• Szkoła pamięta!!!
     • Szkoła pamięta!!!

     • #Szkoła Pamięta to kontynuacja inicjatywy MEN, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem w środowisku szkolnym. Uczniowie naszej szkoły ze swoimi opiekunami odwiedzili miejsca pamięci, porządkowali groby, zapalili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej wspólnoty. 

      #Szkoła Pamięta celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

      Źródło zamieszczonych powyżej informacji:

      https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-pamieta--zapraszamy-do-udzialu-w-kolejnej-edycji-akcji-men

      W nawiązaniu do idei akcji #Szkoła Pamięta oraz z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych uczniowie z klasy 3 i 6 oraz nauczyciele zapalili znicze przy tablicy patrona szkoły przed gmachem naszej szkoły. Oddali w ten sposób cześć pedagogom zamordowanym i poległym podczas II wojny światowej jak również pracującym w naszej szkole. Dodatkowo dzieci podczas zajęć świetlicowych wykonały prace plastyczne nawiązujące do tradycji Dnia Wszystkich Świętych.

    • SPOTKANIE AUTORSKIE
     • SPOTKANIE AUTORSKIE

     •     W dniu 21.10.2022 roku uczniowie klasy III wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszka Frączek, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Dzieci były zachwycone, kiedy autorka z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Uwielbia zwierzęta co przejawia się w jej twórczości. Pisarka opowiadała jak  powstają  książki oraz skąd czerpie inspiracje do ich pisania. Po ciekawym spotkaniu Pani Agnieszka  z chęcią rozdawała autografy – nowe  książki można było kupić na miejscu.

      Małgorzata Mysłowska

       

    • "Mój Kosmos"
     • "Mój Kosmos"

     • Dnia 19.10.2022r. do naszej szkoły zawitało mobilne planetarium "Mój Kosmos". Jest to nowoczesna forma edukacji pozwalająca na przeniesienie się w odległe galaktyki. Uczniowie przy pomocy innowacyjnego sprzętu wybrali się wina krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny. Seans dostarczył niezapomnianych przeżyć , pozwolił rozbudzić zainteresowania, poszerzył horyzonty wyobraźni.

    • Wydruki 3D
     • Wydruki 3D

     • W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” odbyły się zajęcia dla uczniów kl. IV, VI  i VIII dotyczące obsługi i użytkowania drukarki 3D.

    • Pieszy Rajd Papieski 2022
     • Pieszy Rajd Papieski 2022

     • 19 października 2022 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce wzięli udział w Pieszym Rajdzie organizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. Dla naszej szkoły to już niemal tradycja. W ten sposób włączamy się w cykl obchodów Dnia Papieskiego i oddajemy cześć wielkiemu Polakowi.

      Celem rajdu jest podtrzymywanie pamięci o patronie Zespołu Szkół w Annopolu, Św. Janie Pawle II, który znany był ze swego zamiłowania do natury i aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody.

      Uczniowie z klas VI i VIII Szkoły Podstawowej w Grabówce pod opieką pani Wiolety Słabek i pana Stanisława Wojewody udali się na trasę przemarszu o godzinie 11.00 spod budynku szkoły w Grabówce. 

      Do pokonania mieli trasę o długości ponad 4 km.

      Na Polu Zjawienia w Księżomierzu uczestniczyli w uroczystej mszy świętej, której przewodził Proboszcz naszej parafii ks. Adam Pudło. Kazanie wygłosił  Proboszcz Parafii Narodzenia NMP w Księżomierzu jednocześnie kustosz sanktuarium. Przedstawił zebranym historię Pola Zjawienia „…według tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie, przeszło 400 lat temu za wsią na polu przy drodze do Annopola, zauważono płaczącą Matkę Bożą. Maryja nie była ubrana w piękne szaty, ale w strój zwykłej chłopki. Siedziała na przydrożnym kamieniu i płakała. Wywołało to ogromne poruszenie wśród ludzi. Na miejsce objawień zaczęły przybywać tłumy…”

      Oprawę modlitewną i muzyczną rajdu zapewnili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu z katechetami. Na zakończenie wspólnie odśpiewano Barkę - ukochaną pieśń Świętego Jana Pawła II.

      Rajd przysporzył uczestnikom wielu wrażeń.

      Wszyscy wrócili zmęczeni, ale radośni ze wspólnego wędrowania.

      Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny rajd.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci-

      stara się zobaczyć ich dusze”

                                                                 Barbara Cage

      W dniu 12.10.2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor , która powitała wszystkich pracowników, uczniów i rodziców. Następnie przekazała głos uczniom, którzy słowem i piosenką uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.

               Wspomniano także o naszej Patronce – Marii Kołsut , która miała duży wkład w istnienie naszej szkoły.

                                                                                  Małgorzata Mysłowska

    • W dniu 28 października 2022 roku
     • W dniu 28 października 2022 roku

     • Fundacja Ronalda McDonalda oraz Burmistrz Annopola Pan Mirosław Gazda zapraszają na profilaktyczne bezpłatne badania USG dzieci w wieku od 9 m-cy do 6 lat.

