• Pasowanie na Czytelnika Biblioteki
     • Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

     • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

      Dnia 29 października 2019r. w bibliotece szkolnej, odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. 

      Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

      Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

                                                                   Małgorzata Mysłowska

       

    • "Środowisko ponad wszystko"
     • "Środowisko ponad wszystko"

     • 22 października, w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie Il etapu Powiatowego Programu Edukacji Ekologicznej "Środowisko ponad wszystko". Nasza szkoła w Powiatowym Konkursie Ekologicznym "Każdy Chwat Sprząta Świat " otrzymała wyróżnienie.

    • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU
     • Akademia Bezpieczeństwa Fundacji PZU

     • 22 października gościliśmy w naszej szkole Akademię Bezpieczeństwa Fundacji PZU. Uczniowie wzięli udział w zajęciach poświęconych prawidłowemu uczestnictwu w ruchu drogowym, odpowiedniemu reagowaniu w sytuacjach zagrożenia oraz umiejętności niesienia pomocy przedmedycznej. Zajęcia warsztatowe, przygotowane pokazy oraz specjalnie opracowane inscenizacje teatralne zaciekawiły uczestników spotkania z zespołem Akademii Bezpieczeństwa Fundacji PZU.Dziękujemy im za przekazaną wiedzę.

    • Na pielgrzymim szlaku razem z Janem Pawłem II
     • Na pielgrzymim szlaku razem z Janem Pawłem II

     • Dnia 16 października 2019r. społeczność naszej szkoły po raz kolejny wyruszyła na Rajd papieski zorganizowany przez Zespół Szkół im.Jana Pawła II w Annopolu. W ten sposób uczciliśmy rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową. Punktem kulminacyjnym naszej wędrówki była Msza Święta na Polu Zjawienia w Księżomierzy, w czasie której ofiarowaliśmy Bogu swoje intencje. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie, miłą atmosferę i smaczny poczęstunek.

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 15 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

      Na uroczystość przybył Sekretarz Gminy Annopol Pan Marian Bącal, nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.

      W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Ewa Mirosław, która powitała zebranych i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleńoraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej uczniowie z klasy VI pod kierunkiem pani Anny Strąk i pani Marzeny Majewskiej śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Ważnym elementem naszych uroczystości było ślubowanie uczniów z klasy I. Pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Krystyny Dąbrowskiej zaprezentowali swoje umiejętności i zostali pasowani na uczniów.

      Życzymy im sukcesów w nauce.

     • Dzień Patrona

     • 7 października 2019 uczestniczyliśmy w wycieczce do Lublina. W programie mieliśmy ciekawe punkty - wizytę w Teatrze Muzycznym, spotkanie z Panią Profesor Marią Bubicz (córką naszej Patronki) i wizytę w Muzeum Wsi Lubelskiej. Miło będziemy wspominać ten dzień. Jako jedyni z widowni zostaliśmy zaproszeni na scenę gdyż w obsadzie spektaklu "Nie taki Straszny Dwór" występowali Państwo Aleksandra i Robert Mojsa - córka i zięć Pani Marii.

      Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie !!!

      Następnie odwiedziliśmy grób naszej Patronki. Po obiedzie udaliśmy się do Skansenu, gdzie zwiedziliśmy dawne chaty i zagrody. Pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do domów.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 03.10.2019r. reprezentancji szkół:

      • PSP z Annopola
      • PSP z Kosina
      • PSP z Opoki
      • PSP z Grabówki

      wzieli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Obchody te były poprzedzone tygodniowymi przygotowaniami, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia zarówno w szkole jak i w domu z rodzicami. Uczniowie poznawali technikę mnożenia „na palcach” przez liczby 6, 7, 8, 9 oraz 10. Po wzajemnym przepytaniu i powtórzeniu tabliczki przystąpiliśmy do egzaminu. Podczas zabawa swoją wiedzę sprawdzali kolejno wszyscy uczniowie. Oczekując natomiast na spotkanie z Egzaminatorami rozwiązywali Oni różnorodne łamigłówki, w których należało wykazać się oczywiście… znajomością tabliczki mnożenia. Większość z nich zdała egzamin pozytywnie. Do zabawy włączyła się również Pani Dyrektor wraz z Nauczycielami.

     • Dzień Chłopaka

     • Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczyny z naszej szkoły wraz z opiekunem SU p. Małgorzatą Masłowską przygotowały dla chłopców z okazji ich święta niespodziankę - zorganizowały ciekawe zabawy, konkursy i smakołyki. Chłopakom dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!!!

