• DZIEŃ BEZ PLECAKA
     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • 25 marca w naszej szkole zorganizowany został Dzień Bez Plecaka. Akcja polegała  na tym, że zamiast swojego szkolnego plecaka trzeba było wziąć zamiennik, do którego można włożyć książki, zeszyty i inne przybory szkolne. Uczniowie byli widziani z klatkami dla zwierząt, sklepowymi koszykami, podróżniczymi walizkami, wiadrami, wózkami, legowiskami dla zwierząt, chlebakami, a nawet z oponą... W Dzień Bez Plecaka młodzież mogła więc dać upust swoje fantazji. Ich pomysły były rzeczywiście zaskakujące, a niektóre wręcz szalone.

      Wszystkim tym, którzy wzięli udział – dziękujemy!

                                                                                   Samorząd Uczniowski

    • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY
     • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

     • 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obejrzeli film edukacyjny pt. „Szanuj wodę ratuj przyrodę”, dotyczący roli wody w naszym życiu oraz sposobów jej oszczędzania. Wykonali także prace plastyczne promujące oszczędzanie wody. Obchody Światowego Dnia Wody uświadomił uczniom, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją  szanować i we właściwy sposób wykorzystywać, by nie nastał nigdy taki dzień, w którym nie popłynie ona z naszego kranu.

      Małgorzata Mysłowska

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     • Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

      Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

      Tym wierszykiem uczniowie naszej szkoły powitali Panią Wiosnę. Na to spotkanie przedszkolaki przygotowywały się od początku marca, kiedy to przedszkolna klasa zaczął mienić się barwnymi pracami dzieci a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i prymulki.

      Wiosna to czas, kiedy

      wszystko budzi się do życia,

      świat z dnia na dzień staje się kolorowy.

      21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego.

      Przedszkolaki i uczniowie klas I-III  ubrani na zielono pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Uczniowie otrzymali  specjalny list od samej Pani Wiosny! List zawierał instrukcję, która pomagała  dzieciom odszukać lokalizację kopert ukrytych na terenie szkoły. Dzieci  z ogromnym zaangażowaniem szukały kopert z zadaniami, aby dotrzeć na wyznaczone miejsce, dzielnie stawiały czoła wyzwaniom, rozwiązywały zagadki oraz wykonywały zadania, jakie dawała im Wiosna w kolejnych listach, aż w końcu znalazły się na placu zabaw gdzie odszukały niespodziankę. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny

    • "BEZPIECZNA ZIMA 2022"
     • "BEZPIECZNA ZIMA 2022"

     • 17 marca 2022 odbyło się podsumowanie X edycji Konkursu Plastycznego "BEZPIECZNA ZIMA 2022" organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Kraśniku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Mai Lachowskiej wyróżnienia. Jest to niemałe osiągnięcie ponieważ zostało złożonych ponad 500 prac i jak informowali organizatorzy wybór tych najlepszych był bardzo trudnym zadaniem.

    • Zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców.
     • Zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców.

     • W szkole im. Marii Kołsut w Grabówce akcja, zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców.

      W dalszym ciągu zbieramy środki pierwszej pomocy w szczególności (bandaże, plastry, opaski elastyczne, gazy, gaziki, chusty trójkątne itp.).

      Środki higieny osobistej (pasty do zębów, szczoteczki do zębów, pieluchy jednorazowe dla dzieci i dorosłych, chusteczki nawilżające, wkładki higieniczne, ręczniki papierowe, maszynki do golenie itp.)

      Przy wejściu do szkoły w każdy czwartek są umieszczone kartony z przeznaczeniem na naszą zbiórkę.

      Będziemy bardzo wdzięczni za zaangażowanie się w akcję i okazanie serca Potrzebującym.

      Akcję koordynują: Samorząd Uczniowski i Drużyna Harcerska.   

    • Oczywiście bez okazji też warto pamiętać o kwiatach.
     • Oczywiście bez okazji też warto pamiętać o kwiatach.