      Badania są bezbolesne i bezpieczne. Czas potrzebny na badanie to około 15–18 minut. 

      Po zakończeniu badań Rodzice otrzymują wynik oraz w razie konieczności porady lekarskie.

      ZAPISY

      Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

      zapisy prowadzone będą w dniach 24 - 25 października w godzinach 8.00 - 15.00

      tel. do zapisu: 158613063 wew. 222

      Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

       

      MIEJSCE BADAŃ

      Lekarz będzie przyjmował w ambulansie fundacji.

      Plac przy Przedszkolu w Annopolu, ul. Leśna 2

    • Dzień Gier Planszowych
     • Dzień Gier Planszowych

     • W 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Gier Planszowych. W tym roku również nasza szkoła postanowiła włączyć się do tej akcji i 10.10. o godzinie 10.10 uczniowie rozpoczęli rozgrywki w różnorodne gry planszowe. Uczniom bardzo podobał się tak spędzony czas, który był nie tylko zabawą, ale także nauką. Gry to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu w miłym towarzystwie i wzmacnianie więzi między ludźmi. Gry planszowe uczą pracy zespołowej i cierpliwości i wyciągają ludzi ze świata cyfrowego.
      Sami zobaczcie jak świetnie spędziliśmy ten czas

      .
                              Małgorzata Mysłowska
       

    • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniu 7 października 2022 obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających umiejętności sprawnego mnożenia i dzielenia. Tego dnia najlepsi matematycy mogli zdobyć tytuł eksperta tabliczki mnożenia oraz uzyskać specjalny certyfikat. Rozwiązywane były różnego rodzaju zagadki, łamigłówki i zadania pozwalające w ciekawy sposób uczyć matematycznego myślenia.

     • Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Od 2021 r. działa całodobowo darmowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 121 212 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

      Przy telefonie i czacie dyżurują także specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim, zaś w poniedziałki w godzinach od 18.00 do 20.00 dyżuruje prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców.

      Wszystkich uczniów i ich rodziców informujemy o możliwości uzyskania wsparcia poprzez kontakt z Dziecięcym Telefonem Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, jak również poprzez bezpieczny czat internetowy.

      Więcej informacji na stronie: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/).

    • Europejski Dzień Języków Obcych
     • Europejski Dzień Języków Obcych

     • Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

      W związku z tym w naszej szkole przygotowaliśmy kilka aktywności, w których zachęcaliśmy społeczność szkolną do nauki języków obcych. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie przygotowali plakaty z hasłami propagującymi poznawanie nowych słów.

      Oprócz tego zadaniem każdego ucznia było wycięcie piór z zapisanymi słówkami pochodzącymi z różnych języków. W efekcie tak przygotowane pióra stworzyły zbiorową pracę w postaci skrzydeł. Przesłanie ukryte we wspólnie przygotowanej makiecie nawiązuje do hasła tegorocznej akcji "Języki uskrzydlają".

      Dzieci z oddziału przedszkolnego również stworzyły swój plakat przedstawiający magiczne skrzydła. Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w proponowanych zajęciach i otrzymali pamiątkowe piórka oraz z uśmiechem na ustach pozowali do okolicznościowych zdjęć.

      M. Rzepka-Majewska

    • PROJEKT EDUKACYJNY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ „MYSIA W EUROPIE”
     • PROJEKT EDUKACYJNY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ „MYSIA W EUROPIE”

     •  Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w 2022/2023 roku biorą udział w projekcie edukacyjnym „Mysia w Europie". Projekt ma na celu przybliżyć dziedzictwo cywilizacyjne Europy i wartość zabytkową niektórych obiektów oraz promować wartości europejskie.

      Nasi uczniowie najpierw poznali postać myszki i wykonały jej portret. Podróż po Europie zaczęli od zwiedzania ciekawych miejsc w Polsce. Poznali zabytki Warszawy, Krakowa i Gdańska, kolorowali, oglądali albumy, poznawali mapę Polski i wysłuchali legend warszawskich i krakowskich.

      Następnym przystankiem w podróży będzie Hiszpania.

      Małgorzata Mysłowska

    • DZIEŃ CHŁOPAKA 2022
     • DZIEŃ CHŁOPAKA 2022

     • Dnia 30 września 2022 r jak co roku świętowaliśmy Dzień Chłopaka, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy  chłopcy otrzymali od dziewcząt z Samorządu drobne słodkości, okraszone spora dawką życzeń. Dodatkową atrakcją była fotobudka, gdzie każda klasa mogła wykonać pamiątkowe zdjęcia.

    • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE
     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA W BIBLIOTECE

     • W dniu 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej i publicznej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów  klasy pierwszej.

      A wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Następnie uczniowie wysłuchali bajek czytanych przez panie bibliotekarki .

      Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Spotkanie z biblioteką  to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.