Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu rozegrany został Gminny Turniej Piłki Nożnej klas VI i młodszych. W zawodach uczestniczyły szkoły z Annopola, Dąbrowy, Grabówki i Janiszowa. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym.
      Czytaj więcej
    • Pierwszy Dzień Wiosny

      21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny! Pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy następną porę roku – WIOSNĘ. Dziś w naszej szkole odbyła się akademia z okazji pierwszego dnia wiosny, przygotowana przez uczniów klas 2 i 5. Wszyscy zgromadziliśmy się, by wspólnie powitać tę długo wyczekiwaną porę roku.
      Czytaj więcej
    • Zabawa karnawałowa

      Tuż przed feriami, 13 lutego, odbyła się zabawa karnawałowa zorganizowana przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. Sala gimnastyczna, barwnie udekorowana, przeobraziła się w tym dniu w salę balową. Przez cztery godziny bawili się uczniowie z klas I – VIII, tańczyli w rytm muzyki dyskotekowej. Uczestnicy zabawy, jak zwykle, mogli liczyć na rodziców, którzy w przygotowali poczęstunek.
      Czytaj więcej
    • Dzień Babci i Dziadka to czas pełen uśmiechu, radości i dumy. Z tej okazji 30 stycznia 2025 roku w naszej szkole każda z klas 1-3 przygotowała swój program artystyczny, były piękne wierszyki, piosenki i tańce. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Oczywiście nie zabrakło też własnoręcznie zrobionych upominków, które dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom.
      Czytaj więcej
    • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

      W dniu 11.12.2024 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję "Świeć przykładem! Noś odblaski! Akcja miała na celu promować ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypominać o obowiązku noszenia odblasków. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali opaski odblaskowe.
      Czytaj więcej
    • Mikołajki i ubieranie choinki

      Choinka w Szkole Podstawowej w Grabówce już ubrana, prezenty spakowane, a zapach świątecznych pierników unosi się po szkolnym korytarzu. Jednym słowem Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Tymczasem w dniu Świętego Mikołaja „kto przebrany-niepytany”. Patrząc na ubranych na czerwono uczniów naszej szkoły, z przyjemnością stwierdzamy, że był to miły dzień bez odpytywania czy kartkówek.
      Czytaj więcej
    • Spotkanie z ciekawą osobą.

      Nasi uczniowie brali dziś udział w zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Annopolu - Filia w Grabówce, spotkaniu z panią Urszulą Młynarczykowską, która przybliżyła kulturę koreańską. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na koniec była degustacja azjatyckich słodyczy.
      Czytaj więcej
    • Rajd Papieski 2024

      Klasy VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Grabówce pod opieką katechety ks. Proboszcza Marcina Roli, p. Iwony Siwek, p. Anny Strąk, pani Wioletty Słabek udały się 16 października 2024 na coroczny Pieszy Rajd Papieski organizowany przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu.
      Czytaj więcej
    • Sprzątanie grobów żołnierskich przed Świętem Zmarłych

      W trosce o miejsca pamięci uczniowie wraz z opiekunem dnia 8 października wzięli udział w corocznej akcji sprzątania obiektów historycznych. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem w pracę, uprzątnęli gałęzie i jesienne liście. Usunęli stare doniczki z kwiatami, wypalone znicze, chcąc uczcić pamięć zmarłych.
      Czytaj więcej
    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

      Dnia 01.10.2024 r w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.
      Czytaj więcej
    • Wycieczka do Parku Trampolin - "Mania Skakania" - Lublin

      3 października 2024r. klasa V wraz z opiekunami wybrała się do Mani Skakania – Parku Trampolin w Lublinie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, rozwijanie zainteresowania sportem, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej, a co najważniejsze integracja zespołu klasowego oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
      Czytaj więcej
    • "Narodowe Czytanie"

      Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie. W tym roku za wskazaniem Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej cała Polska czytała „Kordiana” Juliusza Słowackiego, jest to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury romantycznej.
      Czytaj więcej
    • Szybko, sprawnie, bezpiecznie

      26.09.2024 r. o godz. 9.00 w naszej szkole rozbrzmiały trzy dzwonki, trwające około minuty każdy. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły. Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwali szkolny koordynator ewakuacji p. St. Wojewoda i specjalista do spraw BHP p. O. Mlak.
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Zabawa karnawałowa

            7 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, tradycyjnie kończąca pierwsze półrocze nauki. Uczniowie bawili się na niej wraz ze swoimi nauczycielami, rodzicami i rówieśnikami. Na zabawie obecni byli również zaproszeni goście.