     • Akcja sprzątania świata

     • Akcja sprzątanie świata to Wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się Nasz negatywny wpływ na środowisko. Dzieci oraz młodzieżą ze Szkoły Podstawowej z Grabówki wzięła udział w takiej lekcji poprzez rozmowy, dyskusje w trakcie akcji sprzątania świata. Odpady były zbierane selektywnie i przekazane firmie odbierającej śmieci z terenu Gminy Annopol.

     • Narodowe Czytanie 2019

     • W piątek 6 września 2019 r. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku przedsięwzięcie to odbyło się pod hasłem „Nowele polskie”.

      Podstawowym celem tej akcji jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej.

      Uczniowie naszej szkoły z klas I, II, III i VII, pod opieką nauczycieli, przeczytali utwór „Katarynka” Bolesława Prusa. Było to ciekawe i uwrażliwiające na literaturę polską przeżycie i doświadczenie.

     • Spotkanie z druhem.

     • 18 września gościliśmy Drużynowego 54 SDH - Zbigniewa Partykę, który w ciekawy sposób opowiadał o historii harcerstwa oraz udziale harcerzy w walkach o wolność naszej Ojczyzny.Dziękujemy za lekcję historii.

     • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019-2020

     • Wypoczęci, z wakacyjną opalenizną, pełni wrażeń i energii do pracy powróciliśmy do szkoły. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się tradycyjnie na hali sportowej – o godzinnie 8.00.

      Pierwszą część rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólny śpiew hymnu państwowego a następnie minutą ciszy uczczono 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej.

      Pani dyrektor w kilku słowach podkreśliła jak wielu Polaków oddało życie na wszystkich frontach tej najstraszniejszej wojny XX wieku i jak ważnym dla każdego człowieka jest pokój, prawo do życia w wolnej, niepodległej Ojczyźnie.

       Następnie powitała gości przybyłych na inaugurację roku szkolnego. Zapoznała wszystkich z ofertą edukacyjno – opiekuńczo – wychowawczą szkoły.

     • Zakończenie roku szkolnego 2018/19

     • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Grabówce po raz ostatni przed wakacjami zebrali się na sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły pani Ewa Mirosław pogratulowała uczniom uzyskanych wyników w nauce i wielu sukcesów w konkursach i zawodach.

      Uczniowie wszystkich klas, złożyli podziękowania dyrektorowi i gronu pedagogicznemu za przekazaną wiedzę, opiekę i troskliwość. 

      Podziękowania otrzymali również rodzice uczniów, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły poprzez pracę w Radzie Rodziców.

      Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor i wychowawców świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe.

      Na zakończenie apelu dyrektor szkoły podziękowała nauczycielom za rzetelną i efektywną pracę z uczniami, rodzicom za współpracę, Radzie Rodziców za działania podejmowane na rzecz uczniów i rozwoju szkoły oraz wszystkim którzy ze szkołą współpracowali i ją wspierali.

      Uroczystość zakończyła pani dyrektor szkoły, która życzyla uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

      Po ostatnich spotkaniach z wychowawcami i odebraniu świadectw w szkole zrobiło się cicho i pusto.

     • Międzyszkolny Dzień Sportu

     •  11.06.2019 odbył się w naszej szkole międzyszkolny dzień sportu. Tego dnia wszystkie dzieci, uczniowie i ich wychowawczynie  przyszły do szkoły w strojach sportowych. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu ale też integrowanie się grup szkolnych, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Konkurencje sportowe odbywały się w grupach wiekowych. Każda grupa przygotowała i podczas zawodów na boisku prezentowała sportowe hasła. Każdy uczeń bardzo przejęty brał udział w przygotowanych konkurencjach. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło ogromną radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. 

     • Dzień Mamy

     • Dnia 27 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Grabówce odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Dyrektor szkoły p. Ewa Kwitek powitała zebrane Mamy i złożyła im serdeczne życzenia, pogratulowała pociech oraz zaprosiła na bogatą część artystyczną i słodki poczęstunek.

      Na początku odświętnie ubrane dzieci z oddziału Przedszkolnego wyrażały miłość i wdzięczność swoim mamusiom. Uczniowie starszych klas wystąpili w przedstawieniu słowno-muzycznym. Całość uroczystości przeplatana była piosenkami i tańcem. Po występach wszyscy uczniowie wręczyli Mamom upominki i kwiaty. Na twarzach mam malowało się wzruszenie, oraz duma ze swoich pociech. Nad całością części artystycznej czuwały nauczycielki klas 0-III.

