• WALENTYNKI W SZKOLE
     • WALENTYNKI W SZKOLE

     • Dnia 14.02.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki – wyjątkowy dzień wyrażania sympatii czy przyjaźni. Dzień ten na stałe wpisał się w harmonogram szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy.

      Tradycyjnie zorganizowano pocztę walentynkową. Uczniowie klas 0-VIII, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, kilka dni wcześniej wrzucali własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie – Walentynkowy Listonosz – rozdawał pocztę w czasie spotkania na sali gimnastycznej. Nie zabrakło też wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców. Wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

      Podczas Walentynek obowiązywał ubiór w kolorze czerwonym, a szkolne korytarze i drzwi klasowe udekorowano różnymi, czerwonymi serduszkami. Tego dnia mieliśmy również przyjemność poznać uczennice i uczniów, którzy zasłużyli na miano najbardziej sympatycznego i kulturalnego ucznia w szkole.

      Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów i nauczycieli.

     • Nasi uczniowie w 31 Finale WOŚP

     • W tegorocznym 31 Finale WOŚP nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Nie zważając na brzydką pogodę już od 9 rano rozpoczęli kwestowanie. Idea wolontariatu w naszej szkole jest wciąż żywa, przez udział w tej akcji uczniowie dali świadectwo ogromnej wrażliwości na potrzeby innych.

      Gratulujemy uczniom i dziękujemy za wsparcie również Rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej kwoty podczas Finału WOŚP.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Za nami Dzień Bezpiecznego Internetu, który świętowaliśmy 7 lutego 2023 r.

      Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej.

      Akcja ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i nastolatków do sieci, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online, a także promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Co roku, DBI organizowane jest w ponad 150 państwach.

      W Polsce organizatorem wydarzenia jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Gala została objęta patronatem honorowym przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Partnerami konferencji są: Google Polska, Meta, Tik Tok oraz Librus.

      W ramach obchodów DBI na terenie naszej szkoły w klasach odbyły się pogadanki podczas, których uczniowie zapoznali się z :-netykietą, czyli zbiorem reguł właściwego, przyzwoitego zachowania się w sieci, poznali negatywne skutki zjawiska zw. hejtingiem, czyli hejtu internetowego,  Rozmawiali, czy przyjaźń w Internecie jest możliwa.

    • DZIEŃ KAPCIA
     • DZIEŃ KAPCIA

     • Samorząd Uczniowski ogłosił w dniu 7 lutego  Szkolny Dzień Kapcia. Wielu uczniów, a nawet nauczycieli, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów bamboszowi wielbiciele nałożyli  zwykłe domowe bambosze. Było wesoło i … cieplutko.