            Zabawę karnawałową przygotowała Rada Rodziców we współpracy z nauczycielami i uczniami szkoły. Pięknie udekorowana sala była sceną tańców, zabaw i swawoli uczestników tej lubianej i wyczekiwanej imprezy.

          • Wigilia w szkole

            Wigilia to szczególny dzień. Czas spokoju, jedności i pojednania. Wspólna uroczystość integruje uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców. Tworzy jedną wielką rodzinę.

            Dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie, pracownicy obsługi, rodzice i zaproszeni goście złożyli sobie życzenia i połamali się opłatkiem.

          • Betlejemskie Światło Pokoju

            Betlejemskie Światło Pokoju dotarło w niedzielę do Kielc, Sandomierza a dzięki zaszym harcerzom i do Grabówki. Harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabówce pod opieką pani dyrektor Ewy Mirosław biorą już kolejny raz udział tym niecodziennym wydarzeniu.

            W stolicy świętokrzyskiego regionu harcerze przekazali je podczas mszy świętej, która wieczorem odbyła się w katedrze. Tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju w Polsce trwa już prawie trzy dekady. Zgodnie z tradycją polscy harcerze odebrali Betlejemskie Światło Pokoju w Zakopanem od skautów ze Słowacji.

          • BOŻONARODZENIOWA PACZKA DLA BOHATERA

            Dnia 10.12.2019r. w szkole odbył się charytatywny kiermasz ciasta zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszystkie wypieki przyniesione na kiermasz przygotowali uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Dochód ze sprzedaży ciast został przekazany na paczki bożonarodzeniowe dla żołnierzy, którzy walczyli na wszystkich frontach II wojny światowej. Wszystkie ciasta zostały sprzedane, za co należą się wielkie i gorące podziękowania wszystkim uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Mam nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych.

          • Zbiórka dla Burka

            Jak co roku w naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla psów z  przytuliska w Rachowie Starym ". W tegorocznej zbiórce zebranych zostało kilkadziesiąt kilogramów karmy . Z zebranej ilości zwierzaki ze schroniska na pewno będą miały świąteczną ucztę. I o to chodzi - by być WIELKIM i pomagać MAŁYM.

          • NOC Z JAPOŃSKĄ KUCHNIĄ

            "Kuchnia japońska jest lekka, w zasadzie pozbawiona tłuszczu i świeża. Japończycy przykładają również wielką wagę do prostoty i walorów zdrowotnych spożywanych potraw. Podstawą dziennego, japońskiego menu są dania z ryżu i zupa. Miskę z ryżem stawia się po lewej stronie talerza, bulion po prawej. Japończycy używają do jedzenia pałeczek, natomiast zupę wypijają z miseczki. Bardzo ważny jest również sposób podania."

        • Szkolna zabawa andrzejkowa
          • Szkolna zabawa andrzejkowa

            27 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa.

            Uczniowie klas 0 - VIII przeżyli radosny czas, pełen magii, wróżb i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Z każdą minutą zabawa stawała się coraz wspanialsza a jej uczestnikom nie brakowało sił, by wspólnie bawić się kultywując szkolną tradycję.

        • Światowy Dzień Pluszowego Misia
          • Światowy Dzień Pluszowego Misia

            25 listopada w naszej szkole królował pluszowy miś. Dzieci z klas 0-III w uroczysty sposób świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia, każde dziecko przyniosło do szkoły swojego najmilszego misia. Dzieci wykonały różnymi technikami plastycznym misie, które następnie zostały umieszczone we wspólnej Galerii Prac. W zerówce to święto obchodzone jest bardzo szczególnie. W tym roku przedszkolaki bawiły się przy misiowych przebojach, oglądały prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek oraz odgadywały misiowe zagadki. Wiele radości dostarczyły zabawy swoimi pluszakami z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Zajęcia zakończone zostały słodkim smakołykiem.

        • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            30 lat temu – 20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uchwaliło najważniejszy dokument określający prawa dziecka – Konwencję o Prawach Dziecka.