     • Ponieważ kobiety są niezwykle istotne i ważne dla wszystkich, To właśnie Wam należą się wszystkie kwiaty świata. Jesteście wspaniałymi matkami, żonami, babciami i koleżankami. Dlatego Wasze święto powinno być każdego dnia.

      Kwiaty, kwiaty, kwiaty. 

      Nie ma lepszego prezentu jak one. Dzięki nim możemy okazywać uczucia i świętować miłość, szczęście, narodziny, imieniny, urodziny, dzień matki, DZIEŃ KOBIET i wiele innych okazji. To właśnie dzięki kwiatom możemy wyrazić nasze wszystkie uczucia.

      Serdeczne życzenia

      Oczywiście nie tylko z okazji  8 marca Dnia Kobiet, ale i każdego dnia życzymy każdej Pani wszystkiego najlepszego. Spełnienia marzeń. Kwiatów każdego dnia, które wniosą w wasze życie świeżość i kolory. Dróg życiowych usłanych samymi różami.

    • Wideokonferencja dla Rodziców
     • Wideokonferencja dla Rodziców

     •  

      Szanowni Rodzice.

      W odpowiedzi na sygnalizowane potrzeby, Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".

      Przewidziano wystąpienia:

      1. "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wojnie?" -  z p. Anna Radziwiłko - psycholog, konsultant ds. wychowania, opieki i pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz profilaktyki w Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli - przedstawi praktyczne wskazówki, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi w różnym wieku oraz z młodzieżą na ten temat, co należy mówić, czego unikać;
      2. "Jak przygotować dziecko na zmiany w domu/w szkole/ w klasie (w kontekście aktualnej sytuacji)?"  - p. dr Wiesław Poleszak - psycholog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ekspert Ministerstwa Edukacji i Nauki i Ośrodka Rozwoju Edukacji - specjalizuje się w problematyce wspierania dzieci i młodzieży w rozwoju, wychowania oraz w psychoprofilaktyce zachowań problemowych – przybliży sposób funkcjonowania dzieci i młodzieży, reagowanie na zmiany, przedstawi wskazówki, jak pomóc odnaleźć się dziecku/ młodemu człowiekowi w nowej rzeczywistości.

      Link do wideokonferencji:

      https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_ZmY2MTkyNjktZGYzZC00ZjhhLWEzYTktMjIyNDJkMGZiYzQ0%40thread.v2/0?context=%7b%22Tid%22%3a%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2c%22Oid%22%3a%22d180fcff-1206-43fe-b5b5-8134a79f6b96%22%2c%22IsBroadcastMeeting%22%3atrue%7d&btype=a&role=a 

    • KOMUNIKAT
     • KOMUNIKAT

     • Stopień alarmowy BRAVO na terenie województw lubelskiego i podkarpackiego

      Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy (BRAVO) na obszarze województwa lubelskiego oraz podkarpackiego. Stopień alarmowy BRAVO obowiązuje od 28 lutego 2022 r. od godz. 23.59 do 15 marca 2022 r. do godz. 23.59. Ostrzeżenie ma charakter prewencyjny i jest związane z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy. Nadal, do 4 marca 2022 r. obowiązuje również trzeci stopień alarmowy CRP, tj. dotyczący cyberprzestrzeni (CHARLIE–CRP).

       

      Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP

      Prezes Rady Ministrów wprowadza stopnie alarmowe na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.

      Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany.

      Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

      Zadania organów państwa związane z wprowadzeniem stopni alarmowych CRP zostały określone w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 25 lipca 2016 r. w sprawie zakresu przedsięwzięć wykonywanych w poszczególnych stopniach alarmowych i stopniach alarmowych CRP.