     • Eliminacje Powiatowe Turnieju BRD

     • 9 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach powiatowych biorą udział trzyosobowe drużyny reprezentujące miasta i gminy powiatu kraśnickiego. Uczestnicy tego konkursu muszą się wykazać wiedzą z zakresu prawa o ruchu drogowym, umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy rowerem po torze przeszkód.

      Turniej organizowany jest dla osiągnięcia celu jakim jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży, poprzez popularyzowanie zasad i przepisów poruszania się po drogach.

      W ramach turnieju zostały rozegrane następujące konkurencje:

      - test ze znajomości przepisów ruchu drogowego,

      - udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej,

      - jazda rowerem po torze przeszkód,

      - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego.

    • 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki
     • 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki

     • W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, dyrektora Teatru Wielkiego w Warszawie, twórcy polskiej opery narodowej.

      Dorobek kompozytorski Stanisława Moniuszki, składający się z oper, pieśni, kantat, utworów religijnych, symfonicznych, kameralnych i solowych, a także operetek, baletów i muzyki do dramatów, imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej. Jego twórczość operowa i pieśniarska stanowi trzon polskiego repertuaru wokalnego i niejednokrotnie jest osią zainteresowań artystycznych najwybitniejszych polskich śpiewaków.

      Był twórcą „Śpiewnika domowego” obejmującego ponad 200 pieśni. Określenie „domowy” miało głębsze znaczenie, aby uniknąć rosyjskiej cenzury, w zawoalowany sposób, podkreślało narodowy charakter zawartych w śpiewniku pieśni.

      Kompozytor w swej twórczości chętnie sięgał do elementów folkloru i ludowych obyczajów. Nadawanie utworom lokalnego kolorytu poprzez odwoływanie się w nich do tradycji i muzyki ludowej wpłynęło na popularność zakładanych ówcześnie tzw. szkół narodowych, czyli grup kompozytorów jednej narodowości tworzących muzykę opartą na elementach własnej kultury – tradycyjnych melodiach, rytmach tańców narodowych i z tekstem w języku ojczystym.

      Z dorobu tego kmpozytora mogli również skorzystać uczniowie nasze szkoły.

    • Uroczystości trzeciomajowe w gminie
     • Uroczystości trzeciomajowe w gminie

     • 228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

      To wydarzenie co roku uroczyście upamiętniane jest w gminie Annopol.

      Już od godziny 9:30 strażacy, harcerze, uczniowie, nauczyciele i społeczność formowali szyki, by w galowych mundurach przemaszerować ze sztandarami do Kościoła Pod Wezwaniem Św. Joachima i Anny w Annopolu. Tutaj ks. Kanonik Krzysztof Krzemiński – odprawił w intencji ojczyzny mszę św.

      Po mszy uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Iwony Siwek przedstawili spektakl słowno-muzyczny o uchwaleniu ustawy zasadniczej.

      Dalsza część uroczystości odbywała się przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudzkiego.Tu głos zabrał burmistrz Annopola Pan Mirosław Gazda. W swoim wystąpieniu nawiązał do 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przedstawił tło historyczne i nastroje społeczne, które towarzyszyły uchwaleniu ustawy zasadniczej.

      Na pamiątkę tego chwalebnego wydarzenia delegacje szkół, przedszkola, delegaci różnych placówek oraz przedstawiciele samorządu gminnego i strażaków złożyli pod pomnikiem wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

    • GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
     • GMINNE ELIMINACJE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

     • 26 marca 2019 roku w PSP w Dąbrowie zostały przeprowadzone gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

      W pierwszej części konkursu uczestnicy rozwiązywali Test Wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz Test Skrzyżowania, który dotyczył ustalania prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowania różnego typu.  

      W drugiej części konkursu uczniowie prezentowali umiejętność jazdy rowerem po torze sprawnościowym.
       

      Wyniki konkursu:

      I grupa wiekowa ( 10 – 12 lat )

      I miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

      II miejsce – Szkoła Podstawowa w Annopolu

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Janiszowie

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Grabówce

      V miejsce – Szkoła Podstawowa w Świeciechowie

       II grupa wiekowa ( powyżej 12 lat )

      I miejsce – Szkoła Podstawowa w Grabówce

      II miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowie

      III miejsce – Szkoła Podstawowa w Janiszowie

      IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Świeciechowie

      V miejsce – Szkoła Podstawowa w Annopolu

       Gratulujemy zwycięzcom.