Wielkanoc 2022
CIASTECZKOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY „PROMYCZEK DOBROCI”
W dniach 04 i 05.04.2022 w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz domowych wypieków. Słodkości w postaci ciast, rogalików, babeczek i ciasteczek zostały przygotowane przez rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Przekąski cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli. Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przekazany na potrzeby Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.
Wszystkim wspierającym naszą akcję a przede wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy.
Powiatowy konkurs plastyczny ,,EKO Pisanka Wielkanocna''
Starostwo powiatowe w Kraśniku zaprasza na konkurs "EKO pisanka wielkanocna"
Konkurs,, Eko Pisanka Wielkanocna" skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich.
Konkurs ma na celu wtórne wykorzystanie odpadów do stworzenia małych dzieł artystycznych w postaci pisanek. Wszyscy uczestnicy konkursu będą musieli wykonać prace z ekologicznych materiałów.
Regulamin konkursu ekologicznego
„EKO - Pisanka Wielkanocna"
dla polskich służb mundurowych i wolontariuszy /fragm./
§ 1
Organizatorem konkursu jest Starosta Powiatu Kraśnickiego.
Cele konkursu:- wtórne wykorzystanie odpadów jako tworzywa artystycznego w plastyce;
- rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej;
- zwiększenie świadomości ekologicznej;
- rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży na otoczenie;
- zwiększanie zdolności manualnych wśród dzieci i młodzieży;
- propagowanie idei życia proekologicznego.§ 2
Uczestnictwo w konkursie
1. Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie Powiatu Kraśnickiego.
2. Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci i uczniowie w pięciu kategoriach.
I. Kategoria: przedszkola
II. Kategoria: szkoły podstawowe klasy I-III
III. Kategoria: szkoły ponadpodstawowe IV-VI
IV. Kategoria: szkoły podstawowe klasy VII-VIII
V. Kategoria: szkoły ponadpodstawowe
§ 3
Przedmiot Konkursu i zasady uczestnictwa w Konkursie
1. Uczestnicy konkursu wykonują samodzielnie pisanki.
2. Pisanka może być dowolnych rozmiarów.3. Każdy uczestnik wykonuje jedną pisankę.
4. Pisanki mogą być:
- drapane, malowane,
- szyte (z resztek materiałów),
- wyklejane (ze starych gazet, resztek włóczki, ziaren, kasz, przypraw, traw, liści itp.)
- pieczone (z ciasta i masy solnej).
Ważne aby materiały „ekologiczne” stanowiły zdecydowaną większość pisanki.
Nie stosujemy naklejek, cekinów, sztucznych i gotowych ozdób.
5. Przyjmujemy prace indywidualne.
6. Nadesłanie pisanki jest równoznaczne z nieodpłatnym przeniesieniem wszelkich praw autorskich na Organizatora.
Termin składania prac mija 12 kwietnia. Wszelkie informacje dotyczące konkursu można uzyskać u wychowawców grup.
Zapraszamy do wzięcia udziału.
Regulamin konkursu oraz inne dokumenty znajdują się z załącznikach
WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU BRD
W dniu 28 marca br. odbył się Szkolny Konkurs o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży szkolnej świadomości bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i kierującego pojazdem, kształtowanie postaw zgodnych z kryteriami kultury ruchu drogowego oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg.
22Wyniki Szkolnego Konkursu BRD i kwalifikacje do turnieju gminnego uzyskali:
GRURA I (klasy IV, V, VI) - rok 2010 i młodsi
Klaudia Kramel, Weronika Rozmus, Antoni Kwiatkowski, Michał Zarzycki.
GRUPA II - (klasy VII i VIII)
Maria Baran, Daria Kwiatkowska, Michał Szustakowski, Dawid Kasperek.
DZIEŃ BEZ PLECAKA
25 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Bez Plecaka. Akcja polegała na tym, że zamiast swojego szkolnego plecaka trzeba było wziąć zamiennik, do którego można włożyć książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Uczniowie byli widziani z klatkami dla zwierząt, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, wózkami, legowiskami dla zwierząt, chlebakami, a nawet z oponą... W Dzień Bez Plecaka młodzież mogła więc dać upust swoje fantazji. Ich pomysły były rzeczywiście zaskakujące, a niektóre wręcz szalone.
Wszystkim tym, którzy wzięli udział – dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obejrzeli film edukacyjny pt. „Szanuj wodę ratuj przyrodę”, dotyczący roli wody w naszym życiu oraz sposobów jej oszczędzania. Wykonali także prace plastyczne promujące oszczędzanie wody. Obchody Światowego Dnia Wody uświadomił uczniom, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu.
Małgorzata Mysłowska
Pierwszy Dzień Wiosny
„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!
Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”
13Tym wierszykiem uczniowie naszej szkoły powitali Panią Wiosnę. Na to spotkanie przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to przedszkolna klasa zaczął mienić się barwnymi pracami dzieci a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i prymulki.
Wiosna to czas, kiedy
wszystko budzi się do życia,
świat z dnia na dzień staje się kolorowy.
21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.
Przedszkolaki i uczniowie klas I-III ubrani na zielono pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Uczniowie otrzymali specjalny list od samej Pani Wiosny! List zawierał instrukcję, która pomagała dzieciom odszukać lokalizację kopert ukrytych na terenie szkoły. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem szukały kopert z zadaniami, aby dotrzeć na wyznaczone miejsce, dzielnie stawiały czoła wyzwaniom, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania, jakie dawała im Wiosna w kolejnych listach, aż w końcu znalazły się na placu zabaw gdzie odszukały niespodziankę. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny
2
"BEZPIECZNA ZIMA 2022"
17 marca 2022 odbyło się podsumowanie X edycji Konkursu Plastycznego "BEZPIECZNA ZIMA 2022" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kraśniku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Mai Lachowskiej wyróżnienia. Jest to niemałe osiągnięcie ponieważ zostało złożonych ponad 500 prac i jak informowali organizatorzy wybór tych najlepszych był bardzo trudnym zadaniem.
Zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców.
W szkole im. Marii Kołsut w Grabówce akcja, zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców.
13W dalszym ciągu zbieramy środki pierwszej pomocy w szczególności (bandaże, plastry, opaski elastyczne, gazy, gaziki, chusty trójkątne itp.).
Środki higieny osobistej (pasty do zębów, szczoteczki do zębów, pieluchy jednorazowe dla dzieci i dorosłych, chusteczki nawilżające, wkładki higieniczne, ręczniki papierowe, maszynki do golenie itp.)
Przy wejściu do szkoły w każdy czwartek są umieszczone kartony z przeznaczeniem na naszą zbiórkę.
Będziemy bardzo wdzięczni za zaangażowanie się w akcję i okazanie serca Potrzebującym.
Akcję koordynują: Samorząd Uczniowski i Drużyna Harcerska.
Oczywiście bez okazji też warto pamiętać o kwiatach.
Ponieważ kobiety są niezwykle istotne i ważne dla wszystkich, To właśnie Wam należą się wszystkie kwiaty świata. Jesteście wspaniałymi matkami, żonami, babciami i koleżankami. Dlatego Wasze święto powinno być każdego dnia.
Kwiaty, kwiaty, kwiaty.
Nie ma lepszego prezentu jak one. Dzięki nim możemy okazywać uczucia i świętować miłość, szczęście, narodziny, imieniny, urodziny, dzień matki, DZIEŃ KOBIET i wiele innych okazji. To właśnie dzięki kwiatom możemy wyrazić nasze wszystkie uczucia.
Serdeczne życzenia
Oczywiście nie tylko z okazji 8 marca Dnia Kobiet, ale i każdego dnia życzymy każdej Pani wszystkiego najlepszego. Spełnienia marzeń. Kwiatów każdego dnia, które wniosą w wasze życie świeżość i kolory. Dróg życiowych usłanych samymi różami.
Wideokonferencja dla Rodziców
Szanowni Rodzice.
W odpowiedzi na sygnalizowane potrzeby, Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".
Przewidziano wystąpienia:
- "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?" - z p. Anna Radziwiłko - psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać;
- "Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?" - p. dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji - specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.
Link do wideokonferencji:
KOMUNIKAT
Stopień alarmowy BRAVO na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego
Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy (BRAVO) na obszarze województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Stopień alarmowy BRAVO obowiązuje od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Nadal, do 4 marca 2022 r. obowiązuje również trzeci stopień alarmowy CRP, tj. dotyczący cyberprzestrzeni (CHARLIE–CRP).
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP
Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.
Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.
Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP.
W stopniu alarmowym BRAVO należy do nich między innymi:
- prowadzenie przez Policję, Straż Graniczną lub Żandarmerię Wojskową wzmożonej kontroli dużych skupisk ludzkich;
- prowadzenie wzmożonej kontroli obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów potencjalnie mogących stać się celem ataków terrorystycznych;
- zapewnienie dostępności w trybie alarmowym członków personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdania o charakterze terrorystycznym;
- ostrzeżenie personelu o możliwych zagrożeniach;
- obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych przez umundurowanych funkcjonariuszy lub żołnierzy bezpośrednio realizujących zadania związane z zabezpieczeniem miejsc i obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
- dodatkowe kontrole pojazdów, osób oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych;
- wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej oraz ważnych obiektów publicznych;
- wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.