            W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole została przeprowadzona akcja edukacyjna na temat znajomości i przestrzegania Praw Dziecka. Uczniom zostały przypomniane ich prawa w formie pogadanek, prezentacji i filmu. Młodsze klasy uczestniczyły w happeningu z niebieskimi balonami i transparentami. Odbył się także konkurs na plakat o prawach dziecka.

          • Stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, sportowe i naukowe.

            15 listopada, podczas obchodzonego rokrocznie cyklu „Śladami Edwarda Stachury”, Burmistrz Annopola Mirosław Gazda wręczył uczniom stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne, sportowe i naukowe. Nasi uczniowie: Klimek Natalia, Religa Kamil, Religa Daniel, Wiesiołek Igor, Rzęsa Damian także zostali nagrodzeni. Jesteśmy dumni z ich osiągnięć.Gratulujemy!!!

        • Akademia - 11 listopada
          • Akademia - 11 listopada

            Uroczysty charakter miała akademia z Okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ze sceny dobiegały nuty patriotycznych, narodowych i regionalnych pieśni, Recytowano wiersze i przedstawiano scenki historyczne, Wystąpili uczniowie z klasy siódmej i ósmej.

            Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn państwowy.

          • Praktyczne ćwiczenia ewakuacji z budynku szkoły

            W trosce o bezpieczeństwo dzieci w dniu 08.11.2019r.o godz.11.00 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji z budynku szkoły. Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności i właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej paniki. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci bardzo sprawnie, bezpiecznie i szybko opuściły budynek. Po przeprowadzonej ewakuacji strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku ocenił akcję i jeszcze raz przypomniał dzieciom o zasadach bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.

          • Godzina 11.11

            Dziś tj.08 listopada 2019r. o symbolicznej godzinie 11.11 włączyliśmy się w akcję "Szkoła do Hymnu" i odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy.

          • Yerba i Baron

            Dnia 4.11.2019r. Pani Zosia wraz z Yerbą oraz Baronem poprowadziła warsztaty w naszej szkole. Pokazała dzieciom jak bezpiecznie i prawidłowo witać się z psami, jakie sygnały do nas wysyłają i „co mówią” swoją mową ciała oraz dlaczego spacery w życiu psów są tak ważne. Przy okazji zobaczyliśmy kilka sztuczek i trening posłuszeństwa.Dziękujemy za ciekawe spotkanie

          • Lekcja historii

            Dnia 5.11.2019r. w naszej szkole mieliśmy niezwykła lekcje historii. Dzięki życzliwości druha Zbigniewa gościliśmy w naszych progach Pana Zbigniewa Paszkiewicza - człowieka, który przeżył zesłanie na Sybir, poprzez własne przeżycia przybliżył uczniom znaczenie słowa Wolność i Ojczyzna. Opowieści Pana Paszkiewicza, jego wielki patriotyzm i umiłowanie Ojczyzny wywarły na uczniach niezapomniane wrażenia. Serdecznie dziękujemy.

        • Pamiętamy!!!
          • Pamiętamy!!!

            W ramach programu „Szkoła pamięta” harcerze i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce, wraz z wychowawcami, sprzątali groby zasłużonych nauczycieli i miejsca Pamięci Narodowej.

        • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki
          • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

            PASOWANIE NA CZYTELNIKA

            Dnia 29 października 2019r. w bibliotece szkolnej, odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

        • "Środowisko ponad wszystko"
          • "Środowisko ponad wszystko"

            22 października, w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie Il etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej "Środowisko ponad wszystko". Nasza szkoła w Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Każdy Chwat Sprząta Świat " otrzymała wyróżnienie.

        • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
          • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

            22 października gościliśmy w naszej szkole Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne zaciekawiły uczestników spotkania z zespołem Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.Dziękujemy im za przekazaną wiedzę.

        • Na pielgrzymim szlaku razem z Janem Pawłem II
          • Na pielgrzymim szlaku razem z Janem Pawłem II

            Dnia 16 października 2019r. społeczność naszej szkoły po raz kolejny wyruszyła na Rajd papieski zorganizowany przez Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Annopolu. W ten sposób uczciliśmy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki była Msza Święta na Polu Zjawienia w Księżomierzy, w czasie której ofiarowaliśmy Bogu swoje intencje. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i smaczny poczęstunek.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
      • EduPage
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Kalendarz

      • brak danych
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Nasze media społecznościowe

    • liczba odwiedzin: 501907
    • Librus Synergia
      • OFFICE 365

      • Odnośnik: http://office.com