      W stopniu alarmowym BRAVO należy do nich między innymi:

      • prowadzenie przez Policję, Straż Graniczną lub Żandarmerię Wojskową wzmożonej kontroli dużych skupisk ludzkich;
      • prowadzenie wzmożonej kontroli obiektów użyteczności publicznej oraz innych obiektów potencjalnie mogących stać się celem ataków terrorystycznych;
      • zapewnienie dostępności w trybie alarmowym członków personelu wyznaczonego do wdrażania procedur działania na wypadek zdania o charakterze terrorystycznym;
      • ostrzeżenie personelu o możliwych zagrożeniach;
      • obowiązek noszenia broni długiej oraz kamizelek kuloodpornych przez umundurowanych funkcjonariuszy lub żołnierzy bezpośrednio realizujących zadania związane z zabezpieczeniem miejsc i obiektów, które potencjalnie mogą stać się celem zdarzenia o charakterze terrorystycznym;
      • dodatkowe kontrole pojazdów, osób oraz budynków publicznych w rejonach zagrożonych;
      • wzmocnienie ochrony środków komunikacji publicznej oraz ważnych obiektów publicznych;
      • wprowadzenie zakazów wstępu do przedszkoli, szkół i uczelni osobom postronnym.

      Drugi stopień alarmowy BRAVO będzie obowiązywał tylko na terenie województwa lubelskiego oraz podkarpackiego.

      WAŻNE!!!

      Podczas obowiązywania stopnia alarmowego należy zwracać szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

      Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej, którzy zobowiązani są do prowadzenia ich wzmożonej kontroli.

       Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112.

    • Solidarni z Ukrainą
     • Solidarni z Ukrainą

     • Szanowni Państwo!

      W duchu solidarności z Ukrainą - ukraińskimi Dziećmi i ich Rodzinami, zapraszamy do przyłączenia się do ogłoszonej przez Burmistrza Annopola zbiórki artykułów pierwszej potrzeby dla Uchodźców. 

      Organizujemy zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy (żywnościowych z datą długoterminową, odzieży, środków higienicznych itp. - lista znajduje się poniżej).

       

      Chętnych do niesienia pomocy prosimy o przynoszenie potrzebnych produktów w każdy czwartek /do odwołania/ i składanie w wyznaczonym miejscu.

      Pamiętajmy, że dobro wraca. 

       Lista potrzebnych produktów:

      ODZIEŻ I OKRYCIE

      • Koce zwykłe i termiczne
      • Śpiwory
      • Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej
      • Materace
      • Płaszcze przeciwdeszczowe
      • Kołdry, poduszki oraz pościel (nowa)

      ŚRODKI HIGIENY I CZYSTOŚCI

      • Płyny do kąpieli / pod prysznic / mydło
      • Dezodoranty
      • Pasta do zębów
      • Szczoteczki do zębów
      • Bielizna damska, męska, dziecięca
      • Podpaski
      • Pieluchy dziecięce
      • Pieluchy dla dorosłych
      • Papier toaletowy i ręczniki papierowe
      • Ręczniki (w tym z mikrofibry)
      • Worki na śmieci
      • Środki dezynfekujące
      • Maski filtrujące lub jednorazowe

      ŻYWNOŚĆ

      • Woda
      • Żywność do szybkiego przygotowania (instant)
      • Batony (w tym energetyczne)
      • Bakalie, orzechy
      • Konserwy
      • Makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania
      • Narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka, widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)

      INNE

      • Zapałki
      • Baterie, powerbanki
      • Oświetlenie, w tym latarki
      • Świece
      • Zestawy pierwszej pomocy

      JUŻ DZIŚ Z GŁĘBI SERCA DZIĘKUJEMY PAŃSTWU ZA WSZELAKĄ POMOC, ZROZUMIENIE I WSPARCIE ZBIÓRKI…

     • Spotkanie z rodzicami

     • Drodzy rodzice
      3 marca 2022r.
       w czwartek zapraszamy na spotkanie semestralne.

      Godzina 1500 klasa 0, I, III

      Godzina 1520 klasa II

      Godzina 1530 klasa IV

      Godzina 1600 klasa VI

      Godzina 1615 klasa VII

      Godzina 1630 klasa VIII