Drugi stopień alarmowy BRAVO będzie obowiązywał tylko na terenie województwa lubelskiego oraz podkarpackiego.
WAŻNE!!!
Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.
Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli.
Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112.
Solidarni z Ukrainą
Szanowni Państwo!
W duchu solidarności z Ukrainą - ukraińskimi Dziećmi i ich Rodzinami, zapraszamy do przyłączenia się do ogłoszonej przez Burmistrza Annopola zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców.
Organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy (żywnościowych z datą długoterminową, odzieży, środków higienicznych itp. - lista znajduje się poniżej).
Chętnych do niesienia pomocy prosimy o przynoszenie potrzebnych produktów w każdy czwartek /do odwołania/ i składanie w wyznaczonym miejscu.
Pamiętajmy, że dobro wraca.
Lista potrzebnych produktów:
ODZIEŻ I OKRYCIE
- Koce zwykłe i termiczne
- Śpiwory
- Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
- Materace
- Płaszcze przeciwdeszczowe
- Kołdry, poduszki oraz pościel (nowa)
ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI
- Płyny do kąpieli / pod prysznic / mydło
- Dezodoranty
- Pasta do zębów
- Szczoteczki do zębów
- Bielizna damska, męska, dziecięca
- Podpaski
- Pieluchy dziecięce
- Pieluchy dla dorosłych
- Papier toaletowy i ręczniki papierowe
- Ręczniki (w tym z mikrofibry)
- Worki na śmieci
- Środki dezynfekujące
- Maski filtrujące lub jednorazowe
ŻYWNOŚĆ
- Woda
- Żywność do szybkiego przygotowania (instant)
- Batony (w tym energetyczne)
- Bakalie, orzechy
- Konserwy
- Makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
- Narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)
INNE
- Zapałki
- Baterie, powerbanki
- Oświetlenie, w tym latarki
- Świece
- Zestawy pierwszej pomocy
JUŻ DZIŚ Z GŁĘBI SERCA DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA WSZELAKĄ POMOC, ZROZUMIENIE I WSPARCIE ZBIÓRKI…
Spotkanie z rodzicami
Drodzy rodzice
3 marca 2022r.
w czwartek zapraszamy na spotkanie semestralne.Godzina 1500 klasa 0, I, III
Godzina 1520 klasa II
Godzina 1530 klasa IV
Godzina 1600 klasa VI
Godzina 1615 klasa VII
Godzina 1630 klasa VIII
REGULAMIN
REKRUTACJI UCZNIÓW DO KLASY PIERWSZEJ I ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce
Podstawy prawne
Zasady przyjęć do klas I i oddziału przedszkolnego w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym Gmina Annopol zostały przygotowane w oparciu o zapisy:
- ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.), oraz Zarządzenia Nr 8/2020 Burmistrza Annopola z 28.01.2020r.w sprawie ustalenia terminów a także składania dokumentów do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych w szkołach podstawowych na terenie Gminy Annopol na rok szkolny 2020/2021r.
Informacje ogólne
- Do klas I przyjmowane są:
-
- dzieci 7 letnie (urodzone w roku 2015) – objęte obowiązkiem szkolnym,
- dzieci 6 letnie (urodzone w roku 2016) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
- Dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 realizują obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej wskazanej im przez
organ prowadzący oraz dzieci, dla których dana szkoła jest szkołą obwodową, na wniosek rodziców (zgłoszenie, w przypadku dzieci obwodowych) są przyjmowane do klasy I tej szkoły bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego. Wniosek (zgłoszenie), o którym mowa powyżej, składa się do dyrektora szkoły w terminie od 1 marca 2022 r. do 17 marca 2022r
Dowozy od 28.02.2022
Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek
KURS
PSP Grabówka, PSP Annopol
- Annopol 6.15
- Baraki 6.30
- Natalin 6.35
- Zastocze 6.45
- Aleksandrów 6.55
- Grabówka Kol. 7.00
- Grabówka 7.05
--------------------------------------------------------------------------------------
ODWOZY
PSP Grabówka, PSP Annopol
- Grabówka 13.25
- Sucha W 13.30
- Anielin 13.40
- Grabówka 13.50
- Grabówka Kol. 13.55
- Zastocze 14.00
- Natalin 14.10
- Baraki 14.15
- Annopol 14.30
PSP Annopol, PSP Grabówka
- Annopol 14.40
- Grabówka 14.55
- Anielin 15.10
- Sucha W 15.15
- Grabówka 15.25
- Grabówka Kol. 15.30
- Zastocze 15.45
- Natalin 15.55
- Baraki 16.00
- Annopol16.15
czwartek
PSP Grabówka
- Grabówka 10.40
- Sucha W 10.50
- Anielin 10.55
- Grabówka 11.00
- Grabówka Kol. 11.05
- Zastocze 11.15
- Natalin 11.25
- Baraki 11.30
- Annopol 11.45
Bezpieczne ferie 2022
Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć.
Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Szanowni Państwo, na prośbę Pana Mariusza Szajwaja – Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, informujemy, że od 1 stycznia 2022 roku obowiązują znowelizowane przepisy Kodeksu wykroczeń dotyczące art. 94. - [Prowadzenie pojazdu bez uprawnienia] , dodano nowy paragraf w brzmieniu:
§ 1a. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd inny niż mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze nagany albo karze grzywny do 1500 złotych.
Co oznacza, że brak dokumentu [karty rowerowej] w razie kontroli może kosztować rodzica nieletniego rowerzysty nawet 1500 złotych.
W zawiązku z tym zwracam się z prośbą do Państwa Dyrektorów o przekazanie tej istotnej informacji rodzicom uczniów, a jednocześnie zachęcam do zintensyfikowania w szkole działań zmierzających do umożliwienia jak największej liczbie uczniów nabycia ww. uprawień –tj. uzyskania karty rowerowej. Wsparcie w tym zakresie, jak już wcześniej informowaliśmy (szkolenie dla nauczycieli szkół podstawowych realizujących sprawdzenie wiedzy i umiejętności osób ubiegających się o kartę rowerową) mogą otrzymać Państwo w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego Lublinie.
ZARZĄDZENIE Nr 7/2021/2022
ZARZĄDZENIE Nr 7/2021/2022
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce
z dnia 26 stycznia 2022r.
w sprawie: częściowego ograniczenia funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Marii Kołsut w Grabówce od dnia 27.01.2022r.
§1.
Przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 powoduje konieczność przygotowania szczególnych rozwiązań, które umożliwią realizację przez szkoły ich zadań statutowych.
Z uwagi na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej.
Od 27 stycznia 2022 r. do 11 lutego 2022 r. uczniowie klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.
Oddział Przedszkolny oraz klasy od I- IV pracują w trybie stacjonarnym. Po tym okresie uczniowie PSP im. Marii Kołsut w Grabówce będą korzystać z czasu wolnego z uwagi na rozpoczynające się dnia 14 lutego ferie zimowe. Termin rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych pozostaje bez zmian.§2.
Organizacja pracy szkoły przedstawia się następująco:
1. Od 27 stycznia 2022r. zajęcia stacjonarne są prowadzone w szkole dla oddziału przedszkolnego i klas I-IV
2. Klasy V-VIII odbywają zajęcia w formie zdalnej (nauka na odległość).Dopuszcza się możliwość zorganizowania konsultacji dla chętnych uczniów klasy VIII z przedmiotów egzaminacyjnych.( ustala wychowawca kl. VIII w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi i rodzicami przy zachowaniu podziału na grupy)
3. Uczniów, pracowników, rodziców przychodzących do szkoły obowiązuje reżim sanitarny i obowiązek przestrzegania wdrożonych procedur bezpieczeństwa.
4. Lekcja online trwają maksimum do 30 minut dla klas V-VIII praca online na komunikatorze z uczniami+ pozostałą część lekcji nauczyciel jest do dyspozycji uczniów (pytania, konsultacje itp.)
5. Wszyscy nauczyciele pracują w budynku szkolnym i za pomocą szkolnego łącza internetowego prowadzone są zajęcia zdalne.
6. Frekwencję na lekcjach w czasie zdalnego nauczania zapisujemy w dzienniku.
7. Prowadzone będą również wszystkie dotychczasowe zajęcia z zakresu rewalidacji, udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej tj. zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze oraz zajęcia dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w formie elektronicznej. Dla uczniów, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności nie mogą brać udziału w zajęciach w formie elektronicznej zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej w szkole.
§3.
Zobowiązuję nauczycieli do przeanalizowania programów nauczania i ewentualnej ich modyfikacji w sposób umożliwiający ich realizację podczas zdalnego nauczania. Sugeruję, by treści najłatwiejsze i możliwe do opanowania przez uczniów w formie zdalnej nauki były uwzględnianie w pierwszej kolejności.
§4.
Polecam nauczycielom przypomnienie zmian w przedmiotowych systemach oceniania (wymaganiach edukacyjnych) w zakresie:
- Wskazanie form pracy ucznia podlegających ocenianiu w pracy zdalnej;
- Sposobu komunikowania uczniom i rodzicom informacji o osiągnięciach uczniów.
§5.
W szkole ponownie obowiązuje Regulamin organizacji pracy Szkoły Podstawowej w Grabówce , który obowiązuje od dnia 26 października 2020 r. Regulamin stanowi załącznik nr 1 do zarządzenia.
§6
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 27.01.2022 r.
Archiwum Aktualności